G.e.o.r.g.e.

velký hluk při rychlosti nad 90km/h

20 posts in this topic

Prosím poraďte,

mám 206 1,4i, r. v. 2000. Při rychlosti více jak 90 km/h je v kabině auta velký hluk vycházející z prostoru přední kapoty před spolujezdcem. Je to takové hučení, pískání.....tento zvuk vzniká jen při rychlosti nad 90 km/h.

[upravil dne 13.1.2008 G.e.o.r.g.e.]

jeden ze svých příspěvků smaž,nebo to za tebe udělá admin.Jinak ten problém tochu rozveď.Např.je to závislé na otáčkách nebo ne a pod.

sry za dva stejné příspěvky...nějak mi blbne připojení....

Je to zavislé pouze na rychlosti, otáčky s tím nemají nic společného. Ten hluk začíná tak při 90 km/h, při jízdě po městě je intenzita hluku v interiéru normální. Připadne mi že to vzniká někde před spolujezdcem a je to jakoby vzduch proudil do nějakého otvoru, tak nějak to hučí. Zkusím se projet a vypozorovat víc...

Me to dělalo něco podobného, záviselo to pouze na rychlosti proudění vzduchu - někdy na to měl vliv i protivítr.

Pak jsem metodou pokus omyl našel nějakou netěsnost nebo škvírku mezi předním sklem a sloupkem vpravo před spolujezdcem. Trocha silikonu krapet pomohla, ale stejně to nějak není ono.

[upravil dne 18.1.2008 MichalKozel]

Jak tak to tady čtu, tak 206 ma další výrobní šotek :( .

Mě to dělá něco podobného, pískání o vysoké frekvenci kolem 100 km/h a výš. Ja tak tuší že by to mohlo dělat nějaká škvírka mezi předním sklem a kastlí :myslim. Zatim nepozoruji že by někde zatíkalo, tak to neřešim :aut

Původně zaslal: Kulíšek

Jak tak to tady čtu, tak 206 ma další výrobní šotek :( .

Mě to dělá něco podobného, pískání o vysoké frekvenci kolem 100 km/h a výš. Ja tak tuší že by to mohlo dělat nějaká škvírka mezi předním sklem a kastlí :myslim. Zatim nepozoruji že by někde zatíkalo, tak to neřešim :aut

Ono to asi nebude škvíra, kterou by mohlo zatékalo, a spíš nějaká kapsa nebo jen ostrá hrana.

Původně zaslal: Yves

co takhle něco u kabinovýho vzduchovýho filtru? je před spolujezdcem v motorovim prostoru

zle založený???vyskočený

[upravil dne 23/1/08 MrVain]

nevím, jen mě to tak napadlo, nebo to můžou dělat nasávače na kapotě, špatně nasazený z výroby, ale musí se to zkusit

tak hukot v motoru nevím,ale o pískání,tzv.meluzínce,při rychlosti +- 90km/h,spíš+,jsem četla ještě dřív, než jsem 206ku měla,v autotestech.A nelhali:aut Hnedle s novým jsem najela na dálnici a vážně- kolem 90ky tam ta meluzínka vyluzuje:super Další drobnost,v které jsem našla zalíbení:aut

Mně stačí ke štěstí vážně málo..:D

Tak jsem byl na garančce a kde jsem se zmínil, o tomto pískání a odpověď technika, zněla že to dělá mřížka (ve tvaru plásve) v nasávači nárazniku a řešení že za ní dají ještě jednů s jemnějšími oky, které by měly patřičné zvukové projevy rozrazit. Auto ještě mám v záruce, tak by montáž byla zdarma, ale zatím se neozvali.:nevim

no jak chceš:) mně už by ta meluzínka prostě chyběla..:aut

mimochodem to slouží i jako plašič zvěře-radím ti dobře-ještě si to rozmysli:) Případů střetu se srnami a divou zvěří neskutečně přibývá..

[upravil dne 6.3.2008 peugeotkovic]

tak od 110km už to nepíská.. a vážně je to decentní,neagresívní,vůbec nevadí a já mám většinou pořád puštěné rádio a můžu ti říct,že ho kolikrát vypnu na cestě jen proto,aby mě to tam takhle hezky meluzínkovalo ;) A jinak-stačí pootevřít okénko a taky to myslím už nevnímáš.. To maj jenom 206ky-nech si to:super Aby se ti po tom ještě nestýskalo..

Já žádnou meluzínku nemám, ani když jedu 160 po dálnici... :D Asi mám vadnou 206ku, nemeluzínkuje... :D

od110 už to zase nehraje:) ale zkus 90kou a víc,zavři okna,vypni hudbu a zkus se zaposlouchat:aut to jsi první majitel?

s tím zvukem-to máš pocit,že tím krajem vážně\"svištíš\":)

to chce slyšet,no..ale nikoho si do auta kvůli toho brát nebudu-na to zapomen\'te:roker:D

[upravil dne 12.3.2008 peugeotkovic]

Původně zaslal: peugeotkovic

160 jezdíš furt?neříkám,že jsem si to někdy taky nezkusila:aut ale bodiky jsou bodiky..jj:)

Tachometrových 160 je u mně v reálu cca 150 a tak jezdím po dálnici často, za tohle se bodíků nebojím, na to jsou tam větší piráti silnic. :) Mimo dálnici jezdím ale slušně, tam se závodit nevyplácí. :)

Jo a mimochodem, zjistil jsem, že po té, co jsi tu na to upozornila, tak už to slyším taky. :) V určitým rozsahu rychlostí to u A sloupků hvízdá. :D