Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím ahoj.. Tak dnes jsem byl doplnit klimatizaci, že nechladí... A překvapení.. při zkoušce těsnosti se zjistilo, že netěsní. Tak prý jedině servis kde zjistí únik dusíkem. Nevíte někdo o servisu co to dělá a vyzná se? Tak nějak co jsem volal tak každý plní čistí atd. Ale servis jako najít unik a opravit nedělají. Díky 

Odesláno

Se jim to nechce dělat :D Běžně se to dělá tak, že se do okruhu pošle barvivo, a pak se sleduje, kde se objeví. Většinou bývá problém v prostřeleném chladiči. Občas netěsní kompresor, a pak trubky, hadice apod. :myslim 
Tipuju, že bude stačit vyměnit ten chladič a bude to OK ;)

 

Odesláno

To mi říkal i ten co mi to plnil, že je to většinou chladič. Ale nevím stejně bych to musel nechat vyměnit v servisu sam bych to asi nezvládl a teď by to nebyl chladič, ale někde nějaké těsnění.. 

Odesláno

Tak já neříkám, abys ten chladič měnil takhle "z voleje". Musí se na to někdo mrknout a najít příčinu. Já jen tipuju, že to bude ten chladič.

Odesláno

No prave ze asi ne. Auto jsem koupil v prosinci, klima jela. Ted sice jede taky, ale strasne tu sumi v palubce. Tak jsem to obhlizel, sundal cepicku, a jak je dole, syci to jako kdyby byl silne povoleny. Takze jsem dotahl cepicku a dnes do servisu. Uvidime, zda jen pritahnout nebo vymenit ventilek.

Odesláno (upraveno)

Ahoj, tak mně už ani nešumí a největší momentální tragédií je, že něco tam je, ale podle mašiny to není 1234yf :( Takže to mašina odmítla odsát, resp. přenést se přes krok testování vzorku chladiva :( Ke všemu ten ventilek je vadný, protože evidentně netěsnil ani po dotažení.  Nnevím, jestli jak s tím laboroval a připojoval to na mšinu způsobilo dlaší únik, ale teď už to fakt ani nešumí v palubce, řekl bych, že už klima ani nesepne.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odesláno

bude tam asi starší R 134a ?   to by ale měli v servisu vědět...,  chladivo 1234yf je u novějších aut , já ho mám v autě z roku 2020, pod kapotou je štítek...

Odesláno
před 13 hodinami, ozzy56 napsal:

bude tam asi starší R 134a ?   to by ale měli v servisu vědět...,  chladivo 1234yf je u novějších aut , já ho mám v autě z roku 2020, pod kapotou je štítek...

Auto je 09/2017 a mělo by tam být 1234yf. Co tam ale je nevím, a nevěděli to ani tam, kde se to pokusili naplnit :(

Odesláno

Tak vyřešeno. Jelikož jsem nesehnal dílnu, která by byla schopna odsát "kontaminované chladivo", bylo tede ne-ekologicky vypušťeno do světa. Ač mi to bylo dost proti mysli, neviděl jsem jinou cestu. Ventilek zakoupen - originál (550kč) vyměněn a okruh znovu naplněn (3500Kč) a klima zase šlape. 

  • O 1 rok později...
Odesláno

Ahoj, chtěl bych se zeptat na ty těsnící náplně do klimatizace. Za rok mi tam chybělo 400 g únik je tam malý, že nejde najít. Máte někdo s tím zkušenost funguje to? A když tak jakou? Děkuji pěkně 

Odesláno

Tak únik 400g za rok je docela dost, když 508 má kolem 500g celou náplň :nevim Jestli tam máš barvivo, tak sundej nárazník a posviť si na ten chladič...
Jinak v prvním příspěvku jsi psal, že při zkoušce těsnosti se zjistil únik. Tak pokud to mašina tak vyhodnotila, tak ti ta injekce bude k prdu, jak je uvedeno v návodu :myslim 

Odesláno

V prvním příspěvku mi to dělal v servisu kluk co jsi koupil mašinu na plnění a už z jeho vystupování bylo vidět, že se s tím teprve seznamuje. Tak jsem s tím, ale jel do peugeotu tam unik nenašli zkoušel to tlakovat i tou čichačkou hledat a nic bez uniku a teď když jsem byl doplnit tak, že tam bude malá netěsnost, že jinak by to bylo za rok prázdný. Každopádně teď to chladí parádně, ale zase každý rok doplňovat 400 chladiva mě moc nebere. 

  • O 1 rok později...
Odesláno

Ahoj chci se zeptat stane se něco pokud je klimatizace úplně prázdná? Už jsem si zvykl každý rok ji doplnit, ale letos vydržela nějak déle až do teď. Najednou při nastartování je slyšet takové to zvonění, pískání a už chlazení je o ničem. Že bych jí nechal naplnit až na příští rok. Kde uniká se zatím nenašlo. Děkuji pěkně 

Odesláno

Pokud ho vypnu tak neběží kompresor a ničemu to nevadí? Že právě bych to teď už na zimu nechal a naplnil opět z jara. Nebo jak by jste to řešili? S autem jsem spokojený chci si ho ještě nějakou dobu nechat. Tak buď každý jaro doplnit cca 1500kč nebo zkoušet po dílech začít chladičem?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...