Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
Odesláno

Měnil jsem tlumič výfuku, vyzkoušel nastartovat bez něj. Docela slušný hukot, ale tohle mě zarazilo. Z výfuku při prošlápnutí plynu něco černého prská. Co je to ? Pálí se olej nebo je jen bohatá směs a nehoří jak má ? 😕

20200328_181026.jpg

20200328_181037.jpg

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

Pořád hledám závadu slabého výkonu, kolísání otáček atd. Tak jsem si řekl že zkusím pohledat netěsnost v sání. Nakonec možná úspěch, těsnění pod parohy úplně na maděru. Tak snad to bude lepší :D Jenom se podařilo polámat hadici na odsávání přetlaku nebo co to je tak budu čekat do pondělí a doufat, že mě v Peugeotu neoškubou na kost :D

20200501_182105.jpg

20200501_182112.jpg

20200501_182119.jpg

20200501_182127.jpg

Odesláno

Taky jsem zvědav co to udělá. zítra budu čistit všechny díly plus v autě kam se dostanu v motorovém prostoru tak vše povysávat a očistit kam se člověk normálně nedostane :)  Skládat to budu až koupím nové hadice co jsem polámal, vlastně ani moc nevím k čemu to tam je 

IMG_20190405_151217.jpg.7729579a13befca25c2dff477df37221.jpg

Odesláno

Sání přetěsněno, všechny hadice opraveny, změna vůbec žádná  :( Otáčky pořád kolísají.....auto půjde do šrotu, už nemám nervy ani nikdo neví co s tím dál 😥

Odesláno (upraveno)

Když se vyměnili svíčky za original tak nešla poznat vůbec žádná změna, ani otáčky, ani výkon, prostě fakt stejné

 

Upraveno uživatelem sharpers
Odesláno

Opraveny hadice, vyčištěno sání, když už to bylo dole tak jsem vyměnil čidla tlaku v sání a čidlo klepání na motoru které jsem měl delší dobu připravené

20200502_112844.jpg

20200502_112849.jpg

20200502_171119.jpg

20200502_171650.jpg

20200502_185842.jpg

Odesláno (upraveno)

Jinak za dobu co to řeším se vyměnili díly : škrtící klapa, alternátor, svíčky, cívky, rozvody, časování ventilů, elmag ventil časování ventilů, většina čidel, obě lambda sondy. Přetěsněno sání, kontrola všech podtlaků kolem sání, vše těsné. 

Nemůžu si pomoct, ale moc těch možností už přece být nemůže ne ? Poslední možnost co si myslím, je že je poškozený katalyzátor. Strčil jsem endoskop do díry po Lambdě, výsledek ve videou níže. Přední část katalyzátoru vypadá jako kovový katalyzátor, nevim jeslti takhle má vypadat nebo ne. Když jsem koukal do katu ze zadní strany, od tlumiče, tak zezadu vypadá jako keramický katalyzátor, bez větších poškození. ALe vlastně nevidím keramiku zepředu jestli třeba není přicpaná a nevzniká protitlak....ale tohle jediné jak zjistit asi rozřezat...že ? 

 

Jinak kromě kolísání otáček na volnoběhu ( 736-800 ) , dokonce to jde vidět i za jízdy když držím stejný plyn tak že to není konstatní. Dále při rozjezdu chvíli trvá než auto zareaguje, jakoby se zakucká a pak až vystřelí. Výfuk je černě očouzený, když jsem sundal tlumič a protůroval tak z toho něco černého prskalo :D Myslím že je to následek bohaté směsi

 

Upraveno uživatelem sharpers
Odesláno

No právě to je o tom, že mám benzín a lpg. Stejné projevy jsou na obě paliva. Tj když jedu na lpg tak se dá vyloučit palivové čerpadlo, filtr i vstřiky...Zase kdyby to dělalo jen na plyn tak to nechám seřídit a zkontrolovat, je to v záruce. 

Odesláno (upraveno)

No já se v autech chviličku pohybuji, tak něco málo zvládnu, když najdu na netu návod tak jsem podle něj schopný něco udělat :)  Navíc jsem si koupil diagnostiku, vím že to není jak v Peugeotu ale základ to dovede, vyčíst chyby, základní měření, nastavení atd. A nic moc výsledek.

Tak tedy první servis, kde řekli rozvody a převodník na vačce, trošku jsem si to myslel tak to šlo právě do Peugeotu na diag a případně ať to udělají. Tam řekli, že na diag nic zajímavého, a to bylo ještě v době kdy auto při teplém počasí po startu chcípalo a otáčky zakolísaly o 500ot :D Rozhodili rozvody, řekli že byli maximálně ok a udaj že byli přes 10tis meněné včetně převodníku jsou udajně správné a vše je tam ok. Řekli že je to svíčkami, bez schválení je vyměnili, pak řekli že to bude sání, a když to nebude sání tak něco jiného a to jsem šel pryč protože nevěděli a očividně jen hádali.

Teď jsem zajel do servisu aby se udělal ten katalyzátor, tak mě pán dlouze přesvědčoval, že katalyzátor vadný být nemůže, a kdyby byl tak svítí kontrolka. Řekl jsem mu nynější situaci kdy mám ještě jedno auto ( citroen c5 1.6thp) a auto bylo bez výkonu, nic nesvítili a výsledek byl zalepený kat protože turbou pouštělo olej a byly zalepené komory katu...Tak mi řekl že je to nesmysl ....tak asi mi pomoct očividně nechtěl .

A tady na fóru pár lidí odpovídalo ale vždy to samé a nikam jsme se nedobrali :( 

 

Nedávno byl na bazoši 407 coupe s motorem 2.2i za pár korun, bouraný, malý nájezd :D než jsem stihl zavolat tak se to prodalo..plán byl přehodit celý motor, včetně výfuku, řj a prostě všeho :D Ale při mém štěstí by chyba zůstala :D

Upraveno uživatelem sharpers
Odesláno

Jasný no, ale tak ono to jinak jezdí vcelku v pohodě, jen tam není ten výkon jaký by měl být, takže proto jsem možná vydržel :D A taky proto, že s tou vadou bych to musel prodat hodně po cenou což nechci :)

 

Dneska odpoledne další pokusy. Zkusil jsem podle návodu vyloučit ucpaný kat, případně tlumič. Prvně jsem vytáhl sondu za katem a nastartoval. Kravál, ale otáčky bez změny. Poté obě sondy, kravál ještě větší, svítí motor ale otáčky stejné. A poté jsem moooožnááá na něco přišel :D na netu byl návod, že takové problémy můžou dělat podtlakové hadičky. zkusil jsem odpojit tu nejvíce dostupnou, čili co vede z klapy na ventilek u řj motoru a poté z ní to vede do nádobky s aktivním uhlím u nádrže. Když jsem hadičku odpojil, zvýšil se hluk, otáčky zakolísali, po chvili se ustálí ale hluk z výfuku větší. Když jsem hadičku ucpal prstem, auto se uklidnilo, otáčky téměř nehnuté a taky o cca 50ot níže než obvykle, a hlavně se auto tak dvojnásobně ztišilo. Takže mám poderřené, že je někde povolená nebo prasklá hadička s podtlakem k aktivnímu uhlí, je vadná ta nádobka nebo její připojení do nádrže a někde to tam saje falešný vzduch...Zítra budu pokračovat :D

Odesláno

No dneska jsem pátral dál a vypátral jsem akorát to, že pod autem je louže hydrauliky co teče z řízení a nejde posilovač.... :D A teď mi poraď co mám dělat, já se chtěl v garáži normálně pověsit jak jsem to viděl... :D

Odesláno

Ty tam máš nějakýho šotka :D Ale kdyby to byla opravdu ta nádobka s uhlím nebo blbá hadička... Na tvém místě bych nevěděl, zda skákat radostí nebo si to jít rovnou střelit :D 

Odesláno

Noooo já přiznám že to řízení bylo asi " načaté " delší dobu, při parkování a točení na místě to trochu drhlo takže to byla jen otázka času. Jen je blbé že to vyskočilo zrovna teď :D

 

VojtouNerCz : taky nevím jak pak reagovat, tu závadu hledám půl roku a vyměnila se půlka auta :D Ale když to bude v pohodě tak nevadí, hlavně že to bude v pohodě :)

 

 

 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...