Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno
Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

Taky mi cuká motor od 1500 - 2000 otáček. Začlo mi to dělat od té doby co jsem asi natankoval špatnou naftu.A teď když mrzlo tak mi to vůbec nejelo.Když se oteplilo tak už to jelo ale cuká to. Tak nevim jestli mám vyjezdit nádrž nebo to vypustit.

Radšej by som tú naftu vypustil, možno tam máš vodu + nejakú špinu a potom to cuká...

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

A co filtr menil jsem ho ani ne pred rokem.Bude stacit kdyz ho vycistim.A trubky asi taky vycistit ne.A chladic paliva taky.

Odesláno

Filter určite vymeň, s tým vyčistením trubiek a chladičom paliva - bolo by lepšie aj to, len či to bude tak jednoduché, ale všetko sa dá...

Nebolo by lepšie, keby si už vyčistil aj celú nádrž? Vyber palivové čerpadlo, a rovno vysaj tú naftu a pritom vyčisti aj nádrž a môžeš pozrieť aj na čerpadlo...

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Tak jsem dnes koukal na palivový filtr.Vypustil jsem z něj naftu a čisté. Hledal jsem někde nějakou vypadlou hadičku a nic , nebo čidla taky nic. Proměřoval jsem čidla a vstřiky, jenže nevím jaké hodnoty mají mít. Nevíte někdo odpory vstřiků a čidel na sání ? Občas mi to cuká nebo je to vnouzovém režimu a jedu asi na 50 % výkonu. Tak to nechám zítra napíchnout. Co může snížit výkon a nic mi to nepíše.

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Tak jsem byl dnes u kamaráda na diagnostiku a měl jsem záznam na EGR ventilu.Otevíra se jak se mu zachce a nebo je pořád otevřený.Může být taky přidřená klapka,ale spíš odchází EGR ventil. Bylo tu někde forum jak obejít EGR. Že se před něj dá podložka a odpojí se - zaslepí vzduchová hadička. Nevíte jak a nebo kde to mám najít ( forum )? Kolik stojí nové EGR ? Děkuji.

Odesláno

EGR nejdřív zkusit vyčistit - v principu, na jakém funguje, může být doopravdy zalepený černým sajrajtem.

(pokud ho odpojíš, můžeš mít problém na emisích)

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Někdo tu psal že na emisích prošel po zaslepení EGR. Jak to jde na mém motoru? Je tak blbě schovaný, že asi budu muset vyndat plast se stěračema? Ze spodu se tam nedostanu. A když to zaslepim tak to líp pojede né?

Odesláno

jo, EGR je pro zlost - jenže u těžkejch (a občas i chiplejch krámů jako jsou 307), to EGR snižuje množství sajrajtu ve vzduchu.

Pokud jsi si jistej, že projdeš, tak ho zaslep - stejně jako jsi si jistej. že nemáš jen zvýšenou dávku na čerpadle a motor ti hulí míň.

Jinak se smiř s evergreeny - alergiemi u ostatních a především dětí.

(jedna z výhod těžkých dieselových aut ;) )

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Motor nehulí.Jen cuká a občas nejede. A co ten blbej Fap nebude mu to vadit?

Odesláno

Blbej FAP bych vykuchnul taky! Vždyť, když už EGR, tak potom taky FAP.

Nemít FAP a EGR, polovina problémů :D.

(pokud se zbavíš FAPu a EGR, může to klidně cukat dál)

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Mám zatím najeto 49000. Tak Fap ještě nechám. Ale diagnostika mi ukázala že je chyba na EGR, tak ho odstranim.

Odesláno
Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

Mám zatím najeto 49000. Tak Fap ještě nechám. Ale diagnostika mi ukázala že je chyba na EGR, tak ho odstranim.

A ktorý dvojliter máš? RHR alebo RHS? Resp ten, ktorý mal pôvodne 79kW alebo 100kW?

Odesláno
Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

mám 100 kw.

vidim, ze sa tato tema vratila a ja som medzi tym tiez uz nieco porobil na aute.

Najviac asi na to cukanie zabralo pridavanie aditiva do nafty.

Inak beriem naftu uz aj od ineho zdroja.

Najskor som dava, aditivum Castrol,

teraz davam Cinol. Zatial bezi vsetko ok. uz asi pol roka odkedy to tam davam.

Takze skuste aj vy.

To com som spominal, ze mam pomenene to plati o klasickej vymene pal. filtra, naft. filtra a vzduch. filtra.

Aj to pomoze. Hlavne vymen vsetky tri naraz.

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Aditivum dávám od vifu. To je prej dobrý.Ale to s tim nemá co dělat.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...