Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pylový (kabinový) filtr - výroba-


OK406

Recommended Posts

zaxon: prosím tě, na co tam budu dávat tahak. plech, když to má malé díry? A to, že to používáš na potkana, neznamená, že to pletivo je špatné! Má pozinkovou úpravu a tak nezrezaví a plně vyhovuje. Ale to je každého věc, z čeho si to udělá. :myslim Hlavně že je to funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na www.aukro.cz jsem koupil filtr na 406ku, kde jedna vrstva je to rouno co pouzivate a druha vrstva je aktivni uhli. Od doby co jsem ho namontoval nemusim zavirat privod vzduchu ani kdyz jedu za Avii nebo starou skodovkou, aktivni uhli funguje a zadnej smrad do kabiny neprojde, takze doporucuji :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim že rouno nezachytí ten nejjemnější prach, proto se používá v kombinaci s tím filtračním papírem, nebo lisovaným hustším filtrem kterej je spojený s tím rounem. U auta bez klimatizace to asi moc nevadí, tam nemusí být v podstatě žádnej, ale s klimou to vytváří živnou půdu pro různy plísně a hnilobu, vůbec bych to nedoporučoval pro alergiky, tam bych dal pořádnej pylovej filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

A co filtr na vnitřní cirkulaci? nedal by se tam taky dát?teda pokud by to šlo?Koukal jsem že je tam jen mřížka a tak si říkám že ten prach co je v kabině se musí zákonitě chtat v klímě.Tím nemyslím že v autě pěstuju brambory:bojim

No tak z kabiny se tam asi tolik nenapráší, to jedině že by jsi tam opravdu ty brambory pěstoval. A pak mi řekni kolikrát tu klapku přepneš do tyhle polohy? Možná tak na celkem tři hodiny za rok, já teda ani to ne, protože ni nefunguje:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je adresa:

Od: Radim Kaděrka - nosice.com

Předmět: Re: Dotaz na předmět: Pylový uhlíkový filtr pro Peugeot 406 (číslo aukce: 186519725)

Datum: 14.5. 2007, 07:43

Dobrý den,

veškeré kontakty níže.

Děkuji.

S přáním pěkného dne,

Radim Kaděrka

Otáhalova 10

746 01 Opava

tel.: 776839986

tel.: 553718654

Skype: crazycocroach

info@nosice.com

www.nosice.com

Cena je 99,- plus poštovné 30,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

Já si objednal hned 2ks a uvidím jestli tam bude mít nějaký menší 135 x 110 na vnitřní okruh ventilace,že bych ho tam taky dal a pak by se už klima nemusela čistit:mrk

No asi by se čistit stejně musela, nějaký řasy tam z vlhkosti stejně narostou, ale třeba to nebude pak tak často;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

Já vnitřní okruh používám teď dost často co jsem opravil servo:D

Naco chladit horký vzduch zvenku? :bojim to jsou jen vyšší náklady:myslim

No jo, ale zase nemáš přísun čerstvého vzduchu. I v manuálu píšou že máš vnitřní okruh používat spíše vyjimečně a krátkodobě, právě kvuli přisunu čerstveho vzduchu do kabiny. A klima by to měla normalně uchladit.

[upravil dne 14/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně ,asi jsme si nerozuměly.

Nejdřív otevřu všechny okna a trochu to za jízdy vyluftuju ,mezitím se mi nachladí klima bez větráku,pak zavřu okna opálím to na v nitřní okruh až je tam akorát a pak to zase přepnu na vnější vzduch.Mám manuál tak ji průběžně zapínám a vypínám,když jde naplno tak je zase moc velká zima:bojima to já nerad.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a cena je pěkná, tak dej vědět, až ti přijde. Jinak proč otevírat všechna okna? Vždyť ti tam půjde ten horký vzduch, co je venku. A ja k píše Radek Hurvajz, tak klimatizace o ochladí a pak už jen udržuje teplotu, takže se zapne a vypne sama a jsou i nižší náklady na spotřebu. Já mám digi automatickou klimatizaci a ta si to od nastartování sama řídí. Musím jen si nastavit požadovanou teplotu.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ota

Za ty tři stovky, co ten filtr koštuje snad ta diskuze ani výroba opravdu nestojí :papa

Tady vlastně nejde o to, kolik co stojí či jestli se kvůli tomu vyplatí vést diskuzi, ale jde o to, že si zde předáváme poznatky a zkušenosti ohledně našich vozidel a co vše si můžeme udělat doma či vylepšit. O to tu jde a je i myslím si i toto fórum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

No jasně ,asi jsme si nerozuměly.

Nejdřív otevřu všechny okna a trochu to za jízdy vyluftuju ,mezitím se mi nachladí klima bez větráku,pak zavřu okna opálím to na v nitřní okruh až je tam akorát a pak to zase přepnu na vnější vzduch.Mám manuál tak ji průběžně zapínám a vypínám,když jde naplno tak je zase moc velká zima:bojima to já nerad.:D

Pokud je ti zima tak si otoč knoflikem teploty ne:mrk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...