Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autorádio


MIREKDREAM

Recommended Posts

Zdravím vše, potřeboval bych poradit s autorádiem. Koupil jsem autorádio Pioneer MVH-390BT a vyměnil za originál autorádio v Peugeot 307 hatchback r. v. 2002.

Chci se zeptat, jestli je to normální, když s autem nejedu dva nebo tři dny tak musím autorádio manuálně zapnout, ale když s autem jezdím často tak stačí abych na dálku přes klíček na otevření auta zapl otvíraní a vidím, jak se autorádio automaticky zapne. A to samé s vypínáním autorádia, když vypnu a vystoupím z auta a zamknu auto tak autorádio hraje dal asi tak dvě až tři minuty pak se automaticky vypne.

 Je to takové nepříjemné, byl jsem zviklej zastrčit klíček do zapalovaní a rádio se zaplo, a to naopak když jsem vytáhl klíček že zapalovaní a rádio se vyplo.

Tak že, da se stým něco dělat nebo si musím zvyknout nato co to dělá. Dík všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ovládání rádia zapojený na +VAN , který se takhle chová , musíš v tý patici najít + po klíčku (který se sepne hned po otočení klíče a vypne při vypnutí zapalování) a přepojit to na něj . Jestli to navíc nedrží paměti , tak přehodit trvalý + s tím napájením po klíčku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se podíval na tu patici v autě (samice) pro zapojení autorádia a zjistil jsem, že když to proměřím bez klíčku v zapalovaní tak pozice 1 je hluchá, pozice 2.3.5.6. a 8 jsou bez napětí. V pozici 4 a 7 napětí je.

Měření s klíčkem v zapalovaní vše stejné akorát v pozici 6 proud přibyl, tak že pozice 6 má vliv na klíček v zapalovaní.

Patice autorádia (samec). Pozice 1.2.3.6. prázdná. Pozice 4 žlutý kabel, pozice 5 modrobílý kabel, pozice 7 červení kabel a pozice 8 černí kabel.

Poradí mě někdo, jak propojit kabely, dík za pomoc.

IMG_1485.JPG

IMG_1495.JPG

IMG_1498.JPG

IMG_1499.JPG

IMG_1500.JPG

IMG_1502.JPG

IMG_1503.JPG

IMG_1504.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píšeš jsem to zkusil. Černí kabel jsem nehal (ukostření), červení kabel jsem přesunul z pozice 7 na pozici 6. a žlutí jsem nechal na pozici 4.

Test.  Když jsem zkusil vypnout kliček a zapnout tak to fungovalo, ale když jsem vypnul a vytáhl klíček a dal nazpět do zapalovaní tak opět jsem musel manuálně zapnout rádio a paměť se vymazala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vypneš klíček a na žlutým kabelu je napětí tak si to musi pamatovat předvolby, na červeným má být napětí až po otočení klíčku. Něco bude ještě blbě.

Podle ,tohohle to maš blbě, je to pro RD4 ale nevim jestli je to přesně tvoje zapojení

Clarion%20PU-2472A%20radio%20wiring.jpg

 

 

Ještě RD3, ale je to stejný, jen líp zobrazený. dej ten žlutej a červenej tam kam patří a pojede to

blaupunkt_vdo_rd3-1_pu-2471a_pinout.pdf_

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a jelikož mam v garáži vyndanýho Pioneera tak jsem si udělal malou procházku. Na napájecí kabeláži je taková malá redukce .

A tam je : černý kabel-pozice 8 , červený z pozice 7 na pozici 6 a žlutý z pozice 4 na pozici 7

Na fotkách jsou trochu jiné barvy kabelů : místo žluté je modrý kabel a místo černého je žlutozelený

 

DSC_0114.JPG

DSC_0115.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem nedávno měnil orig. radio za pioneer Pioneer MVH-390BT, ale chtěl jsem zachovat i ovl. pod volantem , sice to není nejlevnější ale musel jsem pořídit toto a vyřešilo to i ten problém stím napájením https://www.ahifi.cz/connects2-swc-psa-06-adapter-ovladani-na-volantu-citroen-fiat-peugeot.html

Upraveno uživatelem extom86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Hľadanie ti asi nič nehovorí, aj tu na fóre je toho dosť veľa o tom, a to nehovorím o googli, zjednodušene je to spôsob, akým sa dorozumievaju medzi sebou jednotlivé riadiace jednotky (výmena dát). Podstatné je, že nový model má už novšiu zbernicu can bus (CAN-CAN) a preto je veľa elektriky navzájom nezámennych medzi starým a novým modelom, napr. ani autorádio.

Upraveno uživatelem 307rg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...