jogi24 Odesláno 26. prosinec 2023 Odesláno 26. prosinec 2023 Ahoj borci. Mam problem s Pezotom 308 1.4Vti rv.2009. Z nicoho nic auto pri rozbiehani v krizovatke zdochlo a nejde nastartovat. Pozeral som cez diagnostiku Lexia a ziadne chyby nevypisuje. Auto pocas startovania na cca 0,5sekundy odpali a snazi sa naskocit, ale zas zdochne. V karte "elektricke napajanie a imobilizer" som zistil,ze mam zablokovany pocitac. Obcas sa odblokuje, a vtedy zrejme sa pokusi aj nastartovat,ale zas sa zablokuje. Mam podozrenie, ze niekde viazne komunikacia medzi BSI a RJ motora., pripadne s immo cipom v kluci. Kluce mam 2 a oba robia to iste. Nestretli ste sa uz niekedy nahodou s podobnym problemom? Mozno aj na inych modeloch aut. Este som chcel skusit nanovo prikodovat imobilizer aspon jedneho kluca, ci by mi nepomohlo,ale neviem ako sa v lexii dostat na prikodovanie noveho immo. Vedel by mi prosim niekto pomoct? Pripadne nejaka schema komunikacie BSI do RJ motora by mozno pomohla, skusil by smom merat, ci mam spojenie OK. Dakujem vsetkym za ochotu poradit Citovat
Dave_k Odesláno 27. prosinec 2023 Odesláno 27. prosinec 2023 Na vině může být špatný snímač (transpondér) na spínačce. U 406 se to stávalo. Já měl třeba jeden špatnej drát mezi BSI a ŘJ. Při poruše imo se většino ještě rožne kontrolka na přístrojovce. Citovat
inoxing Odesláno 27. prosinec 2023 Odesláno 27. prosinec 2023 Hlavni informace o stavu immobilizeru jsou v bsi, tam se podivej do chyb a na stav immo. Citovat
jogi24 Odesláno 27. prosinec 2023 Autor Odesláno 27. prosinec 2023 (upraveno) Sranda chalani je v tom, ze ked som nic nerobil s klucom, len bol zapnuty do 1 polohy (svietia budiky), tak obcas na okamzik preskocila hlaska, ze "pocitac odblokovany". Co bolo asi aj naznak nastartovania na pol sekundy a potom zas spet. Myslite, ze by ten kruzok mohol pasovat aj z ineho auta? Mam ti z 206tky... Je to asi len cievka,co vysiela Budem ho mat na dvore az vecer, na mieste odstavenie som nemal ani len elektriku aby som uzivil pocitac. Upraveno 27. prosinec 2023 uživatelem pavelu96 nepiš další příspěvky - použij "Upravit" Citovat
inoxing Odesláno 27. prosinec 2023 Odesláno 27. prosinec 2023 jo, ten cteci krouzek je jenom civka, ale jestli bude stejnej konektor a impedance tezko rict Citovat
jarokare Odesláno 27. prosinec 2023 Odesláno 27. prosinec 2023 Nejdřív zjisti , jestli ti klíč přečte BSI , jestli jo , tak je zbytečný řešit snímač a problém bude v komunikaci mezi BSI a ECU . Citovat
Dave_k Odesláno 27. prosinec 2023 Odesláno 27. prosinec 2023 Aby to nebylo něco podobného co jsem řešil tady pár let z5 na kupátku. Diag ukazovala problém komunikace mezi ECU a BSI. Citovat
jogi24 Odesláno 27. prosinec 2023 Autor Odesláno 27. prosinec 2023 Mam 2 kluce, jeden klasicky s centralom, a druhy "servisny" bez ovladaca centralu. Ak by bol problem v kluci immo, jeden by bral druhy nie.... Som si uplne isty, ze startovali obidva kluce. Overene cca 2 dni pred tym ako sa stala zavada. Bol by som vdacny,keby mi niekto skusil poradit , ktorm kablom vedie komunikacia medzi BSI a ECU.... Tiez si myslim,ze by mohol byt preruseny kabel,niekde zvod voci kostre,voda vo zvezku kablov. Neviem najst spolahlivu schemu,z ktorej by som identifikoval komunikacnu linku medzi RJ.. Poradite niekto? Dakujem Citovat
jogi24 Odesláno 29. prosinec 2023 Autor Odesláno 29. prosinec 2023 Spravil som par fotiek.video,ak by to niekomu nieco pripomenula, prosim skuste napisat. Kazda rada dobra https://ulozto.cz/fm/my-files/w8c3oIvXtiNI IMG_8117.avi Citovat
Zabak22 Odesláno 29. prosinec 2023 Odesláno 29. prosinec 2023 Keď sa to stalo mne pomohlo mi zatlačiť čierny konektor v páčkach pod volantom.Bol vysunutý POZOR bol však vyunuty aj s plastom ktorý drži konektor v páčkach v skratke konektory sa zdali byť zatlačené a vporiadku až dokým som ich nezatlačil fyzicky. Citovat
jarokare Odesláno 30. prosinec 2023 Odesláno 30. prosinec 2023 Pořád sem dáváš info z ECU , už si koukal na ty parametry v BSI ? Citovat
jogi24 Odesláno 30. prosinec 2023 Autor Odesláno 30. prosinec 2023 Fotky su z dennika zavad BSI. neviem, asi sa nerozumieme, niesom profik s autami. Diagnostiku mam len pre svoju potrebu, tak skus prosim blizsie naviest, kde co najdem, urcite sa rad podelim…. dakujem Citovat
jarokare Odesláno 30. prosinec 2023 Odesláno 30. prosinec 2023 Foto a video je z měření parametrů v ECU , úplně stejně se dá zkontrolovat parametr imobilizeru v BSI Citovat
jogi24 Odesláno 30. prosinec 2023 Autor Odesláno 30. prosinec 2023 Niesom si uplne isty, ale myslim ze sa pytas na to, ci je immo sparovane s BSI. Ak je to tak, tak, diag.pise ,ze mam 2kluce registrovane, sparovanie je tiez pre 2 kluce a 1kluc ma dialkove ovladanie.... Citovat
jogi24 Odesláno 31. prosinec 2023 Autor Odesláno 31. prosinec 2023 Je mozne auto spojazdnit kupou inych jednotiek? Mam tym na mysli komplet BSI, BSM,ECU+kluce s imobilizermi z ineho auta.... Je potrebne este nieco? aby som auto nastartoval? Je treba sa presne drzat cisiel z BSI a ECU? Pokial by boli jednotky z takeho isteho modelu auta? Mam ponuku tychto jednotiek, len nesedi cislo BSI, a ECU. BSM sedi. Citovat
jarokare Odesláno 31. prosinec 2023 Odesláno 31. prosinec 2023 před 23 hodinami, jogi24 napsal: Ak je to tak, tak, diag.pise ,ze mam 2kluce registrovane, sparovanie je tiez pre 2 kluce a 1kluc ma dialkove ovladanie.... To je všechno hezký , ale momentálně k ničemu , na stejný obrazovce je ten nejdůležitější parametr - jestli BSI identifikovala klíč (ano/ne) a od toho se odvíjí postup hledání závady . Ty začínáš od konce . Myslíš , že kdyby náhodou byl někde přerušenej kabel , tak ti pomůže výměna všech jednotek ? Napovím ti - nepomůže a akorát utratíš zbytečně prachy . Navíc sem dáš dotaz na schéma a ani se neobtěžuješ napsat vin ... MJSytic ohodnotil 1 Citovat
jogi24 Odesláno 31. prosinec 2023 Autor Odesláno 31. prosinec 2023 To jarokare: Dakujem Ti za trpezlivost zajtra hodim screeny- vlastne uz dnes. S tym VIN:VF3C8FSC55387842 prepac zabudol som. Myslim si, ze BSI kluc identifikuje, inak by sa ani nesnazil pocas startovania odpalit,co sa vsak udeje,ale potom hned prestane palit. Nasiel som podobnu temu, a preto skusam najst nejake riesenia: Citovat
jarokare Odesláno 1. leden 2024 Odesláno 1. leden 2024 Když už budeš v těch screenech , tak sem hoď výpis závad BSI a z měření parametrů BSI záložku parametry motoru - všechno je to v BSI Citovat
jogi24 Odesláno 1. leden 2024 Autor Odesláno 1. leden 2024 Ahoj. Tak som spravil nejake screeny, niesom si sty, ci je to to, co si po mne chcel. 1.bmp 2.bmp 3.bmp 4.bmp 5.bmp 6.bmp 7.bmp 8.bmp Citovat
jarokare Odesláno 1. leden 2024 Odesláno 1. leden 2024 BSI - měření parametrů - parametry motoru Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.