Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

13. sraz Peugeot klubu - 2. zimní klouzání - sraz s prozatím největší úmrtností


Recommended Posts

Původně zaslal: Hics

Varováni....mě po dlouhý době zbyla chvilka času na to se trochu odreagovat. To že to byla opravdu jen chvilka svědčí o tom, že sem tam byl jen na sobotu a jel sem si tam relaxnout a věru nepočítal jsem, že bude jednou z podmínek tato - pro mě zbytečná výbava. Ani ji nevlastním a rozhodně bych si ji kvůli tomu nepořizoval ani nepučoval. Říkám tu svůj názor. Příjde mi to trochu jako blbost... Dle mýho rozumu je důležítější kvalitní baterka ,vynikající obutí a HLANĚ! zkušenosti, protože řidič, kterej začne zmatkovat na zasněžený silnici, je daleko nebezpečnější, než silnice samotná. Možná by místo kontroly přítomnosti těchto ekvipmentů mohlo padnout pár bodovaných dotazů stran toho co dělat za volantem když nastane průser, jak se postarat o bateku v zimě, jakou minimální hloubku dezénu může mít zimní pneu a jaký je rozdíl ve vzorku a proč, jaké specifikace má mít nemrznoucí chladicí směs a domnívám se, že k do ví tohle, nebude startovací kabely ani řetězy prakticky potřebovat. Ono je vždy lepší jít po příčinách, než napravovat důsledky... Máte pocit, že mě to namíchlo? Jo... trochu jo... páč když vidim wemeno s kabelama v ruce somrovat o trochu š?ávy, mam chu? se na něj vysrat a zeptat se ho jak starou má baterku a kdy naposled dolejval destilku... Asi tak...Jinými slovy - nepřijel sem vyhrát, ale trochu si zablbánkovat a pobavit se a ne se zamýšlet nad tím, že je asi něco blbě, když s sebou nevozim kabely a řetězy... A propo, fakt sem si užil jízdu po zasněžený silnici až na mě Táňa začala ječet, že kilo je už snad trochu moc....:D:D:D

Řetězy vozím, protože je to prostě jistota. Kabeli nikoliv, i když nikdy nevíš, co se může stát. Penalizace za to, že jsme je neměli mě nějak z míry nevyvedla.

A co se týče toho kila na zasněžený silnici, bylo to docela v pohodě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hics

Dle mýho rozumu je důležítější kvalitní baterka

jak se postarat o bateku v zimě

, nebude startovací kabely ani řetězy prakticky potřebovat. Ono je vždy lepší jít po příčinách, než napravovat důsledky... Máte pocit, že mě to namíchlo? Jo... trochu jo... páč když vidim wemeno s kabelama v ruce somrovat o trochu š?ávy, mam chu? se na něj vysrat a zeptat se ho jak starou má baterku a kdy naposled dolejval destilku... Asi tak...

Možná řeknu blbost, ale jestliže dieselům zamrzla nafta, tak je kvalitní baterka za chvíli v háji, protože za tu chvilku to asi nenacucne a baterka už to pak neroztočí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no me to taky ponekud nastvalo... (2AKCZ: nepraskat me komentare na odjezdu :papa )

dobra baterka je samozrejme zaklad, ale proti zmrzle nafte opravdu nepomuze, jak jsme se mohli presvedcit druhy den nad ranem. ale na nektera auta nestacil ani jeden par kabelu. presto si myslim, ze tohle at si vozi majitele dieslovych stroju. ja je kupovat nebudu, benzinu staci dobra baterka.

ad retezy - ano, dobra kola s retezy budou vzdy lepsi nez dobra kola bez nich... ale dobra zimni kola jsou mnohem lepsi, nez usetrit na obuti a koupit retezy.

premyslel jsem, jestli si nemam retezy koupit pred letosni zimou, ale protoze mi doma uz dvoje reznou v garazi (zbyly z prodanych aut...) a nikdy jsem je nepotreboval, tak jsem se na to vykaslal.

jeste jsem zapomel, kvuli retezum jsem jednou zustal viset asi hodku v horach, pravda... protoze ten blb predemnou mel letni kola a stravil hodku vykopavanim auta ze zaveje a nasazovanim retezu....

ale tak co, stejne jsme si prijeli hlavne zablbnout a zasnezena silnice byla fajn, vybrana trasa taky fajn a zabava byla ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak kola sou základ. to je jasný. a pokud nejezdíš na hory řetězy ti sou k ničemu. i když já je nasazoval jen jednou za 3 roky. kdepak. jak před tebou někdo zastaví v kopci tak jen troubit blikat pustit stěrače a předjet.jinak si v koncích. ale sory za :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

no me to taky ponekud nastvalo... (2AKCZ: nepraskat me komentare na odjezdu :papa )

dobra baterka je samozrejme zaklad, ale proti zmrzle nafte opravdu nepomuze, jak jsme se mohli presvedcit druhy den nad ranem. ale na nektera auta nestacil ani jeden par kabelu. presto si myslim, ze tohle at si vozi majitele dieslovych stroju. ja je kupovat nebudu, benzinu staci dobra baterka.

ad retezy - ano, dobra kola s retezy budou vzdy lepsi nez dobra kola bez nich... ale dobra zimni kola jsou mnohem lepsi, nez usetrit na obuti a koupit retezy.

premyslel jsem, jestli si nemam retezy koupit pred letosni zimou, ale protoze mi doma uz dvoje reznou v garazi (zbyly z prodanych aut...) a nikdy jsem je nepotreboval, tak jsem se na to vykaslal.

jeste jsem zapomel, kvuli retezum jsem jednou zustal viset asi hodku v horach, pravda... protoze ten blb predemnou mel letni kola a stravil hodku vykopavanim auta ze zaveje a nasazovanim retezu....

ale tak co, stejne jsme si prijeli hlavne zablbnout a zasnezena silnice byla fajn, vybrana trasa taky fajn a zabava byla ;)

Nechápu tvé neustálé narážky na dieselové motory :) Akorát holt, když má malitel pocit, že auto nemá svíčky, je to pak těžké. HDi jsem natočil i v -27 pokud vím na první škrtnutí.

Teď mi svíčky skoro nežhaví a jedna je dokonce odpojená, ale jak bylo vidět, kvalitní baterka natočí HDi bez žhavení i za -20ti :) ne, že bych si to chtěl ještě někdy zkoušet...

306 projede s řetězama i 30čísel čerstvého sněhu... řetězy vozim a pokud možno kvalitní s H stopou. Startovací kabely jsou pro mě zbytečnost a hodně bych se rozmějšlel, koho na ně připojit, protože s tím mám špatné zkušenosti. Může se stát, že zapomenu svítit a ráno je budu potřebovat, ale se zimní výbavou to pravda nemá mnoho společného.

Zimní gumy v takových podmínkách potřeba jsou a co nejlepší.

TY řetězy se hodí, i když někdo hupne do závěje, ono zozjet se na ledu a rozjet se na ledu s někým na laně, je dost rozdíl.

Zbytečnost bych tomu Vvitty moc neříkal... jo a specielně pro tebe jedna nová a poměrně důležitá informace.. Na dálnici se smí nejvíc 130 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Vector: moje narazky na naftove motory prameni ze zkusenosti... :D schvalne, kolik naftovych a kolik benzinovych aut potrebovalo jednu nedeli rano kabely, hmmm? :) nerikam, ze vsechny, nekteri meli stesti... :D

zhasnout nezapominam, ona si ta potvurka vzdycky prihlasi...

nerikam, ze jsou retezy zbytecnost, jen ze jsem je poslednich par let nepouzil a tak jsem neresil jejich koupi na nove auto a tuto zimu to ani resit nehodlam...

a co se tyka te dalnice... ja jel velkou cast cesty po dalnici ZA TEBOU :D

jinak myslim, ze majitel toho cerneho auta pred nami asi moc k dobru davat nebude, ze mel problem ujet nejakym 2 splasenym 306kam, nez potkaly netopyrku a zaradili se k ni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2Vector: moje narazky na naftove motory prameni ze zkusenosti... :D schvalne, kolik naftovych a kolik benzinovych aut potrebovalo jednu nedeli rano kabely, hmmm? :) nerikam, ze vsechny, nekteri meli stesti... :D

zhasnout nezapominam, ona si ta potvurka vzdycky prihlasi...

nerikam, ze jsou retezy zbytecnost, jen ze jsem je poslednich par let nepouzil a tak jsem neresil jejich koupi na nove auto a tuto zimu to ani resit nehodlam...

a co se tyka te dalnice... ja jel velkou cast cesty po dalnici ZA TEBOU :D

jinak myslim, ze majitel toho cerneho auta pred nami asi moc k dobru davat nebude, ze mel problem ujet nejakym 2 splasenym 306kam, nez potkaly netopyrku a zaradili se k ni :)

Ale lidi podléhaj u Dieselů dolmu, že budou jezdit zadarmo.

OOu velkou část cesty myslíš časově, nebo kilometrama ?

Doufám, že se Netopýrka příliš nevyděsila. Přeci jen jeli jsme dvakrát rychleji, než ona a v čele jel Opel s velkou samolepkou TUNING. Nechtěl uhnout a když uhnul, tak na moc krátkou dobu.. už mi to tak netáhlo :( No jestli sis včimnul tak stál u kraje tak pět kiláků před Prahou a měl varovky.. že by se mu stím něco stalo ?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče řetězů, tak jsem je za poslední 4 roky taky nepotřeboval, ale pro jistotu je vozím sebou.

Co se týče kabelů, tak ty nevozím, že bych měl špatnou baterku, ale nikdy nevíte co se může přihodi. Já už letos 2x startoval auto přes kabely a to jen proto, že náš synátor rozsvítili vzadu vnitřní osvětlení a nikdo jsme si toho nevšimli. No a za týden by byla vybitá i nová baterka. Naštěstí vždycky stačilo auto nastartovat přes kabely a dobila se sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector No jestli sis včimnul tak stál u kraje tak pět kiláků před Prahou a měl varovky.. že by se mu stím něco stalo ?? :myslim

Ty dobytku :mrk, vždy? ty jsi ho chudáka utavil!!!! Asi jako toho pasáááta f kombíku f metle a f téčervenýdéčervenýí..... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Vector: myslim kilometrove :D a hlavne za tim Oplem...

me to jeste tahlo, dalsich dvacet navrch by se dalo, ale rychleji uz jsem vazne jet nechtel. ani jsem si ho nevsimnul, tak to mame dalsi carku k te Octavce v TDi, co me nechtela pustit v lete do Prahy a skoncila v kouri u Mirosovic...

on diesel nejezdi zadarmo? :D jj, vsimnul jsem si pohadek o trista z mista za pet na sto... jenze starat se je treba o kazde auto

jinak to bylo naposledy, co jsem se spolehnul na znaceni... docela jsme Medveda vydesili, kdyz jsme odjeli pred nimi a pak jsme je zdravili tesne pred Prahou pri predjizdeni... beztak to blby znaceni udelali schvalne tem z Praheee :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...