Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím vás vespolek.

jsem nový majitel dva roky staré 307 combi s benzínovým motorem 1,6.

Nevím, jestli je to závada, když z kopce brzdím motorem, tak ukazatel spotřeby neukazuje nulu. Např. z prudkého kopce podřadím na 3ku a spotřeba je 3,5 litru.

Prosím reagujte někdo na můj dotaz

děkuji

Odesláno

Ahoj,

nulu ti to bude ukazovat jedině,pokud vypneš motor ;).Ono je jedno,jestli brzdíš motorem,nebo jedeš po rovině - spotřeba je závislá především na otáčkách.

Odesláno
Původně zaslal: p.etc

Ahoj,

nulu ti to bude ukazovat jedině,pokud vypneš motor ;).Ono je jedno,jestli brzdíš motorem,nebo jedeš po rovině - spotřeba je závislá především na otáčkách.

to sotva.

malo by to ukazovat nulu.len to chce mozno dlhsiu dobu.mne to nulu ukazuje.neukazuje nulu pokial mas vyhodenu rychlost a motor na svoj beh potrebuje palivo.vtedy by sa mala spotreba upravit na nejaky jeden liter.so zaradenou rychlostou nepotrebujes palivo.ide to zotrvacnostou.

Odesláno

Mně to teda nulu ukazuje. Ale záleží na tom, kde se pohybují otáčky. Pokud se blíží řekněme někam k 1300 a níž, tak už to nulu neukazuje. Pokud je motor studený, tak je to ještě výš.

Jinak to zobrazení spotřeby neklesne na 0 ihned, ale až za cca 5 sekund.

Odesláno

Obecně motor na neutrál žere víc, než když má zařazenou rychlost a deceleruje (to je slovo ...), to je snad logický, ne? Když běží na neutrál, tak potřebuje vic šťávy, než když je živený od "vozovky". A to, že ukazuje palubák NULU při vyřazené rychlosti je ryze informativní záležitost a je palubák a palubák ...

Odesláno

Já si myslim že nulu to ,,ukazovat'' nikdy nebude (i když ukazovat to může cokoliv) a to ikdyž pojedete z kopce na neutal nebo i s rychlostí, protože co by se tam asi spalovalo v tom motoru........:myslim

Odesláno

asi mas tejny problem jak ja. Me se obcas stane, ze kdyz zacnu brzdit motorem, ukazuje mi to spotrebu cca 3 - 4litry. A strili to do vyfuku. Proste to bubla. Mno a po proslapnutri plynu se to srovna. Bude tam nejaky problem, asi podobny jako u tebe.

Odesláno
Původně zaslal: kohlla

Já si myslim že nulu to ,,ukazovat'' nikdy nebude (i když ukazovat to může cokoliv) a to ikdyž pojedete z kopce na neutal nebo i s rychlostí, protože co by se tam asi spalovalo v tom motoru........:myslim

ked pojdeš z kopca zo zaradenou rychlostou spalovať sa v motore nič nebude pretože pri nových motoroch s elektronickým vstrekovaním paliva tu totiž dochádza pri brzdení motorom k zastaveniu prívodu paliva, pri poklese otačiek pod 1500ot/min a pri nafte o niečo menej začne vstrekovať do motora minimalne množsvo paliva aby nedošlo pri vyradeni rýchlosti k zhasnutiu motora:super mazanie motora je zabezpecene olejovou naplnou.

Odesláno
Původně zaslal: MrVain

Původně zaslal: kohlla

Já si myslim že nulu to ,,ukazovat'' nikdy nebude (i když ukazovat to může cokoliv) a to ikdyž pojedete z kopce na neutal nebo i s rychlostí, protože co by se tam asi spalovalo v tom motoru........:myslim

ked pojdeš z kopca zo zaradenou rychlostou spalovať sa v motore nič nebude pretože pri nových motoroch s elektronickým vstrekovaním paliva tu totiž dochádza pri brzdení motorom k zastaveniu prívodu paliva, pri poklese otačiek pod 1500ot/min a pri nafte o niečo menej začne vstrekovať do motora minimalne množsvo paliva aby nedošlo pri vyradeni rýchlosti k zhasnutiu motora:super mazanie motora je zabezpecene olejovou naplnou.

MrVain plne s tebou suhlasim :papa

Odesláno

Mám 1.6 benzín 80kw r.v. 2006 a při zařezeném kvaltu při jízdě z kopce mě to také ukazuje spotřebu cca. 2-3.Ptal jsem se v servisu a říkali že je to normální,tak to neřeším.

Odesláno

Při brždění motorem ECU odpojí přívod benzínu, přesně tak, jak to řekl MrVain. Na displeji pak aktuální spotřeba padá postupně, až se dostane na nulu, nicméně k přerušení dodávky paliva dojde prakticky ihned.

Odesláno

U benzinu i hdi mi spotreba na PP pri jizde z kopce pada postupne. Tj. na nulu dojde behem nekolika sekund. PP to proste nejak prumeruje, takze mu to chvili trva, nez se dopocita na nulu.

[upravil dne 20.11.2007 martin1]

Odesláno

Možná budu blábolit, ale někde jsem četl, že nové motory se vstřikováním common-rail mají právě tu vlastnost, že pokud jedete z kopce a necháte zařazenou rychlost a nešlapete na plyn, tak se do motoru nevstřikuje palivo a motor se točí od kol. Nevím jestli je to pravda, ale pokud ano, měla by být spotřeba nula. Měl by se k tomu ale vyjádřit někdo ze zkušenějších a znalejších problematiky.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...