Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní čidlo teploty


Vlastyk

Recommended Posts

Původně zaslal: komisar

Ladman nevím jak je zapojen tvůj display nemám schéma knihu mám tam se moc nevyčte,pokud máš jeden velký.Dělat to jen odhadem se nedá:myslim

Displej mám originál, co zobrazuje datum, čas a rádio + CD. V manuálu je označen jako displej A. Displej B je navíc pro palubní počítač a C je ještě pro navigaci. Schéma ale taky nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady se píše dosti

presne to som predtým čítal, preto som sa pýtal, lebo mi to nebolo dosť jasné. Ale podľa toho návodu z knihy "Ako na to" už by som prišiel na to ;).

Ešte doplňujúca otázka:

Je to v späťáku na strane spolujazdca ? Doteraz som si myslel, že na strane šoféra. :myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Vlastyk

Já dal i ty odpory a ukazuje to přesně co ukáže měřák za teplotu ta je na display,co se týče toho zrcátka zkoušel jsem to od skla ho vycvaknout,ale nedařilo se tak jsem oddělal zadní plast ale pod ním je jen pár mylých otvorů přes které jsem teda ten drátek vycvak,co jsem koukal u tebe Komisar ty tam máš krásnej přístup ale u mýho je to plný bude to asi rokem výroby.;)

o těch odporech jsemtaky přemýšlel ale já je mohu dát ne k termistoru jak jsi to dal ty ,ale před spolujezdcem je napravo otvor kde bych to mohl přerušit a dát ty odpory hodnoty mám poznamenané někde,ale mne vyšlo dvoje zapojení,pokud bys dal schématko byl bych rád.Škoda že to nejde řešit 1 odporem,ale je to levnější než orginál:papa

A proč to nemůžeš dát k tomu termistoru Komisar?Mě poslal Ferry tohle a podle návodu to bratránek spájel.V pohodě se to k termistoru vešlo dal do bužírky zalil tavnou pistolí a bylo.

Jedná se o NTC čili termistor s negativnim prubehem odporu ( s rostouci teplotou klesa odpor ). Originalni cidlo je 2.5Kohm, ovsem koupit se da jen tech zminenych 2.2KOhm, k dorovnani te male nepresnosti , ktera by vznikla je dobre pripojit jeste obycejny uhlikovy resistor 22kohmu paralelne a jeden 860ohmu seriove. To by melo dorovnat tu charakteristiku a melo by to ukazovat +- skoro stejne jako to originalni cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

to jo pujdu asi do toho protože dnes při jízdě jsem porovnával s dalším teploměrem co jsem měl kdysy v autě a byl spoleh na něj tak je rozdíl 4 st ukazuje pc více

Tavnou pistoli jsem u OK406 neměl byla doma ale udělám to tak a je to

Takže už stavím na kafe:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem děsný teoretik... ale jak sleduji diskusi, tak si myslím, že by to bylo z pekla štěstí, kdyby tam byl původně akorát ten termistor, od toho samého výrobce a s tou samou charakteristikou, jako koupíte v obchodě...

Jako děsný teoretik bych v rámci přípravy u auta nahradil čidlo potenciometrem, nastavil na displeji údaj např. 0 st.C a odpojil potenciometr a změřil ohmmetrem jeho odpor. Toto bych provedl pro -10, 0, +10, + 20, + 30 st. C.

Zbytek "hraní" s termistorem a jeho korekčními odpory bych dělal v kuchyni u kohoutku s teplou vodou a mrazničkou (čidlo v igelitovém pytlíku).

Koupený termistor má nejen charakteristický odpor při 20 st. C, ale také strmost - a ta strmost může být po různé křivce.

[upravil dne 10.4.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

cez víkend sa idem pustiť do demontáže toho pravého späťáka,

tak mi pošlite rady ako to neprasknúť. Díky vopred fšetkým!!!

P.S.

Pošlite mi aj info ako rozobrať tu pravú páčku pri volante, chcem sa pozrieť na prípravu na PP. či to môžem zapojiť. Ak rozbehám

PP a čidlo tak skočím do Pov. Bystrice spojazdniť softvér. čauko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

cez víkend sa idem pustiť do demontáže toho pravého späťáka,

tak mi pošlite rady ako to neprasknúť. Díky vopred fšetkým!!!

P.S.

Pošlite mi aj info ako rozobrať tu pravú páčku pri volante, chcem sa pozrieť na prípravu na PP. či to môžem zapojiť. Ak rozbehám

PP a čidlo tak skočím do Pov. Bystrice spojazdniť softvér. čauko

tak ako som písal v inom príspevku, neuspel som u svojho auta ani s PP ani s ukazovateľom teploty.:grr

Nemám tam ani káble natiahnuté a mám jednotku SAGEM, do ktorej kurňa asi nezapojím ani káble aj keby som ich tam ťahal nanovo.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

nový odkaz pre Ladmana a OK406.

Vcera bol u mňa Machýl a zdemontoval mi krytku pravých dverí. Pod ňou je schovaný zväzok káblov, v ktorom sú dva drôty oranžovej farby a tie by mali ísť až do späťáka.

Takže čiastočná kabeláž tam je, ale do spáťáka treba dotiahnúť ešte dva drôty a to čidlo.

Inak ak sa na to pozriete samy uvidíte. Ja by som mal na budúci týždeň to skúsiť priamo s tým termistorom. Ak sa to rozsvieti na ukazovateli tak to čidlo beriem. Machýl ich má doma dosť.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

nový odkaz pre Ladmana a OK406.

Vcera bol u mňa Machýl a zdemontoval mi krytku pravých dverí. Pod ňou je schovaný zväzok káblov, v ktorom sú dva drôty oranžovej farby a tie by mali ísť až do späťáka.

Takže čiastočná kabeláž tam je, ale do spáťáka treba dotiahnúť ešte dva drôty a to čidlo.

Inak ak sa na to pozriete samy uvidíte. Ja by som mal na budúci týždeň to skúsiť priamo s tým termistorom. Ak sa to rozsvieti na ukazovateli tak to čidlo beriem. Machýl ich má doma dosť.:papa

máš pravdu, dráty v zrcátku jsou. Sice krátký, ale jsou. Kdysi se mi to měření pokoušel zprovoznit Komisar. Dráty prodloužil, připojil termistor a nic. Při proměřování měřákem zjistil, že v jednom z těch drátů vůbec není šťáva. Jinak, jak jsem již uváděl v jiném vlákně a Pe.Tr mi to potvrdil, pokud nevyměním jednotku BSI za takovou, co měření venkovní teploty podporuje, nikdy mi to nebude fungovat. A výměnu kvůli tomu opravdu neplánuji:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: ajven

nový odkaz pre Ladmana a OK406.

Vcera bol u mňa Machýl a zdemontoval mi krytku pravých dverí. Pod ňou je schovaný zväzok káblov, v ktorom sú dva drôty oranžovej farby a tie by mali ísť až do späťáka.

Takže čiastočná kabeláž tam je, ale do spáťáka treba dotiahnúť ešte dva drôty a to čidlo.

Inak ak sa na to pozriete samy uvidíte. Ja by som mal na budúci týždeň to skúsiť priamo s tým termistorom. Ak sa to rozsvieti na ukazovateli tak to čidlo beriem. Machýl ich má doma dosť.:papa

máš pravdu, dráty v zrcátku jsou. Sice krátký, ale jsou. Kdysi se mi to měření pokoušel zprovoznit Komisar. Dráty prodloužil, připojil termistor a nic. Při proměřování měřákem zjistil, že v jednom z těch drátů vůbec není šťáva. Jinak, jak jsem již uváděl v jiném vlákně a Pe.Tr mi to potvrdil, pokud nevyměním jednotku BSI za takovou, co měření venkovní teploty podporuje, nikdy mi to nebude fungovat. A výměnu kvůli tomu opravdu neplánuji:D:D:D

no ja nikdy neřekl že musiš měnit BSI , jen že ti stoji v cestě , to znamená že bud to na diagnostice projde a povoli funkci aktivace teploměru nebo ne . asi tak . jinak je pravda ze každa BSI je jina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

2 Pe.Tr: tak to jsem tě špatně pochopil, sorry. Už nevím kdo to byl, tak ten mi to takhle podal. A šlo by to nějak zjistit, jestli u té mé BSI lze tuto funkci aktivovat?

leda napichnout na diagnostiku , jinak to nezjistis , jde totiz o to co ma za SW , ale podle tveho modelu bych si moc naděje nedělal ale třeba bude překvápko .

Jsem ti nasadil brouka do hlavy co?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to asi před půl rokem na diagnostice měl :Pa toho co mi to napojil, jsem se ptal, jestli by to nešlo zjistit. Koukal na mne jak zjara a říkal, že neví:bojim. To byla diagnostika za 200,- :ona soukr. dílně a ke koncesionáři nejedu, tam bych nechal mnohem víc:grr. Myslel jsem, jestli by to třeba nešlo zjistit podle kódu VIN:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...