sharpers Posted February 21, 2019 Posted February 21, 2019 (edited) Ahoj, tak po dlouhém hledání konečně zpátky u Peugeotu. Od prodeje 406ky jsem jasně věděl, že chci zůstat u Peugeotu, volba padla na 407 a nějaký ten pátek se hledalo vhodný kousek. Podmínky byly benzín, jiný interiér než základní šedý, lepší výbava a dobrý stav. Člověk by ani netušil jak je to těžké něco takového najít, nicméně se snad podařilo Edited March 13, 2022 by sharpers Pagvelius, Rikic339, Hafity and 4 others 7 Quote
sharpers Posted February 21, 2019 Author Posted February 21, 2019 První investice zamnou, nechal jsem udělat oba klíče nové Během dalšího týdne budou v plánu rozvody, oleje, filtry, najdu někde servis kde by vyměnili olej v automatu. No a mezi prvníma upravama bych chtěl dostat do navigace a palubáku češtinu nebo alespoň angličtinu, německy neumím ani slovo Quote
radim.1008 Posted February 21, 2019 Posted February 21, 2019 Škoda toho automatu. JInak vypadá moc pěkně. Tak ať slouží k plné spokojenosti. Quote
Mizlerek007 Posted February 21, 2019 Posted February 21, 2019 (edited) Ty jo ona měla i 407 4st automat ? Myslel jsem že tam už šel 6st.. Nicméně v dnešní době bych si dotažené auto nekoupil v bazaru, pokud bych si pro něj dojel do ciziny tak asi ano, ale stejně bych volil koupené u nás alespoň s nějakou historií. Na 607 jsem měl 300tis km a druhý klíč byl jako nový ještě s kartou a ten první měl sloupané jen odem/zamyk jinak drobné oděrky. To samé na 407. Nicméně 607 koupená u nás, plně servisovaná a 407 jakbysmet. Hlavní je aby si byl spokojený a auto sloužilo a dělalo jen radost Edited February 21, 2019 by Mizlerek007 sharpers 1 Quote
sharpers Posted February 21, 2019 Author Posted February 21, 2019 No kdo ví jak to s těmi klíči je, nicméně zbytek auta vypadá hezky, vzhledem k cenové relaci 50-60 jsem moc nešel po historii ale spíše aby to bylo prostě v dobrém stavu. Auta z ČR trochu problém, většinou bez výbavy a když už mají ověřený a jasný původ tak cena přestřelená. V nabídce třeba 1.8ma v základu z roku 2004, první majitel a 150tis najeto a cena 90 tis no..... Quote
Mizlerek007 Posted February 21, 2019 Posted February 21, 2019 To je dost přestřel no ... jak píšeš v téhle cenovce asi není o čem a člověk vybírá nejlepší možný stav, já objížděl 2 měsíce než jsem našel a nakonec jsem koupil přímo od řiditele Peugeot AV Car sice teda 2.0 HDi r.v.2006 v látce a bez RTčka jinak asi co se do lepších dávalo, najeto 140tis komplet historie, koupeno v AV Car, vždy servisováno, po spojce, rozvodech EGRu atd... ale byl nakonec za 88tis, nicméně el. polokůži jsem sehnal za 1000,- a původní sedačky jsem za 1500,- zpeněžil. Nicméně spojka mi dala 40tis km a jdu jí dělat o víkendu hlavní je být spokojený Quote
Guest StibTo Posted February 21, 2019 Posted February 21, 2019 Pěkné! Krom JBL a šíbru to má asi vše, co mi na mé 407 chybělo... Tak ať pěkně slouží. Quote
Atimaster Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Krásný kousek, já byl se 407 velice spokojený. Jazyk si změnís v nastavení, je tam docela výběr, CZ se musí dohrát, ale pozor, na nejnovější soft u RT4 co máš který je značený 8.31 CZ asi není, tady jsem ji nenašel a nikde o ní neslyšel, na FW verzi 8.11 a 8.20 CZ je i tady. Ať slouží Quote
sharpers Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 No, když jsem dal jakýkoliv jazyk kromě němčiny tak to chtělo instalační cd. Nicméně v práci nebylo co dělat, tak jsem prolouskal zdejší forum a po půl hodince práce je to hotovo :) Péťa, radim.1008, vendelinek and 1 other 4 Quote
Péťa Posted February 23, 2019 Posted February 23, 2019 (edited) V 22. 2. 2019 at 22:51, sharpers napsal: jsem prolouskal zdejší forum a po půl hodince práce je to hotovo A to si zaslouží stát se řádným členem Edited February 25, 2019 by Péťa OK406, radim.1008, Vena garážmistr and 1 other 4 Quote
sharpers Posted February 28, 2019 Author Posted February 28, 2019 Tak první servis zamnou :) Vyměna svíček, drážkového řemenu, napínací kladky, řemen rozvodů, vrchní levý silentblok motoru. V servisu zkoukli rozvody, prý byly určitě nedávno dělané, podle servisky před 20tis km takže to asi sedí, přecejenom se řemen vyměnil , jen kladky se nechali. V sobotu bude výměna oleje a filtrů a celkové čištění auta Quote
sharpers Posted March 4, 2019 Author Posted March 4, 2019 Všude kam se člověk podívá vypadá auto i spodek auta až podezřele zachovale a hezky, až si řikam v čem je háček :D Rikic339 1 Quote
sharpers Posted March 4, 2019 Author Posted March 4, 2019 V sobotu proběhl servis : Výměna oleje Total Quartz + olejový filtr mann vzduchový filtr + kabinový filtr Hengst svíčky Denso Iridium Power nový zadní tlumič výfuku Kontrola celého auta, našel jsem že jsou fungl nové zadní brzdové desky. Momentálně je auto v servisu na výměnu oleje v automatu Po vrácení auta bude v plánu další krok, tj čištění interieru Quote
Guest StibTo Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 Hezky se staráš A ten spodek je na ty roky parádní snad až na orezlý výfuk (ale to jsem měl taky, střed byl i při prodeji ve stavu 225.000 ještě z výroby) Quote
sharpers Posted March 5, 2019 Author Posted March 5, 2019 Dneska proběhl proplach automatu a výměna oleje hned auto jede o poznání lépe Jinak zadní díl výfuku je od víkendu nový, ten středový budu muset sehnat, má tam už opravovanou díru. Tak jen te´d přemýšlím jeslti koupit original - o jehož kvalitě docela pochybuju, nebo nechat udělat střední a zadní díl z nerezu na míru. Quote
Guest StibTo Posted March 5, 2019 Posted March 5, 2019 No na ten nerez střed a konec si tak minimálně 15 tisíc připrav... Kdysi jsem to řešil. I kdyz jsem teda chtěl udělat komplet ladeny už od svodů. Quote
sharpers Posted March 14, 2019 Author Posted March 14, 2019 Dlouho to netrvalo a přišel první problém Po cestě do práce auto přestalo táhnout ,vyskočilo Antipollution Fault a musel jsem zastavit protože plyn nereagoval. Po nastartování ok na pár minut. Na diagnostice chyby viz foto, všechno spíše všeobecné, poslední dvě byly už předtím. Vyřešeno výměnou cívky, nicméně nevím jeslti to bylo díky ní nebo nějaká jiná závada. Quote
sharpers Posted March 14, 2019 Author Posted March 14, 2019 Taktéž jsem zkusil trochu počistit sedačky a je to masakr ten rozdíl a hlavně jak moc byly špinavé i když to třeba ani tolik není vidět...i když na fotce to razí neskutečně ta špína Pagvelius, Péťa, Rikic339 and 2 others 5 Quote
sharpers Posted March 14, 2019 Author Posted March 14, 2019 (edited) ... Edited June 13, 2020 by sharpers Quote
zemi.v Posted March 14, 2019 Posted March 14, 2019 Moc pěkný Gratuluji k úlovku a přeji hodně km bez problémů sharpers 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.