Martin Michalík Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Zdravím všechny, koupil jsem 308 se 1.6 Vti 2011 a všiml jsem si že je tam podle štítku asi před 1 tisícem km výměna oleje nalito 10w40. Tento olej mi však podle motorizace nesedí. Je to velký problém? Popř. jaký olej dáváte vy. Děkuji za odpovědi. Quote
MJSytic Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Asi to tam někdo poslal buď z neznalosti, nebo aby předešel větší spotřebě oleje. Podle výrobce by tam měl být olej 5W30. Pohledej na fóru, tento motor se tu řešil X-krát. Quote
ozzy56 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 pokud jezdíš do Ovy, koupíš levně třeba tady https://www.oleje-pema.cz/oleje-motorove/stranka-1.html?vAll=&vyrobce[]=Total&trizeni=https%3A%2F%2Fwww.oleje-pema.cz%2Feshop_zmen_styl_zobrazeni.php%3Ftrizeni%3D1%26navrat%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.oleje-pema.cz%2Foleje-motorove%2Fstranka-1.html&pocet_polozek=https%3A%2F%2Fwww.oleje-pema.cz%2Feshop_zmen_styl_zobrazeni.php%3Fstranky%3D15%26navrat%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.oleje-pema.cz%2Foleje-motorove%2Fstranka-1.html&ZobrazVybrane.x=44&ZobrazVybrane.y=9# Quote
Guest StibTo Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 Patří tam samozřejmě 5W-30 - otázka jestli při výměně neudělat v tomhle případě i výplach Quote
ozzy56 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 proplach není nutný, ale tu 10W40 muselo nalít nějaké hovado Quote
Martin Michalík Posted February 25, 2019 Author Posted February 25, 2019 Původní majitelka dávala vůz do servisu na běžnou údržbu, takže i já čumím jak blázen co tam nalili. Co s tím 10w40, nechat do výměny,nebo raději vypustit. Nemůže to něco poškodit? Quote
ozzy56 Posted February 25, 2019 Posted February 25, 2019 (edited) ten olej tam nemá vůbec co dělat, jestli ho tam dali proto, že motor žral olej, je jiná věc...,já bych to projel-- zahřál olej a hned ho vypustil, pak nový olej 5W30 i s filtrem http://total-dnk.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&br=total&type=e0263fedc10468c6f7a97c4e1b1eea5f Edited February 26, 2019 by ozzy56 Quote
Dr. Taby Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 A dávala do autorizáku? Protože u mě ani nic nehledají a rovnou 5w30. Quote
Karel Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 Prodejce olejů v Ostravě mi nabízel do třistaosmičky olej Quartz 9000 ENERGY 5W40, že je to olej pro automobily PSA. Je možné tento olej použit? Quote
ozzy56 Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 jo, 5W40 se doporučoval v době výroby auta, takže ho klidně můžeš dát, (já bych u něho zůstal) dnes se doporučují oleje z odkazu nahoře (5W30) Karel 1 Quote
Karel Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 Dík, v originál servisní knižce je uvedená klasifikace, která odpovídá oleji 5W40. ozzy56 1 Quote
Pe.Tr Posted February 26, 2019 Posted February 26, 2019 čeče od příchodu vti na trh si vybavuji že se doporučoval výrobce pouze Total 5w30 s dodatkem ineo , který je specialnně upraven pro minimalizaci karbonizace motoru u těchto benzínů. (vti a THP) , Ajap and Sidorovič 2 Quote
Kukajz Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 Ja som tam skúsil naliať Total 5W40. Tiež som chcel riešiť vačšiu spotrebu oleja. Prešiel som asi 500km a motor začal dymiť pri pridaní plynu a žrať olej. Po tých 500km som mal pol risky oleja. Hneď som ho vymenil za Ineo ECS 5W30. Trvalo to dosť dlho, cca 5000km, kym sa mi dal motor do poriadku. Je to prekliaty motor... Quote
ozzy56 Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 když se dneska podíváš do mazacích plánů různých olejářských firem, každá doporučuje 0W30, nebo 5W30 snad pro celou svoji produkci , protože vývoj jde kupředu, zpátky ni krok , ale původní manuály k nejstarším 308 (resp. pro 1.6 VTi) doporučovaly jako nejnižší řadu olej 5W40 Quote
Pe.Tr Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 v manualu pisi a bohuzel to tak je ze je normalni dolivat 1litr oleje na 1000km , ne nespletl jsem se.... Quote
ozzy56 Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 no jak píše nahoře- Kukajz-, ten motor je pomsta pežotu, nechtěl bych ho ani do sekačky Quote
Guest StibTo Posted February 27, 2019 Posted February 27, 2019 NO, mám za to, že THP zvlášť první generace je daleko lepší definice pojmu "pomsta Peugeotu" Ale VTI taky není žádná výhra, no. Quote
Dr. Taby Posted February 28, 2019 Posted February 28, 2019 Včera jsem měl rozhovor s prodejcem nad novou 508. Je v tom opět přímovstřik 1.6. A já naiva se zeptal - THP? Odpověď my už tomu tak neříkáme, ty 1.6 THP byly prostě strašnej omyl, kdy se motor poroučel třeba po 20.000 - karbon, rozvody, cokoli. Teď je to PureTech. A taky říkal, že bazary, co řeší odkup si jsou ochotný vykoupit VTi, ale ty původní THP zdvořile odmítají. Jinak já mám VTi, najeto lehce přes 100.000, ťuky ťuk, řeším jed drobné lapálie. Ačkoli teď po zimě mě bude čekat asi dvoudenní návštěva servisu, zdá se mi (ale i spolujezdkyni) větší hlučnost motoru. Vyjma jiného bych si tipl na nějaké teplotní čidlo, protože ten motor má úplně jiný projev, když je -10, kolem nuly, +15 atd. Co mu vysloveně nedělá dobře je +15 a třeba nákup. A pak při rozjezdu s lehce vychladlým motorem je takovej vláčnej. Jak je víc pod nulou, je to raketa, jak je kolem nuly, jede v pohodě, ale je právě hlučnější. Co se týká oleje, leju POŘÁD 5w30 Ineo. Jak mám ty dvě počítadla kilometrů, tak na jednom mám spotřebu po 10.000 cyklech, na druhém od dolití 1 litru oleje. Což je taky zajímavé, ta spotřeba se pohybuje podle počasí a stylu jízdy 1 l na cca 2,8 až 5,6 l. Když se mi to rozsvítilo poprvé (kolem 30-40.000), tak jsem dojel rozklepanej do servisu, a tam - to je normální. Dostal jsem fešáckou taštičku Total na suche zip, tu mám v kufru. A čas od času doleju, ale protože jezdím kolem servisu Peugeot každý den do práce, tak někdy beru u nich, i když na Alze je asi o 130 Kč levnější. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.