Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

blikajici kontrolka STOP


Georg7

Recommended Posts

Původně zaslal: Georg7

Zdravim,

pri zapnutem zapalovani i pri chodu motoru nekdy blika kotrolka STOP.

Kontroloval jsem hladinu oleje a cela merka je ponorena, i kousek dratu.

Dale prosim o info jaky olej pouzit pro vymenu, mam motor 1.1

Dekuji.

počkej-měrka je ponořená i kousek drátu..?:myslim Nemáš ty tam toho oleje MOC??? To taky nesmíš:o Asi jsi to přelil,tak upust\'

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu kontrolku STOP je napojeno moc čidel,např: mot.olej,chlad.kapalina-teplota-,brzd.kapalina-množství-,př.desky-opotřebení, takže postupně odpojovat konektory a zjišťovat,zda STOP furt bliká,až zjistíš,kde je problemo

Olej na měrce má být MEZI ryskama,jestli máš víc---trochu upusť:myslim

Ten olej upusť jako první--může to řešit Tvůj problém

[upravil dne 2/5/08 ozzy1956]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka STOP je vždy prepojená ešte na inú kontrolku ktorá definuje problém. Napríklad kontrolka mazania alebo vysokej teploty. Skontroluj či pri zapnutí kľúčika svietia všetky kontrolky ako majú. Je možné že niektorá žiarovka bude vypálená, nesvieti a funguje iba tá STOPka. Ak všetky fungujú a zapína sa iba sama tak to bude porucha v plošnom spoji prístrojovky. Ak máš na prístrojovke ukazateľ hladiny oleja tak by to mohlo byť i to vysoké množstvo, inak ťažko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

No a s tou blikající kontrolkou STOP-myslím bys měl auto ihned zastavit:myslim Nemám tu u sebe brožůrku,ale mám dojem,že tam psali něco v tom smyslu,že ihned zastavit,jinak může dojít ke zničení motoru..?:myslim

To je sice hezký, až na to, že kontrolku STOP rozblikaj i blbě zavřený dveře. ;)

S tím olejem máš pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

Na tu kontrolku STOP je napojeno moc čidel,např: mot.olej,chlad.kapalina-teplota-,brzd.kapalina-množství-,př.desky-opotřebení, takže postupně odpojovat konektory a zjišťovat,zda STOP furt bliká,až zjistíš,kde je problemo

Olej na měrce má být MEZI ryskama,jestli máš víc---trochu upusť:myslim

Ten olej upusť jako první--může to řešit Tvůj problém

[upravil dne 2/5/08 ozzy1956]

Rozhodně nic neodpojovat stačí diagnostika tam se uvidí kde je probém
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Take mi obcas sviti kontrolka stop kdys jsem koukal na desticky ze sundanym kolem,vsiml sem si ze tam jsou roztrhane draty.jako ty kontrolni.ale je zajimave. Ze kontrolka se rozsvviti vetsinou kdys jedu dokopce,nebo tomu dam kotel.vubec bez ohledu na kontrolku je spatny tah motoru

,turbo neni skoro znat.ve vzduchovych hadicich je trochu oleje.tak nevym.jo a jeste muzu se zeptat jestli muj peugeot ma taky autodiagnostiku.diky ma peugeot 406 2.0td

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.0TD, takovy motor ve 406 neni, bud 1.9TD nebo 2.1TD, pripadne v novem modelu 2.0HDi

kontrolka sjetych desticek neni spojena se STOPkou a je pouze samostatna, je to kolecko s prerusovanymi carkami po obou stranach, asi takhle: (O) takze to nebude tento pripad.

diagnostickou zasuvku maji auta cca od roku 1990, nepises, jaky presne model 406 mas a jaky rok vyroby, ale i kdybys mel nejstarsi z roku 1995, tak i tam je moznost diagnostiky

tipuju nejspis, ze mas tedy novy model 406 s motorem HDi, problem bude napr. s tlakem paliva (DRV ventil, vysokotlake cerpadlo), s EGR ventilem ci jeho ovladanim, pripadne s nejakym cidlem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím, 206 1.4 hdi r. 2006 mám teprve druhý den, tak tápu. Stopka se mi rozsvítí při pootočení klíčkem, po nastartování zhasne - pravděpodobně je to normální. Dneska se mi ale ozvalo pípnutí/gong a na displeji se ukázalo tohle viz foto. Po pár sekundách tam zase naskočí ujeté km. Zobrazuje se to při každém nastartování, už bez zvukové výstrahy. Nevíte někdo, co to hlásí? Předem díky.

post-49885-14109631241276_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gong značí málo nabitou baterku...Olej máš na 5/6, což je v pohodě :)

Záleží taky, co to máš za motor, mě to u RCčka občas klesne na 2/6 když stojím nakloněný a na rovině je normálně plno...

STOPka zhasíná po pár sekundách (resp. na začátku svítí, protože nejde mazání motoru).

Pokud máš auto druhý den, tak olej určitě vyměň, nevíš jak dlouho ho tam měl ten před Tebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...