Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kamera - kam ji umístit ?


MP

Recommended Posts

před 6 minutami, Vena garážmistr napsal:

Až bude 807 na dílně a bude se tu motat elektrikář tak mu zkusím říct aby se opatrně podíval jestli to najde odkud to je vzatý.

To bys byl zlatej ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Vena garážmistr napsal:

To abych se přiznal nevím odkud to je natažený. Využil jsem k napájení zásuvku kterou tam nechal předchozí  majitel pod palubkou  on tím napájel nějakou navigaci já odtud krmím kameru, a tu trojzásuvku a z ní  běžně  běží tablet, telefon občas ještě radiostanice a maják naráz a v pohodě to funguje. A vím že je až po klíčku. Jsou tam dvě USBčka a tři díry pro zapalovač.

Asi to bude mít stejně jako většina, tedy natažené od zapalovače. Vždyť tam jsou pojistky 20-30A což dělá 240-360W a to v žádném případě nabíjením mobilů a tabletů, které berou při 5V max. 1-2A (5-10W) nemůžete ohrozit, ani kdyby jich tam bylo deset. Problém spíš bývá v těch převodnících z 12V na 5V, které jsou většinou z Číny a při nabíjení nedodají deklarovaný proud a proto to nestíhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne staci dat nabijacku s aspon 3A do 12V zasuvky. Tablet si zoberie kolko dokaze. Volakedy som mal tablet, ktory dokazal brat iba 600 mA, tak sa nedokazal nabit. Teraz som kupil nabijacku quick charge 3 a telefon co mam kludne zoberie z nej 2950 mA, cize aj pri navigovani sa telefon dokaze nabit behom 1,5 hodiny z 10% na 100%. Takze je uplne jedno, kam je nabijacka pripojena, ak nestiha dodavat dost amperov, pripadne ak zariadenie nevie prijat dost amperov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý úhel pohledu, zkusím ty krámy proměřit. A možná někdo přede mnou neřešil ampéry, protože pojistka zapalovače  co mi odchází je 10 A, Kouknu do příručky co tam správně patří. Ale spíš to bude tím těmi čínskými šmejdy, protože leta tam fungovala podobná roztrojka jako má Vena i s tou desítkou pojistkou. A najednou to začalo blbnout s dvojitým USB,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyděl bych to na to dvojitý USB brácha si taky pořád stěžoval že se mu v octě telefon sotva udrží při životě. Pak jsem mu půjčil klasickou nabíječku a fungovalo to. Myslím si že ten " špunt " se dvěma USB zdířkama je kvůli své velikosti hodně háklivý na zacházení a stačí mu i jen mírné klepnutí a upadne tam nějaký spoj a pak už to nepracuje na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To na co si dal odkaz je smejd, ma to iba zdielanych 2,1 A, co je slabe. 

https://m.alza.cz/aukey-quick-charge-3-0-3-port-car-charger-d4671719.htm?o=14

Ja pouzivam v oboch autach toto https://m.alza.cz/connect-it-incarz-qualcomm-quick-power-3-0-d4906528.htm?o=1

Samozrejme zariadenie si zoberie iba tolko, kolko dokaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si s tím dneska trochu hrál: ze sítě přes origo nabíječku 700 mA, v autě dvě noname (jedna 260, druhá 460) a nakonec Hama,. na které jsou na štítku max. hodnoty na vstupu 12V/12 A a na výstupu 12V/2,4 A, z té to má 700 mA. Tj. auto/adaptér mobilu víc nedá, nebo si neumí víc vzít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Sawoy napsal:

Zvláštní je že na baterii v telefonu je 2100 mA.

A není tam 2100mAh? To s nabíjecím proudem moc nesouvisí.

Prostě ty levné adaptéry 12V/5V víc nedávají, i když tam Číňan napíše cokoliv (tedy některé to dávají, ale chce to vybírat a taky je potom jiná cena).

No a to nabíjení 2,6A mi taky nepřijde moc optimální pokud je to na zařízení, které se ze sítě normálně dobíjelo 0,6A. Starší zařízení na rychlejší nabíjení nebyly dělány. Mám podezření, že ta supernabíječka uměle zvyšuje napětí, aby tam ten proud dostala a může to zkrátit životnost baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...