Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava brzdového potrubí 807


groollIT

Recommended Posts

Ahoj, dotaz na místní servisáky:

Klasicky mi prorezla jedna z brzdových trubiček vedoucí k zadnímu třmenu.

Je to na dobře přístupném místě kolem nádržky s aditivem. Mám náhradní trubičku ale ne celou, takže bych vyměnil jen to nejhnusnější místo, cca metr trubičky, kde mi to sákne a kde jsou i další potencionílně špatná místa.

Moje otázka zní: jakou spojku pro brzdové potrubí byste mi doporučili? A eventuálně i čím poté ošetřit proti korozi.

 

Moc děkuji.

 

Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No klasickej holendr, jako kdyz se dela nove potrubi. Prodavaj je treba v autokelly. Musis trubku uriznout koleckem na rezani trubek, odjehlit, navlect prevlecnou matici a konec trubky pertlovackou rozpertlovat. Stejne pak u navazujici protitrubky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holendrů je právě mrak druhů, nedokážu si vybrat, nerad bych aby uletěl ale zas bych vybral nějaký, se kterým se dobře pracuje. Na webu nacházím klasické převlečné šrouby ale i matice a i spojky, které mají více dílů než jen tři..

Trubka je v pořádku, na několika místech se odřela o okolí a tam začla reznout - je to třeba 2cm dlouhé místo, kde je na troud a dál je jako nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No lisi se jen velikosti zavitu a prumerem trubky, standartne se dava zavit 10x1 pro trubku 4,8/5mm

Napr. https://www.lkq.cz/Product/ST-BH01/12417486

Protikus

https://www.lkq.cz/Product/ST-BH07/12417492/39849642;38957081;40137081;40137083

Tady jsem treba delal komplet potrubi na moji 806

 

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce. Holenrdy doma mít budu z rozebraného vraku, dokoupím u žluťáků jen tu spojku a vyzkouším si to na svěráku nanečisto.

Pokud by mi to nešlo, dám to známému a alespoň bych mu připravil trubičky ať s tím nemá tolik práce.

Pokusím se pak nahodit foto, každopádně moc děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty protikusy bys urcite nasel i na tom vraku, vetsinou u tehle vetsich aut potrubi byva rozdelene na dve casti a napojovane nekde u predni napravy.

Hlavne, jestli k tomu mas tu pertlovacku, bez ni to neudelas. Tu cocku na konci trubicky nicim jinym nevylisujes. Sverak ani neni potreba, da se to zvladnout v ruce. A teda ten trychtyrek v protikusu se ma delat tak, ze nejdriv udelas tu klasickou cocku a tu pak jeste rozlisujes do trychtyrku, na kazdej krok ma ta pertlovacka vymenitelny "formicky"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mam hotovo. Obe trubicky maji origo holendr na podvozku mezi webastem a motorem a od holedrů az k zadnim kolum trpi na korozi. Nastesti jdou i v domacich podminkach vyndat docela pohodlne. Trubicka k levemu kolu jeste sla opravit, byla na dvou mistech jen povrchove orezla, tak dostala novy nater. Trubka k pravemu zadnimu kolu na hadry a pri vyndavani se mi u nadrze dokonce prelomila. Pravou (vrchni) trubicku jsem si tedy vyrobil znovu ze dvou peknych kusu, ktere jsem mel z rozebraneho vraku. Napojeni je u nadrze ale celkove je na tom podvozku dost mista dat holendr kamkoliv. Pertlovačku jsem si nakonec koupil za 650kč nejakou hobby na měd ale tenhle malý průměr v zeleze zvladne taky.

 

Na fotkach moje rozpertlovani (kluk a holka) a tekouci trubicka.

20220601_161530.jpg

20220601_161519.jpg

20220601_161252.jpg

20220601_161302.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dodam, ze pro pohodlnejsi manipulaci jsem demontoval nadrzku na Eolys. Bohuzel pri tom doslo na zdevastovani totalne zrezlych drzaku nadrzky - nakonec se mi je ale podarilo pomoci svarecky, flexy a sveraku docela obnovit.

Jo a jelikoz jsem tohle dodelal vcera v devet vecer a dneska se jelo do Zatce nemel jsem moc casu na odvzdusneni tak budu jeste muset bekdy honit bublinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...