Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v prevodovke


foxo

Recommended Posts

Původně zaslal: sarkomi

říká se doživotní,pokud vyměníš jsi na tom dobře protože víš že je tam,já si nechal měnit olej v převodovce,když mne dělali rozvody a mám to při jednom.Je tam blbý přístup

no o.k. ale je tam orig. ten doživotní??? A ked ne, po kolkych km by sa mal vymenit?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

Ahoj. Mam auto dovezene z F, a preto nemam servisnu knizku. Zaujimalo by ma, ci sa v prevodovke meni olej, a ked ano, jak casto, a jaky??? Pocul som tez, ze je tam dozivotna napln, jak u nektorych vypoch VW. :myslim :myslim :myslim

Servisnů knížku nemáš proto, že je auto z Francie? Nějaký divný, ne?

Zřejmě máš namysli Uživatelskou příručku - v tom případě se zaregistruj tady: http://public.infotec.peugeot.com/ a tam ji najdeš.

Píšou v ní, že se výměna neprovádí. Otázkou je, kolik máš najeto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doživotní = plánované na projektovanou životnost auta, což bývá nějakých 150tis km. Neplést se skutečně dosahovanou životností auta, nemá to s ní vůbec nic společného. Tudíž olej v převodovce doporučuji vyměnit - vzhledem k tomu, že ať již na tacho bude cokoliv, tak to auto bude mít najeto mnohem víc než je projektovaná životnost...

A k té Francii - nedivím se, Francouzi jsou na to dost bordeláři, a navíc se tam odsud vozí ty horší auta, takže serviska by byl spíš zázrak. Mnohem častěji je to auto ve Francii vedeno jako totálka (z pohledu pojištovny, jako že PU likvidována jako totální škoda, ne jako že to nejde opravit), než že by mělo servisku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: foxo

Ahoj. Mam auto dovezene z F, a preto nemam servisnu knizku. Zaujimalo by ma, ci sa v prevodovke meni olej, a ked ano, jak casto, a jaky??? Pocul som tez, ze je tam dozivotna napln, jak u nektorych vypoch VW. :myslim :myslim :myslim

Servisnů knížku nemáš proto, že je auto z Francie? Nějaký divný, ne?

Zřejmě máš namysli Uživatelskou příručku - v tom případě se zaregistruj tady: http://public.infotec.peugeot.com/ a tam ji najdeš.

Píšou v ní, že se výměna neprovádí. Otázkou je, kolik máš najeto.

No co uz. Auti bolo sice burane, ale len lahko z predu, premackle nejake plechy, ale nic zasadneho. Ale nemam ani uzivatelskou priručku, ale ani servisni knizku. Na tacho ma 70tis. Ci je to skutecne, to nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ve Francii mi připadá, že ty auta nabouraj už v autosalonu :D

No co, zatal ho mam pol roka, najel sem 10tis. a bez jakychkolvek problemu, vsetko funguje jak ma. Tak snad to vydrzi. Ale ked tu citam, co vsetko sa moze na aute pokazit, asi budem jezdit bicyklem. :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

Původně zaslal: oddie

Ve Francii mi připadá, že ty auta nabouraj už v autosalonu :D

No co, zatal ho mam pol roka, najel sem 10tis. a bez jakychkolvek problemu, vsetko funguje jak ma. Tak snad to vydrzi. Ale ked tu citam, co vsetko sa moze na aute pokazit, asi budem jezdit bicyklem. :D :D :D

aby sis s tím bicyklem nepohoršil, nohy sou sázka na jistotu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

olej v převodovce měním co 30 000 km.a mám klid.každý lepší distributor ti řekne,jaký tam patří a kolik.

To je zbytečné, stačí jej vyměnit jen jednou, po koupi, a dál už se o to nestarat (málokdo s tím autem najede dalších 200tis, ale kdo jo, tak jej může vzít s další výměnou rozvodů...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Doživotní" náplň neexistuje! Jak psal Oddie, životnost se počítá na západě asi do té doby, do kdy je vedena serviska - tedy do nějakých asi 180 tis. km. Pak jde auto na východ...:papa Kolem 150 tis. km bych dal olej ven a máš klid na zbytek provozu. Výměna je zanedbatelná s tím, kdybys měl pak třeba po 200 tis. km měnit nemocnou převodovku... To bys potom vzpomínal, proč jsi tam nenalil nové 2 litry oleje 75W-80, myslím:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

olej v převodovce měním co 30 000 km.a mám klid.každý lepší distributor ti řekne,jaký tam patří a kolik.

Ahoj klumire, mama ma favorit, a ten ma v servisnej knizke interval 40tis. To mi chces povedat, ze P406 je na nizsi urovni jak favak???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

Původně zaslal: klumir

olej v převodovce měním co 30 000 km.a mám klid.každý lepší distributor ti řekne,jaký tam patří a kolik.

Ahoj klumire, mama ma favorit, a ten ma v servisnej knizke interval 40tis. To mi chces povedat, ze P406 je na nizsi urovni jak favak???

Neřeš to, vyměň to jednou, a když si to auto necháš dlouho, tak po těch 100-150tis, nebo prostě až budeš dělat znovu rozvody, tak ten olej zase vem s nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

já budu měnit taky v rámci výměny rozvodů.. už se na to chystam delší dobu.. Jen ty rozvody nejsou nejlevnější..:nevim

Mas pravdu, neni to zas taka polozka tech par litru. Rozvody sa mena po 100tis. tj. asi raz za zivot auta, takze ten olej obetujem.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

no já už potřebuju ty rozvody docela vyměnit jen se mi moc neche za ně dávat 4000 plus výměnu.. pokud nebudu měnit vodní pumpu a sahnu po jiné značce než předepsané..

V benzinakoch su retaze alebo remene? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...