Jump to content

Berlingo 1.6 HDI náhle zhasl a nestartuje


Recommended Posts

Ahoj lidi. Mám takový problém. Auto normálně jezdilo, nikdy žádný problém a teď naposledy jsem nastartoval, auto chvilku běželo pak zhaslo a už nejde nastartovat.  Může někdo poradit ? Na startovací sprej chytne ale jinak ne. Diagnostika napsala čidlo na klice tak bylo vyměněno a podle diagnostiky pulsy dává, Mám podezření na řídící jednotku. Díky za rady. 

Link to post
Share on other sites

těch možností je tam více ;) origo diag, vyčtení závad, live data ;) na 1.6 se toho nechá hodně vyčíst a zjistit, když se  tom hrabe člověk co umí více než jen vyčítat chyby

Link to post
Share on other sites

Já bych tedy do vstřiků bez DIAG nerýpal. Psal, že čidlo na klice, na start sprej běží, pouze nechytne. Vrátil bych se k tomu čidlu na klice, a zkontroloval čidlo na vačce. Když nebude podle čidel klika a vačka v syncu, nenastartuje to. Když to nakopneš jinak (start sprej) a pojede to (dál už bez start spreje), mohlo by to být to čidlo vačky. Kdyby to bylo čidlo kliky, bez další dodávky paliva ze start spreje by to zase zdechlo.

Edited by HonzaC2
Link to post
Share on other sites

200tis... opravdu to nemůže být ten regulátor tlaku když ho to píše diagnostika? Zkouším někde sehnat na pučení abych to zkusil než ho koupím. Mám ještě peugeot 307sw 1.6hdi a když sem ho z berlinga vyndal a připojil do peugeota tak to hned taky začlo házet chybu že je vadný, jen sem ho neměl zastřený do čerpadla jen připojený. Zkusil bych to z peugeota ale nechce se mi rozebírat půl auta abych se na nej poradně dostal 

Link to post
Share on other sites

No kdyby zustal sekly pootevreny do prepadu, tak je pak ale divny, ze vytvori tlak pro start, ale nenastartuje.

Ted jsem se Ti koukal na 1.6HDi a jestli mas tlak presne 240bar tak to pro start stacit nebude. Minimum co namerila v logu bylo 251baru, tech 11baru co chyby bude rozhodujici.

 

Edited by Xantik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...