Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TU motory a značka THV


PAJA106

Recommended Posts

Ahoj,

 

prosím o doporučení vyzkoušené značky těsnění hlavy válců pro motory řady TU pro známeho-mechanika.

Na mámině 106 1.0 se dělalo před 2 lety-rosil mazací kanál, hlava se rovnala.... a už je zase blok od oleje. Použito Victor Reinz.

Dalším autem byla 206 1.4 8V, použito Elring a taktéž je třeba znova vyměnit, zde tlakuje do vody. Více detailů bohužel neznám. U tohoto motoru se mám zeptat, zda bylo praskání hlav nějak výrazněji známe.

 

Díky

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na motoru řady TU jsem nikdy prasklou hlavu neviděl.... Jinak s tím THV je to svízel.... Na jedné 309 jsem ho měnil 3x (různí výrobci a různá provedení, hlava srovnaná, blok kontrolován) a pomohlo až slabé(!) potření silikonem okolo mazacího kanálu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u toho motoru je problém v tom, že je málo ,,masa'' kolem mazacího kanálu, resp., když se nehlídá teplota motoru, myslím stav vody, teploměr, jízda v kopci, s vlekem atd., tak nevydrží dlouho žádné těsnění, bohužel výrobce na tenhle ,,bonus''  po celou dobu výroby motoru kakal a nezměnil to k lepšímu, takže tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla zamýšlená vlastnost motorů TU- protože, co je od oleje, to nerezaví :D

Když je k dispozici, tak používám těsnění Corteco, ale i ty, co jsi zmínil nejsou o nic moc horší Elring/Reinz. Hele a neprolíná ti gufero na vačce/ventiltekl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...