Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kalibrace úhlu natočení volantu?


zipox

Recommended Posts

Dobrý den. 

Mám 407 coupe 3.0 155 kW r.v. 2007

Vin vf36jxfvh21553271

Po výměně repasovaneho řízení při zachování původního "domečku" - nevím přesný název, je to díl s co se nasazuje na tyč řízení viz foto. 

Před demontáži byla odpojena baterka. 

Vše složeno, ale hlásí chybu neprovedena  kalibrace úhlu natočení volantu. 

Mám pp2000, po dekalibraci-uspesne, kalibrace skončí- neúspěšně. 

Prostup podle návodu v pp2000. 

Nevím zda dělám něco špatně nebo kde by mohl být problém... 

Má prosím někdo zkušenost s nastavením? 

V rj abs/ESP chyba kalibrace úhlu natočení volantu

Ve světlech to stejné. 

Kdyby byl někdo ochoten poradit nebo se případně na to mrknout byl bych vděčný. 

Tel. 607144944

Děkuji a přeji hezký den. 

Opava

 

IMG_20190518_105328.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Dám to sem, podobný problém u 807:

Výměna volantu, jinak se nehýbalo ničím. Před demontáží volantu odpojená baterka, po montáži se mi nedopatřením podařilo připojit baterku při zapnutém klíčku zapalování.

Po nastartování vyskočí na displeji v autě "power steering faulty" a svítí stopka, posilovač normálně jde, auto normálně jede, zatáčí, posiluje...

Po připojení PP2000 nikde žádná chyba 🤔

V sekci Náhradní díly/ ESP jsem navolil kalibraci, problikla dekalibrace, kalibrace, OK, po nastartování to "power steering faulty" vyskočí zas.

Co dělám blbě? Kalibruje se to jinde, jinak? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi asi jebne. NEvyřešeno ani s Diagboxem. Chyba smazána, kalibrace provedena, po nastartování opět Power Steering Fault. Chybu to ukazuje tuším závada komunikace, nicméně při měření parametrů je vše OK, polohu to čte, stav ukazuje zkalibrovaný a že je vše OK. 

Můžu tam zkusit hodit jiný COM, akorát mám z verze s dešťákem a aut. světly, kdežto v tomhle autě je oboje bez... Nicméně měnil jsem pouze volant, co se tam mohlo pos... tím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsi zapojil baterku se zapnutým klíčkem, tak bych nejdříve zkontroloval konfiguraci v BSI, zda nevypadlo třeba ESP. Potom bych zkusil na nějakou chvíli odpojit baterku, znovu připojit a chvíli počkat než zapneš zapalování. 

Upraveno uživatelem HonzaZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistky jsou OK, baterku jsem odpojil na hodinu, po připojení nechal dvě hodiny bez zapnutí, pak jsme někam jeli. A stále stejná písnička...

Teď jsem koukal diag, je tam chyba viz foto, ale v měření parametrů je vše korektně vidět, viz foto dva.

Po smazání závady a nastartování během pár vteřin opět hláška power steering fault...

20221211_160955.jpg

20221211_161104.jpg

Upraveno uživatelem oddie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...