Přejít na obsah
jaturn

Mléčná chladící kapalina

Recommended Posts

Dobrý den.Co je příčinou mléčné barvy chladící kapaliny ve vyrovnávací nádržce(původně zelená) u P307 1,6 Hdi.Množstvi vody stále stejné,auto nekouří.Děkuji J.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Zkus tesnost chladisci soustavy. Natlakuj za studena, zmer tlak. Nech pulhodku a znova zmer. NESMI utikat. Jde to i v domacich podminkach, kdyz obetujes jedno vicko vyrovnavaci nadrzky: Rozeber, nahoru dej ventilek na jizdni kolo a nafoukni pumpickou aspon na 1Bar.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Neměnil,parkrát se trochu dolil fridex.Autem jezdí manželka, tak jsem to moc nesledoval.Mohlo by to být stářím kapaliny?Už to má skoro 220000km,tak se mi do nějaké velké opravi nechce.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tiež tam mohol niekto do nádržky omylom naliať nejaký olej, pokiaľ sa o údržbu nestaráš priamo ty sám. Skontroluj tlaky ako píše pesator, prípadne ešte môžeš vymeniť olej (ak už má niečo odjazdené) aby si videl v akom stave je, potom by si mal byť múdrejší, či treba investovať.

A existujú aj kvapaliny, ktoré sa navzájom nemajú radi, nie je ich veľa, väčšina je navzájom miešateľná, ale nájdu sa aj také. Akurát že s týmto ja nemám vôbec žiadnu skúsenosť.

Upraveno uživatelem 307rg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Řekl bych, jako kolega 307rg, že si možno namíchal dvě různé chladící kapaliny a tohle to mohlo udělat. Vypusť, propláchni a nalíj novou kaplinu a poté uvidíš. Dneska je to už asi celkem jedno, jakou, ale nesmí se mísit. Já nalíval G48- zelenomodrá, ale mělo by to být asi jedno. Doby, kdy fridex žral hliník je už dávno pryč (starej Fridex, ne ta dnešní obchodní značka Fridex). Nesmí se mísit. Ale možná mě někdo erudovanější opraví...

Upraveno uživatelem inoxing

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zkus změřit, jakou mrazivzdornost ta kapalina v motoru má a podle toho bych se řídil :myslim

jinak chladící kapaliny se mají měnit po 5. letech, sice neztrácejí provozem mrazuvzdornost, ale ztrácejí odolnost proti korozi--proto  se mají měnit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 22 hodinami, jaturn napsal:

Neměnil,parkrát se trochu dolil fridex.Autem jezdí manželka, tak jsem to moc nesledoval.Mohlo by to být stářím kapaliny?Už to má skoro 220000km,tak se mi do nějaké velké opravi nechce. 

Parkratse dolil NEJAKY Fridex!:myslim Ony  kapaliny opravd nejdou misit. Nestalo se to po onom doliti??? Jestli ano, vypustit, PORADNE nekolikrat proplachnout vodou a nalit kapalinu ktera do auta patri!:papa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jaturn -vymen to jak ti pisu 

inak ked dolievas tak by si mal doliat vodu a nie nemrzku ak ti to nikde netecie 

do baterky tiez nelejes kyselinu ale len vodu lebo odpari sa len voda 

Upraveno uživatelem krtek 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku