Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner tepee alias Šeďoch


Šalda

Recommended Posts

Po přezutí na letní se to chová jak koza, na nerovnostech to docela skáče. A teď řeším čím to může být, jestli tím že mám o 10mm nižší ET, a nebo i tím že tam mám pneu 215/60 místo 215/55. Ale pneu tam mám víc než má být, tak by to mělo být měkčí, ne? Nebo je to jen tím že mám kola víc ven, a tudíž je geometrie nebo jak to nazvat jiná než má být? Pochopitelně to je poznat hodně, přechod ze zimních, to se ani není čemu divit, zimní byli 195/65 R15, a navíc měkčí pneu v případě zimních. Ale teď řeším, mám koupit nový pneu 215/60, a nebo to co tam má být, to jest 215/55, auto bude o cca 11mm níž, což moc nechci, a i pneu bude na výšku méně, tudíž to bude asi tvrdší než teď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil bych rozměr, co tam má být. 215/55 R16 mám zimní na 5008. A je to pohodlnější než letní s rozměrem 215/50 R17.

Ty gumy jak jsi se ptal na Facebooku dopadly? Mám to k němu relativně kousek a během dubna, začátkem května bych měl jet na Brno. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, 215/55 je pohodlnější než 215/50, protože tam máš na výšku víc gumy, stejně tak jako teď já, když mám 215/60 a měl bych dát 215/55. Rozměr alu kol v tomto případě si myslím nehraje takovou roli, jde o výšku pneu vůči šířce. 

A díky za nabídku, na facebooku jsem mu psal a odpověď zatím žádná, tak nevím, každopádně by to bylo moc fajn. A děkuji za nabídku. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáš tam rozměr 205x65x15 jako alternativu k základním 215x55x16, které byly na autě od novoty?  já to tak ve velkém TP mám a je to dost velký rozdíl, neskáče to vůbec, takže nové letní jsem koupil ty 205x65x15, samozřejmě i disky..., jinak nesníží se to vůbec, protože průměr kol je stejný

v zimě jezdím na 195x65x15 (nemám je v TP) a je to super (ten rozměr mají v TP motory 1.6 benz)

CITACE-- auto bude o cca 11mm níž, což moc nechci, a i pneu bude na výšku méně, tudíž to bude asi tvrdší než teď.  ,KONEC CITACE-- tak to není--profilové číslo pneu je PROCENTEM z šířky pneu, takže rozměr 55 je 55% z šířky 215mm :), nejsou to milimetry

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy, takhle mě to vyšlo. Jinak 205/65 R15 je standardní rozměr, a potom mám právě v TP jako alternativu 215/55 R 16 a nebo právě ty zimní 195/65 R15. 

A pokud dám 215/60 R16 tak auto je vyšší  cca 11mm než rozměr který tam má být, což je 215/55 R16. Vím právě že je to procentuelně k šířce pneu, proto jsem psal že je divný že je to na 215/60 R16 poměrně tvrdý, a skáče to jako koza, a proto se i bojím tam dát to co tam má být, a to jest 215/55 R16 protože to bude tvrdší než to co tam mám teď. I když možná je to i gumama, jsou 9 let starý a vzorek cca 3mm.

Screenshot_20190331-094253.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem koukal do TP a máš pravdu--205-65-R15 jsou standard, alternativa je 215-55-R16, na kterých jsem to koupil, ale protože jsem měl možnost zkusit ty 205-65-R15, tak jednoznačně auto jezdí lepe na nich, než na 215-55-R16

pokud máš v TP i 195-65-R15, jezdil bych jen na nich, protože je to levný rozměr, zatím na nich jezdím jen v zimě, protože mi zbyly po 406 úplně nové a tak je dojezdím do mrtě

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem koupil rozměr který tam má být, to jest 215/55 R 16, Matador elite, držel jsem se čísla nosnosti, tak mám 93 který tam má být, ale Y na rychlost, což snad tak nevadí. Jinak měli jen 97, a to jsem už nechtěl, mohlo by to být tvrdší. A musím říct že teď je to jízda jak v bavlnce, ty starý gumy už byli asi vážně tvrdý jak sviňa. Tak jsem spokojený. 

IMG_20190605_152745.jpg

IMG_20190605_152737.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak včera sem odvezl auto do autosklo Roger, trošku mě prasklo sklo, cca 30cm, a přímo ve výhledu. Asi před měsícem jsem dostal kamínkem, a nic, ale až teď to prasklo. Pojistku jsem neměl, tak jsem zaplatil díky kamarádovi 7 tisíc a je tam nový. Nicméně je to moje první sklo v životě, a pořád sem si říkal že mě se to stát nemůže. Teď už bez pojistky ani ránu. Takže pěkně během 14 dní o 14 tisíc chudší, nejprve kávovar odešel a teď sklo, tak super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Včera jsem byl konečně na rozvodech včetně vodní pumpy a řemene příslušenství, už tam nejsou ráno slyšet cvrčci, ale teplota mě jde teď nějak moc pomalu. Tak jak jsem si užíval že oproti 2.0 hdi co mám v červeným, je teplota během 5ti minut na 70, a 90 tam mám hned potom, tak dnes ráno asi po 15ti minutách 70, a nad 70 to vylezlo až asi za 25 minut když jsem jel víc než 100km/h, a to jenom do 85 stupňů, jinak se to spíše drželo kolem 80. Čím to je? Novou chladící kapalinou asi těžko, tak je to zavzdušněný? Rozvody dělali ve Famku, tak sem čekal že to bude vše ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zatím nevím, jsem v práci, a zjistil jsem to ráno jak sem jel do práce, podívám se jak půjdu z práce kolik tam je vůbec vody, nebo třeba si to "nějak" musí sednout, ten celej oběh vody. Ale jako překvapilo mě to. Dolít vodu a odvzdušnit to snad není taková práca, a ničím jiným si myslím to být nemůže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak při výměně rozvodů mě přišli na to že mám prasklou pružinu, respektive mě chybělo asi 15cm co je dole v misce tlumiču, tak jsem je vyměnil hned i s tlumičema a horním uložení, ať mám pokoj. A je to teda sakra poznat na kvalitě jízdy, pěkně měkký, jeden ze starých tlumičů už chodil sám, bez nějakýho odporu. Tak ještě po zimě vyměním i zadek komplet a bude to paráda. 

Nicméně auto stále málo topí, teď když je mínus 2 tak se to dostane na 70 tak za 10 minut, a nad 70 se to dostane jen když jedu rychleji, respektive když motor točím nad 2500 otáček, ale stejně to jde na 85 max, výš už ne, přitom před výměnou jsem to měl téměř hned na 90 a 90 to drželo celou dobu jízdy. Teď když stojím v koloně, tak i když je třeba plus 8.tak vidím jak mě to jde z 85 na 80, během 5ti sekund. 

Hadice jsem zkoušel mačkat, odvzdušnovaci ventil u termostatu jsem povolil, a hned vytekla voda. Tak nevím čím to může být, zda novou vodní pumpou, mám Valeo, že třeba míň točí nebo má menší vrtulku, nebo jestli odešel termostat. 

Ale proč se to stalo okamžitě po výměně rozvodů? Nebo že by to bylo jen špatně odvzdusneny? Dělali to v Peugeotu, tak jsem čekal že to bude bez problémů. 

 

IMG_20191030_175201.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dneska jsem konečně auto odvezl zpět do Famka, ať se mě podívají proč trvá tak dlouho než se auto ohřeje, a navíc se stejně ohřeje na menší teplotu než předtím. Teď po 10ti minutách jízdy stojím třeba 15 minut v koloně a teplota 70, a výš se to nehne. 

Jen se obávám že mě asi vymění termostat nebo tak něco, a nebudou to vůbec spojovat s tím že to začalo dělat hned druhý den co jsem u nich nechal dělat rozvody. Nebo mě příjemně překvapí, a uznají že tam něco blbě udělali, ale pochybuji. 

Ani nevím jak bych měl postupovat, tohle by podle mě měla být uznaná reklamace na práci, nebo ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šaldo já si myslím že teď je to správně a před rozvodama že byla špatná vodní pumpa. Podle mě ta stará pumpa měla omletou vrtulku a nedokázala vodou v systému točit tak rychle proto se to auto ohřejvalo rychleji a i při volnoběhu se "hůř" chladilo.  Výš sám z dvoulitra že se to pomalu ohřívá a to samé je ta jednašestka. Pořád to je nafťák kterému trvá moc dlouho než se dostane na provozní teplotu.  Myslím si že to píchnou na diagnostiku ozkouší jestli fungujou čidla teploty a jak se to ohřejvá a řeknou že vše je tak jak má být. I když je možný že odešel termostat to netvrdím ale já osobně bych to asi viděl takhle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím teda, možný to je, že byla vodní pumpa už unavená, ale není možný aby za 15 minut jízdy po městě při teplotě 8 stupňů mě to vylezlo na 70-75 stupňů. A když potom ještě stojíš v koloně, tak to klesne zpět na 70. Přitom provozní teplota by měla být 88-90 stupňů, a to dosáhnu jen tehdy, když vyjedu z města ven, jedu přes 100km/h a točím motor přes 2500 otáček, jinak ne. Proto píšu že se mě to zdá divný, co to bude dělat až bude venku - 10? To pojedu do práce 23km a budu rád když to vyleze na 70 stupňů? Já to bral tak, že u 2.0hdi je jednak větší motor, a jednak starší typ motoru, i auto už celkově unavený, oproti teď 1.6hdi,kde je motor malej, tak by se měl ohřát dřív, ne? Navíc mladší auto kde snad všechno funguje a ukazuje jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ve Famku mě řekli, že to zkoušeli, a vše je v pořádku, nicméně mám asi o 8 litrů míň nafty, podle dojezdu, tak je vidět že to opravdu zkoušeli, a zdálo se mě, že jsem měl při cestě od nich 2x rychleji teplotu na 80 než když jsem jel tam, ale ještě uvidíme v týdnu, třeba to aspoň zkusili odvzdušnit atd, a mohlo to nějak pomoct. A neplatil jsme nic, což je taky dobrý přístup od nich. Uvidíme jak přijde pořádná zima, a kdyžtak to potom budu nějak řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele na 807 dávám  před chladič kus něčeho co zrovna najdu do spodku nárazníku aby nešel za jízdy ten studenej vzduch přímo na chladiče.  Zkrátka jako se na stodvacítky dávala dečka před chladič. Trochu to pomáhá ale zázračný to taky není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...