Jump to content
Mikis

Špatné startování motoru 1.9 TDi

Recommended Posts

Zdravím, sice to není Peugeot, ale Seat Leon s motorem 1.9 TDi, ale už jsem prohledal na netu kde co a nic kloudného jsem nenašel jak odstranit problém se startováním.

Při startu po nočním stání není  startér schopný pořádně otočit motorem (startování je to jako při -20 a s velmi starou baterií) i když se počká až zhasne kontrolka žhavení, baterie je nová 74Ah 680A, venku není žádný mráz ani zima. Motor sice naskočí někdy až třeba na druhý pokus, ale rád bych radu čím může být to, že startér pořádně neotočí motorem?

Díky moc za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Startéry u 1.9 TDI byly háklivý na stav kluzných ložisek (futer) , jakmile jsou futra vydřený , rotor se lepí ke statoru a nemá sílu točit motorem . Takže nejlepší bude vyndat startér ven a nechat ho zrepasovat . Taky by nebylo od věci zkontrolovat ukostření motoru a silovej přívod ke startéru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim ukostrenim a silovymi privody bych asi zacal  a pokracoval elektromagnetickym stykacem na starteru. Kdyz je opalenej a ma prechodovy odpor, tak se ty Skoda/VW startery chovaj prave tahhle. Tam pomuze jen stykac  rozebrat, osistit kontakty a znova slozit. Da se to udelat s trochou dobre vule i v kuchyni na stole  :myslim

Edited by pesastor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak se mi dostane domů tak ten stykač zkouknu.

 

To se nedá říct, že točí, protože start vypadá jako kdyby jsi točil klikou, prostě to jde strašně ztuha a otočí motorem jen párkrát a je jen štěstí, že motor zatím vždy naskočí i když někdy až na několikátý pokus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě to může způsobovat startovací dávka. Ale jestli motor točí pomalu, zaměřil bych se na startér, jak radí kolegové. Buď přechodové odpory mezi přípojema silnoproudých vodičů nebo startér samotný (ať už spínací automat- stykač nebo motor startéru-uhlíky/ložiska).

Edited by inoxing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono pro zkousku se zakladni znalosti elektriky pomuze ve dvou lidech ten spinac proklemovat. Jeden stsrtuje druhy ma pripravenou klemu a propoji ty silove kontakty. Kdyz se starter roztoci, je to tim stykacem. Jinak je k sehnani treba  TADY za 639 CZK vc. DPH 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...