hakavcak Odesláno 19. duben 2022 Odesláno 19. duben 2022 Zdravím ahoj.. Tak dnes jsem byl doplnit klimatizaci, že nechladí... A překvapení.. při zkoušce těsnosti se zjistilo, že netěsní. Tak prý jedině servis kde zjistí únik dusíkem. Nevíte někdo o servisu co to dělá a vyzná se? Tak nějak co jsem volal tak každý plní čistí atd. Ale servis jako najít unik a opravit nedělají. Díky Citovat
MJSytic Odesláno 19. duben 2022 Odesláno 19. duben 2022 Se jim to nechce dělat Běžně se to dělá tak, že se do okruhu pošle barvivo, a pak se sleduje, kde se objeví. Většinou bývá problém v prostřeleném chladiči. Občas netěsní kompresor, a pak trubky, hadice apod. Tipuju, že bude stačit vyměnit ten chladič a bude to OK Medvěd ohodnotil 1 Citovat
hakavcak Odesláno 19. duben 2022 Autor Odesláno 19. duben 2022 To mi říkal i ten co mi to plnil, že je to většinou chladič. Ale nevím stejně bych to musel nechat vyměnit v servisu sam bych to asi nezvládl a teď by to nebyl chladič, ale někde nějaké těsnění.. Citovat
MJSytic Odesláno 19. duben 2022 Odesláno 19. duben 2022 Tak já neříkám, abys ten chladič měnil takhle "z voleje". Musí se na to někdo mrknout a najít příčinu. Já jen tipuju, že to bude ten chladič. Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. duben 2022 Odesláno 20. duben 2022 Tak mne to treba utika primo pres plnici ventil. Jak sundam cepicku, zacne to utikat a utika a utika... Citovat
ozzy56 Odesláno 20. duben 2022 Odesláno 20. duben 2022 celkem se divím, že ta plastová čepička ten tlak udrží, někde jsem četl, že je tam při provozu klimy i 25 Atm Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. duben 2022 Odesláno 20. duben 2022 No prave ze asi ne. Auto jsem koupil v prosinci, klima jela. Ted sice jede taky, ale strasne tu sumi v palubce. Tak jsem to obhlizel, sundal cepicku, a jak je dole, syci to jako kdyby byl silne povoleny. Takze jsem dotahl cepicku a dnes do servisu. Uvidime, zda jen pritahnout nebo vymenit ventilek. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. duben 2022 Odesláno 20. duben 2022 (upraveno) Ahoj, tak mně už ani nešumí a největší momentální tragédií je, že něco tam je, ale podle mašiny to není 1234yf Takže to mašina odmítla odsát, resp. přenést se přes krok testování vzorku chladiva Ke všemu ten ventilek je vadný, protože evidentně netěsnil ani po dotažení. Nnevím, jestli jak s tím laboroval a připojoval to na mšinu způsobilo dlaší únik, ale teď už to fakt ani nešumí v palubce, řekl bych, že už klima ani nesepne. Upraveno 20. duben 2022 uživatelem HonzaC2 Citovat
ozzy56 Odesláno 20. duben 2022 Odesláno 20. duben 2022 bude tam asi starší R 134a ? to by ale měli v servisu vědět..., chladivo 1234yf je u novějších aut , já ho mám v autě z roku 2020, pod kapotou je štítek... Citovat
radimrepka Odesláno 21. duben 2022 Odesláno 21. duben 2022 BM technik Brno, byl jsem tam dvakrát, pokaždé praskly chladič Citovat
HonzaC2 Odesláno 21. duben 2022 Odesláno 21. duben 2022 před 13 hodinami, ozzy56 napsal: bude tam asi starší R 134a ? to by ale měli v servisu vědět..., chladivo 1234yf je u novějších aut , já ho mám v autě z roku 2020, pod kapotou je štítek... Auto je 09/2017 a mělo by tam být 1234yf. Co tam ale je nevím, a nevěděli to ani tam, kde se to pokusili naplnit ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
HonzaC2 Odesláno 27. duben 2022 Odesláno 27. duben 2022 Tak vyřešeno. Jelikož jsem nesehnal dílnu, která by byla schopna odsát "kontaminované chladivo", bylo tede ne-ekologicky vypušťeno do světa. Ač mi to bylo dost proti mysli, neviděl jsem jinou cestu. Ventilek zakoupen - originál (550kč) vyměněn a okruh znovu naplněn (3500Kč) a klima zase šlape. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
hakavcak Odesláno 2. červenec 2023 Autor Odesláno 2. červenec 2023 Ahoj, chtěl bych se zeptat na ty těsnící náplně do klimatizace. Za rok mi tam chybělo 400 g únik je tam malý, že nejde najít. Máte někdo s tím zkušenost funguje to? A když tak jakou? Děkuji pěkně Citovat
ozzy56 Odesláno 2. červenec 2023 Odesláno 2. červenec 2023 ahoj, tyhle látky si nedáváš sám, ale dávají to v klimaservisu při plnění klimy... Citovat
hakavcak Odesláno 2. červenec 2023 Autor Odesláno 2. červenec 2023 (upraveno) aha tak mě to plní známý v Peugeotu tak jsem myslel třeba tohle koupit https://www.autokelly.cz/Product/DK-N0182/9189507/39849642;38957081;39050954;40137353;40137263;40137067 Upraveno 2. červenec 2023 uživatelem hakavcak Citovat
MJSytic Odesláno 2. červenec 2023 Odesláno 2. červenec 2023 Tak únik 400g za rok je docela dost, když 508 má kolem 500g celou náplň Jestli tam máš barvivo, tak sundej nárazník a posviť si na ten chladič... Jinak v prvním příspěvku jsi psal, že při zkoušce těsnosti se zjistil únik. Tak pokud to mašina tak vyhodnotila, tak ti ta injekce bude k prdu, jak je uvedeno v návodu Citovat
hakavcak Odesláno 2. červenec 2023 Autor Odesláno 2. červenec 2023 V prvním příspěvku mi to dělal v servisu kluk co jsi koupil mašinu na plnění a už z jeho vystupování bylo vidět, že se s tím teprve seznamuje. Tak jsem s tím, ale jel do peugeotu tam unik nenašli zkoušel to tlakovat i tou čichačkou hledat a nic bez uniku a teď když jsem byl doplnit tak, že tam bude malá netěsnost, že jinak by to bylo za rok prázdný. Každopádně teď to chladí parádně, ale zase každý rok doplňovat 400 chladiva mě moc nebere. Citovat
hakavcak Odesláno 5. září 2024 Autor Odesláno 5. září 2024 Ahoj chci se zeptat stane se něco pokud je klimatizace úplně prázdná? Už jsem si zvykl každý rok ji doplnit, ale letos vydržela nějak déle až do teď. Najednou při nastartování je slyšet takové to zvonění, pískání a už chlazení je o ničem. Že bych jí nechal naplnit až na příští rok. Kde uniká se zatím nenašlo. Děkuji pěkně Citovat
radim.1008 Odesláno 5. září 2024 Odesláno 5. září 2024 Při dlouhodobě prázdné klimě hrozí poškození klimakompresu. Citovat
hakavcak Odesláno 5. září 2024 Autor Odesláno 5. září 2024 Pokud ho vypnu tak neběží kompresor a ničemu to nevadí? Že právě bych to teď už na zimu nechal a naplnil opět z jara. Nebo jak by jste to řešili? S autem jsem spokojený chci si ho ještě nějakou dobu nechat. Tak buď každý jaro doplnit cca 1500kč nebo zkoušet po dílech začít chladičem? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.