Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 1,5 BlueHDI MAN


pap13

Recommended Posts

Tak zkušenosti s plašičem kun, který jsem před nějakou dobou nainstaloval. Myslím, že funguje. Kuna se do motoru dostala, ale velkou škodu nezpůsobila viz. foto. Stejný plašič má i manželka v nové 2008 a kuna taktéž navštívila motor. V jejím případě škody žádné, jen si tam přinesla nějakého opeřence, takže trochu peří na motoru, ale škody žádné. Myslím, tedy, že plašič funguje jak má. 

ffbab329-d430-4237-91a8-ad92cccd998b.jpg

a17a4d35-5169-4f27-834e-cbc61619e903.jpg

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si všiml při umyvani miláčka, že se mi udělal "puchýř" velikosti cca 1 cm na nákladací hraně zavazadlového prostoru. Za ty peníze, co auto stálo fakt po 2 letech nemilé překvapení. Vyřešeím to přístí týden reklamací při druhé servisce. Docela špatně se to fotilo.

28de57a9-7e87-4f1d-8f34-7917ea4cde72.jpg

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twl, to je super. Rikal jsem si, ze budu muset nejaky schodky objednat, ale toto mi prijde lepsi jak schudky a jeste z toho bude pod stanem podlozka pod nohy ke kresilku :)

jen me ted napada, zda to nebude nizky. Musim to prubnout.

Ale nic to nemeni na tom, ze ty prahy stojej za prd.

Upraveno uživatelem doctortom508
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Minulý týden druhý serviska, přístup servisu OK. Cena cca 5900 Kč. Reklamace lišty nakládací hrany nákladového prostoru bez problémů - vyměněno. Reklamace "oxidace" alu disku - neuznána viz. příloha. K tomu mi bylo řečeno, že ze stejným problémém řešili již 4 auta. První 3 bez problémů vyměněno na náklady distributota Peugeot pro ČR, poslední případ odmítají koncesionáři proplatit se zdůvodněním, že k poškození došlo použitím agresivním mycích prostředků, solením cest, atd. Jen připomenu, jak jsem uváděl výše v jiných státech bez problémů měněno v rámci záruky. Kontaktoval jsem zákaznickou linku Peugoet, kde jsem byl odkázán na p. Vlacha, ten má ovšem telefon neustále vyvěšený. Případ jsem tedy předal DAS, kterou si platím, tak teď uvidím, jak mi pomohou a za co si je platím. 

 

Snímek obrazovky 2021-08-17 v 21.31.43.png

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správný přístup, že se branis 👍

Ty kola jsou drahy a pak nevydrží sůl, to je smutný.... K čemu ty kola jsou na léto? 

Nikde snad není uvedeno že se nesmí používat v zimě.... Jejich jakost je špatná tak ať je vymění a dohadují se s dodavatelem který ty kola neumí udělat tak že oxidu ji.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 10 hodinami, pap13 napsal:

kde jsem byl odkázán na p. Vlacha

🤣🤣🤣🤣🤣

...to je dobrej pán 🤨, ale úplně zbytečně vynaloženej čas. Jsem zvědavej jestli DAS pomůže, to dej pak vědět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Situace s reklamaci alu disků dále pokračuje. DAS zaslala autorizovanému servisu, kde jsem provedl reklamaci 2x výzvu k uznání reklamace. Servis nereagoval ani na jednu výzvu. Následně to DAS předala konkrétnímu advokátovi, který nyní vyzval importéra, tak uvidím. 

Mimochodem servisku jsem provedl v Auto Drásta, s.r.o. No při předávání jsem si všiml, že doplnili adBlue, poznat to bylo na první pohled, protože to tam doplňoval nějaký .... prostě celý pravý bok pocákaný zaschlou kapalinou. Také jsem při servisce měnil čelní sklo, no tapec uvnitř špinavý, jako kdyby to měnil horník, co právě vyfáral. Za dva dny jsem při dešti zjistil, že neseřídili stěrače, protože po okně poskakovaly jako... takže zpět do servisu. Za další týden jsem se rozhodl umýt ručně auto. No jaké bylo mé překvapení, když jsem na střeše horní hrany čelního skla našel škrábance..... od toho jak měnili sklo. Jinak po servisce mi auto vrátili neumyté (ze svého servisu jsem zvyklý, že po každý servisce auto umyjí). Uvnitř zašpiněné od mechaniků, podřený lak a ani ty stěrače neumí seřídit. Takže Auto Drásta u mě skončil...horší autorizovaný servis jsem nezažil!

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Před týdnem dojezd na Ad Blue méně než 2400 km, v pátek méně než 1800 km. Včera jsem se rozhodl Ad Blue doplnit, zasunu pistoli a začala mi procvakávat jako, že je nádrž plná. Dostal jsem tam cca 2,5 litru. Od posledního doplnění Ad Blue jsem čekal, že to bude cca 10 litrů. Nastartuji auto a dojezd nad 2400 km. OK, možná tomu pomohli ty 2,5 litry, ale co ten zbytek, který jsem předpokládal, že dotankuji? Stalo se to už někomu také?

 

U stojanu přede mnou tankoval jiný řidič, takže předpokládám, že stojan byl OK. 

Upraveno uživatelem pap13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli má 5008 taky jako 308 nádrž v podlaze kufru, tak je to sklonem pistole, která nedokáže odtahovat výpary a vypíná. Když budeš držet stisknutou spoušť asi tak na půl milimetru, tak to poteče. :D Mě se povedlo tímhle způsobem do nádrže natlačit asi 10 litrů. Jinak bude možná nejlepší koupit si malý kanystr a natankovat do něj a pak to přelít do nádrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...