Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hmlovky predfacelift verzia


rages129

Recommended Posts

ahojte mam peugeot 307 ešte predfacelift verziu jednu z posledných r.v. 2005, doteraz som nevedel že aj na predfacelift existuju vlastne hmlovky ktoré sú zabudované v svetlometoch, páčka mi funguje keď pootočím dopredu na displeji mi ukaže zapnuté predne keď dva krat tak aj zadnú hmlovky mi zapne, zadná hmlovka mi funguje super ale problém je s tými prednými, nemám v svetlomete žiadny ďalši konektor ktorým by som zapojil žiarovku tej hmlovky viď.foto

odfotil som aj kabelaž čo je v svetlomete, dá sa tam ten konektor dorobiť ako je ten čierny na stretavačke aby som mohol zapojiť aj žiarovky hmloviek? svetlá su druhovýroba značky TYC. Ďakujem za info 

47575435_2210322359234246_2144493942740090880_n.jpg

48259053_370928420142175_721043288655659008_n.jpg

1694523.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak svetlo je vo verzii s mlhovkami tak by tam konektor mal byť. Možno je iba niekde zastrčený. Ak tam je pre hmlovku žiarovka H1 (predpokladám) tak by to mala byť iba obyčajná dutinka (jeden vodič, nie ako stretávačka, ktorá má H7, skôr by to mohlo byť rovnaké ako ďiaľkové), Druhým vodičom je kostra. Samozrejme vodič s konektorom by sa mal dať dorobiť aj dodatočne, podstatné je, aby tam bola parabola už s otvorom a tienidlom pre žiarovku mlhovky.

Oprava - dutinka je niečo úplne iné než som mal na mysli, správne sa to volá faston konektor, na H1 klasický, šírka 6,3mm, samozrejme na väčšie prúdy (presný prúd neviem, jednoducho silnejší)

Upraveno uživatelem 307rg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam viď posledný obrazok, je tam parabola aj to tienidlo, len ten konektar tak asi nie je, neviem ho nahmatať vôbec a áno je to H1 do tých hmloviek, ako by mala ta dutinka vypadať  ? o.O nechcem moc tie kable vyťahovať z toho svetla aby som tak niečo neodtrhol, ale máš asi pravdu bude to pomocou iba tej dutinky asi lebo na ten držiak hmlovky  je pripojená tá "kostra" ten modrý kábel úplne na pravo v zväzku, len neviem ako by mala vyzerať ta dutinka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj si do googla konektor H1 alebo patice H1 a vyhodí ti ich mraky. Je ich strašne veľa aj veľa druhov, samozrejme stačí aj obyčajný faston (6,3) na vyžšie prúdové zaťaženie a poriadne zaizolovať. Ospravedlňujem sa za tú dutinku, to je niečo iné než som myslel. Osobne by som vybral nejakú keramickú, ideálne s vývodom do pravého uhla, čo nie je nutnosť pokiaľ je tam dosť miesta aj na priamy vývod.

Schválne tu nevkladám aj klasický faston (je vnútri každého konektoru), začni používať google.

Stále si ale myslím, že by tam mal byť (vnútri v svetle) pokiaľ ho niekto nevytrhol, ten konektor od žiarovky nakoniec aj tak musíš napojiť do konektora do správnej pozície (tu ti bohužial nezistím, nemám ani schému a ani svetlo s hmlovkami), prinajhoršom prepojiť priamo bypasom na správny vodič, ale to už trocha aj zásah do krytu, treba dávať pozor, aby sa potom tadiaľ nedostávala voda dovnútra.

 

paticeH1.jpeg

patice H1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Drtikoll napsal:

Dal jsem tam LED H1 žárovky a propojil s hlavním světlometem přes rozpínací relé za 40 Kč

O tom jsem taky přemýšlel, jak ti to svítí? Věřím tomu, že při dobrým nastavení to nikoho oslňovat nemusí. Original tam je ten plechový deflektor jak u potkávaček? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Svítí to snad dobře, jen za velmi slunečného počasí, když svítí slunce proti tobě, tak není moc dobře vidět, že svítíš. Ano, je tam ten plechový klobouček, takže nikoho neoslňuju ...  Když nepočítám cenu LED žárovek, tak to stálo pouze 40 Kč za rozpínací relé a pár korun za kabel ... Výhoda je v tom, že to můžu kdykoli vymontovat a uvést to tak do původního stavu.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prezradím ti jedno tajomstvo. To, že tam je ten plechový klobúčik ešte neznamená, že nikoho neoslňuješ. Plechový klobúčik má aj stretávacie svetlo, a tiež môže oslňnovať. Či niekoho oslňuješ alebo nie, záleží od celkovej optiky, od žiarovky, polohy-nastavenia a od optiky, v tomto prípade hlavne parabolického zrkadla. V prípade hmlovky tam sa nedá zmeniť nič okrem žiarovky. Výmenou klasickej H1 za LED H1 si zaručene zvýšil svietivosť, plus ešte zmenil ohnisko žiarovky takže svetelný lúč bude predpokladám ešte širší ako má byť. Ako je známe, tak normálne hmlovky svietia tak, že oslňujú oprotiidúce vozidlá (preto je ich používanie za normálneho počasia zakázané), tak by ma teda fakt zaujímalo, odkiaľ si prišiel na to, že tvoje "vylepšené" svetlá nikoho neoslňujú. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZADNA prodejna LED nahrada at H1, H4 ci H7..... neni ucena pro silnici provoz: paraboly reflektoru jsou navrhovany pro bodovy zdroj svetla [zarovku]. Z toho vyplyna ze LED nahrada ktera neni bodovym zdrojem VZDY sviti i jinam nez je zadouci a bude VZDY oslnovat at predjedouci do zrcatka nebo protijedouci!:grr:grr:grr

EDIT

pridavam pro @Drtikoll  ono fyzikalni princiopy opravdu nepresvedcis dobrym slovem nebo nic nerikjici fotkou! Ale mas LETky tak jsi kuuuul hipster. HOWGH:grr  

 

 

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak hošové 🙂

nikdo z Vás to neviděl a soudíte to. Pety má pravdu, o svítivosti to nic nevypovídá ... Osobně si myslím, že mám opačný problém, že to svítí málo. A pro všechny ostatní - ano, není to homologované, tudíž neschválené. Za tu dobu, kterou to mám, na mě nikdo nikdy neblikal a s PČR taky problém nebyl ... Takže tak. Nikoho k ničemu nenutím, pouze jsem vyjádřil svůj názor k origo zástavbě mlhovky do hlavního světlometu. A pro nevěřící Tomáše alias zastánce oslňování přikládám foto ...

IMAG1018.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 16 hodinami, pesastor napsal:

VZDY sviti i jinam nez je zadouci a bude VZDY oslnovat

S tím VŽDY opatrně - může to klidně svítit správně a nebo třeba víc dolů.

před 11 hodinami, Drtikoll napsal:

Osobně si myslím, že mám opačný problém, že to svítí málo

Když jsem koupil své současné vozidlo, sprdli mě na TK kvůli slabému a navíc modrému osvětlení SPZ. Byly tam LED (správného tvaru). Předchozímu majiteli asi žárovičky často odcházely. No, já po zkušenostech s Xsarou kupuju už jen žárovky longlife do všech pozic...

Omlouvám se za off-topic.

Upraveno uživatelem Pety
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drtikol: Líbí se mi, že denní svícení je v úrovni hlavních světel a ne někde níže v úrovni mlhovek, jak se dá častokrát vidět na dodělávaných světel dennního svícení. A ikdyž jsou "homologované", tak umístnění níže na nárazníku mě příjde nevhodné, v určitých úhlech ve zpětném zrcátku přehlédnutelné. Taky je fajn, že není dotčen vzhled auta. 

Na FL se prodávají světla denního svícení, které se vymění za mlhovky, což mě přijde taky v pohodě, protože se vymění kus za kus a vypadá to pořád "jako originál".

U denního svícení beru to, že je podstatné být dobře viděn a není podstatou si svítit na cestu. Prototo nějaká svítivost, při použití dejme tomu nějaké běžné/levné H7/H1 LED, která nemá zdaleka svítivost halogenky, by nemusela být problémem. Když vezmu v potaz, že "homologované" LED světla jsou LED s vyzařovacím úhlem kolem 90° bez nějaké paraboly, tak nevidím nepřekonatelný problém v tom, že by nešlo dosáhnout neoslňujícího denního svícení z paraboly mlhovky v original zástavbě světla. Navíc 30% svítivost levného LED modulu H1/H7, oproti halogenové žárovce by nemuselo být vyloženě špatné a oslňující.

Pety: Ledky by vydržely celkem dost, ale napěťové špičky v palubní síti nedělají dobře LEDkám. Tohle se dá celkem dobře vyřešit použitím zenneru/stabilizátoru na vstupu, nejlíp v kombinaci s kondenzátorem. LED moduly autožárovek ve většině případů mají uvnitř jen srážecí odpor, ale napěťové špičky to neodfiltruje. Pak začnou LEDky postupně míň a míň svítit nebo blikají a dojde to do stavu, až to nesvítí vůbec. Použití dobré stabilizace je zástavbově prakticky neřešitelné do patice žárovky...

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...