Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba EGR


tomm176

Recommended Posts

Zdravím, vyskočilo mi na displeji depollution system faulty. Na diag to hlásí chyby P2143 a P0489. Neměl někdo stejný problém? Je egr na výměnu? Nebo by mohlo stačit jej vyčistit? Jedná se o citroen c4 grand pıcasso, motor 2,0hdi RHR. 

Upraveno uživatelem tomm176
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On to myslel tak, ze se to nevyplati, pokud chces auto dele provozovat. Nejde ani o to, zda se to hybe, ale o to, ze to je u techto modelu vychozene a ma tendenci se to zastavovat treba v pulce a to i zcela vycistene. Nezasekava se totiz ta hlinikova cast ale ta kde je ten elektromotorek, ktery to ovlada.  Proste to neni spolehlive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 1,6hdi 9HZ motor jsem davam Valeo a funguje to super. Vubec se to neda srovnat s vycistenym a to jsem mel dokonce dva. Jelikoz jsem to delal sam, tak nastesti praci jsem platit nemusel, ale pokud i nekdo plati praci, nevyplati se to ani moc zkouset a je lepsi proste koupit novy. Na 1,6Hdi 9HR jsem koupil Pierburg, stejne jako original. Zajimave na tom bylo, ze jsem dostal fakticky identicky model, jako ten co jsem daval pryc s tim, ze na nem byly dodatecne odfrezovany znaky Peugeotu a Citroenu. Normane snad flexou. Zbyla na nem jen znacka Peirbug, ktera jej vyrabi i v originalu.

 

A zvlaste na tom 9HR bych rekl, ze se to nevyplati zkouset ani kdyz to delas sam. Prislo mi to daleko slozitejsi nez na 16V generaci 1,6HDicek.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak egr je vyměněný, ale objevil se další problém. Nastalo lehké houpání otáček při nízkých otáčkách. Je to tak od 900 do 1800. Egr byl nově načten. Dělá to jak na místě tak při jízdě. A dělá to i během delší jízdy, takže bych to regeneraci fapu neprisuzoval. K diagnostice se dostanu až v pondělí, ale nesvítí žádná chyba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, RHR

Nedělal jsem to já, bylo to v servise. Pierburg je napsáno na faktuře. 

Edit: nový poznatek. Skáče množství nasavaneho vzduchu. Po odpojení váhy vzduchu auto jede normálně. Váha vyměněna a stále to dělá. 

Upraveno uživatelem tomm176
nepiš další příspěvky - použij "Upravit"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...