stepi.p4 Posted April 15, 2019 Posted April 15, 2019 Ahoj, mám 308 rv2014 a na autě jsou FullLed světlomety. Přijde mi že potkávací světla svítí "nakrátko". Dálková světla jsou v pohodě, ale při potkávacích se mi zdá, že vidím cca na 15metrů. Je možné nějak světla seřídit? Ještě mne napadlo zda správně funguje náklon světel. Petr Quote
MJSytic Posted April 15, 2019 Posted April 15, 2019 Ano. Světla lze normálně seřídit. Stejným způsobem, jako halogeny, nebo xenony. Každopádně dej pozor, ať dodržíš předepsané procento sklonu světla, ať neoslňuješ A nebo se zkus domluvit se sousedem @jarokare na seřízení lukas jandora 1 Quote
AlBunda Posted April 15, 2019 Posted April 15, 2019 (edited) Me zas sviti od novoty jak dalkove, skoro netreba na dalkove prepinat. Takze jsem kazdeho v jistych situacich oslnoval (horizont, pravotocive zatacky a to i na dalnicich). Nechal jsem si to v servisu 2x sklonit a vse ok, ale uz to nebyla takove hitparada. Ted po trech letech jsem jel na TUV, technik si tam s tim pohral, seridil a zase kazdeho oslnuji... Edited April 15, 2019 by AlBunda Quote
mmartinkovic Posted April 16, 2019 Posted April 16, 2019 Je tam na vrchu ibmus, 5 ci 6 , postav auto oproti stene, zasviet svetla, tak aby si videl liniu svetla a toc tusim dolava a mal by si vidiet ako sa to dviha. Tiez mi po kupe svietili nizko, tak som ich trochu dvihol. Nemal by tam byt aj nejaky auto korektor podla zatazenia vzadu? Koliecko na nastavenie tam nemam. zdesmy, Ajap and lukas jandora 2 1 Quote
MJSytic Posted April 17, 2019 Posted April 17, 2019 Ano, čidlo náklonu tam je. Jak jsem psal. S tím samodomo seřízením opatrně. LEDky nejsou halogeny, takže když to zvedneš moc, budou protijedoucí doslova oslepeni lukas jandora and zdesmy 2 Quote
lukas jandora Posted July 1, 2019 Posted July 1, 2019 Ahoj,menší problém po náštěvě myčky hned po vyjetí přestal fungovat automatický náklon full led světel....nápis SERVIS....knížka říká že se teda světla nastaví na nejnižší možnou polohu...(je fakt že to svití proklatě nízko) Možná přičina?odešlo čidlo náklonu?Nějaké řešení než naštívím servis peugeot?A teoreticky když si tedka zajedu někam kde mě světla seřídí at svítí více nahoru,a po opravě auto.náklonu se ruční nastavení vyruší a nastaví se dle zatíženi vozu? Quote
MJSytic Posted July 1, 2019 Posted July 1, 2019 Asi se jen dostala voda někam, kam neměla Třeba se to po vyschnutí opraví samo. Nebo lehnout pod auto a mrknout na zadní nápravu, jak na tom čidlo je. Zvednout světla ručně si můžeš, ale jsou teď v nejnižší možné poloze, takže i když je zvedneš, co tě ten nastavovací šroub pustí, nebude to svítit tak daleko, jak by mělo. Jen mysli na to, že pokud ti to zase začne fungovat, bude ti to svítit do korun stromů a řidičům mezi oči Quote
lukas jandora Posted July 2, 2019 Posted July 2, 2019 Dikes, kde je zhruba umístěno to čidlo na zadní nápravě? Quote
jarokare Posted July 2, 2019 Posted July 2, 2019 Myslím , že u 308 je na pravý straně u kola , jedna část je na stabilizátoru a druhá na držáku na nápravnici a jsou spojený táhlem , podívej se , jestli ti to táhlo nevypadlo . Na přední nápravě je taky ... lukas jandora 1 Quote
lukas jandora Posted July 2, 2019 Posted July 2, 2019 Jarokare díky za podrobné návod určitě se nato podívám!! Quote
lukas jandora Posted July 10, 2019 Posted July 10, 2019 V 2. 7. 2019 at 9:06, jarokare napsal: Myslím , že u 308 je na pravý straně u kola , jedna část je na stabilizátoru a druhá na držáku na nápravnici a jsou spojený táhlem , podívej se , jestli ti to táhlo nevypadlo . Na přední nápravě je taky ... Takže problém vyřešen na přední nápravě utrhlá taková kulička u čidla co drží tahlo.....možná vjetím do vetšího vymolu se to rozlomilo....viz foto..oprava rychlá a levná! Quote
stepi.p4 Posted September 27, 2021 Author Posted September 27, 2021 Zdravím, je možné seřízení FullLed světla do strany? Přijde mi že pravé světlo svítí hodně doprostřed a potřeboval bych jej trochu více doprava do krajnice. Quote
mmartinkovic Posted October 17, 2021 Posted October 17, 2021 Do strany asi nie, jedine vypodlozit na upevnovacich sroboch. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.