Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padání PC - modrá smrt


Guest minimaxa

Recommended Posts

Prohlížeč událostí nic konkrétního. Pouze že byl systém nenadále vypnut. RAM jsem prohodil z jiného PC, situace stejná. Aktualizace jsem odstranil, jen ty co šli odebrat, beze změny. Mám tu jiné, identické PC a tam to nedělá. Tak buď něco s HW nebo nějak nakopnutý W10, fakt nevím...

Předpokládám, že z přiložených txt to nějakej IT špion zjistí... Třeba... 

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sentinel nic nenašel. V sobotu zkusím prohodit systémový SSD do druhého, identického PC.... Pokud to nebude v druhém PC dělat , není to diskem... Pak můžu zkusit přehodit ten zdroj...

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je ten počítač starej ?  jestli víc, jak 3-4 roky, alespoň vizuálně zkontroluj kondenzátory na desce, zda některý není vypouklý nahoře, pokud ano, je to podezřelý č.1,

zkus otestovat s jiným zdrojem, kombinace těchto chyb se mi kdysi objevila a na vině byl zdroj (kolísání napětí v zátěži)

ty chyby ukazují nejspíš na paměti/disk, ale může to být i sw problém - pro jistotu zkus kompletně odinstalovat a znovu nainstalovat i antivirový systém, pokud používáš něco jiného, než defender (avg/avast i eset už mi po updatu windows způsobili modré smrti s KMODE_EXCEPTION).

velmi dobrej prohlížeč modrejch smrtí je BlueScreenView (nirsoft.net)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lucnikonik počítač je cca rok nový. Na zdroj se chystám o víkendu, prohodím ze stejného PC. Antivir tam jiný než defender nemám... Paměti jsem už prohazoval, a těmi to není. Disk jsem testoval tím Sentinelem, a taky se zdá OK. například dnes to nespadlo vůbec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze WinSec EventLog a asi tam mas nejake EventID 6008 .. tedy unexpected shutdown nebo tak nejak se to jmenuje ..
- jsou tam nejake jine error/critical eventy tesne pred BSOD eventem ?
- neco co by naznacovalo jaka komponenta dela bordel ?
- s casovanim treba pameti si nekdo hral nebo je to autodetect ?


Me se cas od casu shutne notas, protoze proste vyhlasi thermal-event a pro jistotu to zabali, jenze to dela jedna apka co se nekam snazi dobouchat a nejde ji to neb domaci firewall ji utne 😇. No a ona tak prudi disk ze to uhreje zbytek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam do tech textaku .. teda nejsem zadnej MS guru .. 

1.
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA .. neni tohle an Widlich proste sig-seg .. segmentation fault .. poruseni ochrany integrity pameti (tak nejak tomu tusim cesky rikali widle)
v LocalBridge.ex

2.
spool srv .. a opet nejakym zpusobem poruseny pravidla pristupu k pameti

3.
chrome.exe vyhlasi service exception .. to mas nejake cele nakople

4 a 5.
opet chrome a neosetrena exception 

Nemas ty tam nejakej antivir, ci nejakej takovej ten "stit" na aplikace ?
Kdyby ano, slo by ho docasne zastavit, uplne, a pockat co se stane ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...