Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenon - konverzní sada za žárovky - hledám spoluzájemce o koupi


Kdo

Recommended Posts

Původně zaslal: Fx

Původně zaslal: Medion

takže do klasickejch světel(H7)bixenony nejdou dát?musí se kutat parabola.hm to se mi moc nechce.sory za to smazání...

[upravil dne 7.12.06 Medion]

Jdou dát, ale musí se kutat parabola. Ostatně ona tam ani není potřeba, protože ten bixenon má vlastní parabolu a čočku, je to defakto samostatný světlomet, který akorát vsazuješ do obalu původního světla, aby to vypadalo normálně.

Už jsem psal, že si nepřeju, aby se tady rozproudila přestřelka o vhodnosti, ale abych Mediona dostal do obrazu:

Zbytečně ses upnul na bixenony. V parabolách, jako máš ty (4xH7), nebo já (4xH1) jde o posílení funkce potkávaček. dálková většinou vyhovuje. Takže pokud chceš posílit H7, objednáš sadu H7, vyndáš žárovku v potk. a nandáš výbojku a přiděláš kabeláž. Pokud se rozhodneš pro bi-xenony, jsou dva druhy. Jak je uvedeno výše, buď celá optika, parabola s čočkou před výbojkou (takové to rybí oko ve světlometu), nebo jen výbojka (obě mají přepínací clonku). Pokud se rozhodneš pro optiku, znamená to rozebrat světlo, vyříznout vzadu v parabole prostor a tu optiku tam nějak připevnit, tam je ale důležitý detail - musíš mít čiré sklo, protože paprsek pot/dál si směruje čočka. Samotná výbojka s clonkou jde nandat do světla, které je pro žárovku H4 a má i parabolu, ale hlavně i krycí sklo (to směruje světlo na vozovku) pro pot/dál. Pokud máš parabolu pro H7, tedy jen jeden paprsek a sklo tvarované pro usměrnění na potkávací, bixenon - výbojka tam nemá smysl. A jak říkám, jde o potkávací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Medion - bixenon na to je dělanej, protože se nezapíná a nevypíná při přepínání na dálkové. Jedná se většinou o čočku a elektromagneticky ovládanou clonu, která se sklopí nebo odskočí, a tím se realizuje změna tlumené/dálkové.

Radek: Jestli dobře vidím, tak nemáš ani otřikovače světlometů, takže kdyby technici nebo policajti opravdu věděli, jak to má být, tak neprojdeš. Navíc u bixenonů se jedná o nevratnou změnu, protože musíš řezat do parabol. Nebo ne? Jak máš vyřešené elektricky ovládané sklápění světel? Nemyslím teď gyroskopy reagující automaticky, i když auto z roku 97 je už dle našich zákonů také musí mít.

[upravil dne 7.12.06 Fx]

Chlape čti pořádně, napsal jsem tam že to psal Kenduch a dal to do citace:o já to jen okopčil aby Medion věděl co to je Bixenon

A je to tady v tom vlákně, je tam toho víc

[upravil dne 7/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

velice zajímavé,ale zatím nejsem pro,mám v tlumených tyto žárovky plněné XENONEM,svítí pěkně,mám je rok v tlumených a nyní jsem si je koupil i na dálkový.Cena 525 Kč

mam je taky, vyhoda u nich je ta, ze kdyz mi po roce a pul jedna praskla, dojel jsem do servisu kde jsem je kupoval a tam mi ji vymenili, myslim ze je na ne az 5let zaruka

Jinak sviti moc pekne, z dalky vypadaji skoro jako xenony a maji prijemne svetlo na silnici a kdyz k nim jeste v noci zapnu dalsich 4*55W dalkovych svetel - cili celkem 6*55W, tak je svetla na pul kilometru daleko :D

Hehe, zrovna vcera se mi na dalnici na prdel lepila nejaka Laguna a svitil na me ve 140 dalkovejma, pricemz jsem nemel kam uhnout, pac jsem zrovna predjizdel auta a predemnou jely auta taky, mno kdyz jsem ho teda nechal predjet, povesil jsem se za nej taky a dal mu okusit 6*55W + jeste mlhovky 2*55W a chlapec z toho byl nejakej vyjukanej, dokonce na me rozsvitil i svoji zadni mlhovku, lec proti mym svetlum tech jeho 21W bylo pekny blikatko :D Podusil jsem ho asi pul minuty, pricemz se mi snazil ujet, ale nic silnyho v tom nemel. tak doufam ze se mu aspon rozsvitilo v hlave pro priste. Obvykle naschvaly nedelam a neoplacim stejnym dilem, ale kdyz me nekdo nasere ... tak se proste neudrzim

[upravil dne 9/12/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

velice zajímavé,ale zatím nejsem pro,mám v tlumených tyto žárovky plněné XENONEM,svítí pěkně,mám je rok v tlumených a nyní jsem si je koupil i na dálkový.Cena 525 Kč

Taky jsem je měl ve světlech, ale musel jsem je dát pryč....

Špatně to svítilo... když jsem byl na seřízení světlometů, tak mi bylo řečeno, že mají špatný světelný kužel v těch mých lampách... Jinak přítelkyně je má v 306 a tam svítí bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Taky jsem je měl ve světlech, ale musel jsem je dát pryč....

Špatně to svítilo... když jsem byl na seřízení světlometů, tak mi bylo řečeno, že mají špatný světelný kužel v těch mých lampách... Jinak přítelkyně je má v 306 a tam svítí bez problému.

No to si delas srandu! Uz jsem si je chtel objednat, ale ted jsi mi nasadil brouka do hlavy...

Ma jeste nekdo zkusenosti s tema zarovkama na 406 novy model?

to komisar: Co to je za vyrboce tech zarovek?

[upravil dne 12/12/06 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...