Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpersův Peugeot 407 2.2i


sharpers

Recommended Posts

jsem zvědavej na výfuk, jak se ti poštěstí... zadní díl v autokelly myslím 8000 (origoš) , už si to nepamatuji, v Peugeotu jsou ***i (a to bez pardonu) u 3 autorizovaných mi vždy řekli cenu za celej komplet výfuku-36 (tlumič,rezonátor,katák a v celku s trubkou), i když je výfuk na 3 díly udělaný. Takže střední díl dopadne stejně.

607 má stejnej motor, náhraní díly jsou na výfuk,ale má to úplně jinak přichycené a zadní díl má jiný tvar...

Zkusil jsem vyměnit za nějakého poláka (1500) zadní díl a řvalo to jak kráva, StibTo to vyměnil a prý klid. tak jsem to nechal pořádně jen zavařil a čekám, kdy mi to odpadne a potom opravdu nevím co s tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Vagi, díky a na tvůj dotaz né, odtrh jsem neupravoval. Ani upřímně nevím, žeby se něco takového mělo dělat 🙄

Spotřebu oleje zatím změřenou nemám, po výměně mám najeto 2000km a zatím je na měrce stále cca polovina. Nicméně věřím že něco pápně a nějaké drobný unik je dole kolem vany takže čekám až se to projeví

 

John_Ice : No s výfukem jsem těžce zklamán, je to strašné. Prvně to tam nešlo moc napasovat, musel jsem trochu ohnout držák aby to vůbec šlo naroubovat. Když už si sednul, vše je utěsněné tak to stále duní jako kráva a dělá to nepřijemný zvuk jako by byl výfuk děravý. Spoje drží, nikde to nefouká, jenom ten zadní tlumič prostě netlumí . Opravdu zklamání, nevím proč tohle vůbec prodávají nebo alespoň nedají varování že se to s origošem nedá vůbec srovnat. 

 

Nevím jak tuto situaci mám řešit, dávat 30tis za origo se mi nechce, i těch 8000 jak jsem taky někde viděl mi přijde fakt přehnané. Při té příležitosti bych raději nechal udělat výfuk s nerezu když už bych měl dávat tolik peněz. Jenže mám problém sehnat nerez tlumič který by opravdu tluml, všechny jsou rádoby sportovní a dělají kravál a to já nechci.

Takže je ještě jedna možnost. Nechal jsem si ten starý koncový tlumič. Uvažuju že do něj vyřežu díru, podívám se co v něm tak štěrká, zkusím to opravit, zavažit, obrousit a povařit korozi a snad ještě chvili vydrží 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor s LPG :) Ani to není moc poznat :) Co se týče jízdy tak zatím v pohodě, je trochu nestálý volnoběh ale to mě pán hned varoval že než se to pořádně seřídí tak to bude horší. Po najetí 1000km se mám dostavit na seřízení tak snad bude vše pak ok :) 

IMG_20190405_151217.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plány na následující dobu :

Sehnat a vyměnit čerpadlo serva, při nízkých otáčkách to vibruje. Pak už se jen modlit aby nebylo načnuté samotné žízení

Sehnat sadu letních kol na Alučkách. Tady řeším dilema jestli použít 17 Cosmos které sse mi líbí, nebo nechat zapsat a sehnat 18ky z Coupe , nebo koupit nějaké hezké 18ky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi dal jenom 1500 za výfuk, tak to sice naštve, ale zas to není taková raketa. Já měl tak solidní firmu, že mi ho sundali a naštěstí nevyhodili ten můj starej, jen ho povařili provizorně a dali nazpátek, vrátili prachy a jezdím stále na starým, Sále přemýšlím jestli dát tam origoš za 8čku, ale stále se bojím toho, že mi to bude řvát a to mě asi nevrátí prachy jelikož to prodávají jenom v autokely - kod 1726TF a nemají ho nikde skladem.

A jak mi vyměňovali výfuk - tlumič, stále přemýšleli, na co tam je ten rezonátor mimo vedení, že je stále studenej, že tam vůbec nemůže proudit nic.

Ale jestli bude tak dobře udělanej, tak bych se nebál o trvanlivost....250 000km a je tam vlastně stále z výroby. Ale asi je otázka, jak s tím člověk bude jezdit, jestli se voda vypaří dřív než zhasneš motor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dneska znova trochu problémy , jednou už jsem toto řešil . Vyskočí kontrolka motoru , PP vypíše depollution system faulty a auto ztratí výkon. Respektive se zastaví, není to ani žádný nouzový režim, prostě nereaguje na plyn. Stalo se mi to cca před měsícem, vyměnil jsem cívku a ok. Nicméně teď se ukazuje že to asi cívka nebyla tak budu pátrat dále. Provizorně vyřešeno odpojedním baterky na 30 min . Poté auto jede normálně . Diagnostika nevypíše žádnou chybu , pouze nějaké nic neříkající hlouposti - Motor nestartuje, řizené vypínání motoru atp, nic co ukazuje na chybu. Něco jsem pogůglil a mám podezření na škrtící klapku - znečištěná nebo již špatná . Odpovídal by tomu i nesklidný volnoběh a menší výkon. zítra po práci hodím diagnostiku, sundám klapku, vyčistím a uvidím jak se tváři. Kdyby jste k tomu něco měli nebo věděli prosím piště :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mě někdo proklíná ale další problém.....škrtící klapka vyměněna, auto jelo chvíli super .....a pak kontrolka dobíjení. Začal poblikávat displej RT3 , přestal jít ventilátor topení, poté chyba posilovače , auto jsem zastavil, vypnul a už nenastartoval. Startér jenom cvaknul a kontrolky zhasly. Baterie nabita minulý týden. Doufám a fakt doufám že je to jenom alternátor a né něco horšího 😥

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alternátor vyměněn, škrtící klapka taky. Chyby to již nepíše, neumírá to ale další problémy se vyrojili. Po smrti altíku a baterky nejede radio, RT3, parkovací senzory. Zkoušel jsem to rozebrat, zkontrolovat pojistky, podle jednoho navodu na netu na 30 min vytáhnout baterii z rádia a nic nepomohlo. ANi reset bsi 

IMG_20190503_201838.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V ‎04‎.‎05‎.‎2019 at 17:27, sharpers napsal:

Další problemek je že něco opět štěrká ve výfuku. Vzhledem k občasnému nižšímu vykonu a předchozím majitelem dlouhá jízda na špatné svíčky se trochu obávám, že je vnitřek katalyzátoru rozsypaný 

jestli je kat v čudu,házelo by to chybu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...