Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...
Odesláno

Zdravím.

Nechcem zakladať nové vlákno, pripojím môj problém so senzormi tu.

Kúpil som 407 sedan so zadnými parkovacími senzormi. Boli namotované originál od nova. Majiteľ ma upozornil a pri skúšobnej jazde aj vypísalo že sú mimo prevádzky.

Pri hľadaní problému som zistil že na mieste pri rezerve, kde sú vyvedené konektory senzorov a konektor kabeláže čo pokračuje do vozidla, chýba niečo do čoho tie konektory treba zasunúť. Čo som našiel v príspevkoch tak nejaký modul alebo riadiaca jednotka. Senzory by v systéme mali byť aktivované, lebo pri zapnutí kľúča prebehne kontrola systému a vypíše že park senzory mimo prevádzky.  Potreboval by som poradiť:

- aký modul a kde mi treba zohnať

- keď ho tam naložím treba ísť na diagnostiku?

- ideálne, ak poznáte niekoho v okolí Trenčína čo sa tomu rozumie a vie to spojazdniť, dajte vedieť

Mockrát ďakujem.

VIN: VF36DRHRH21132680

Odesláno

Dakujem ferinkovi2 za informacie. Kúpil som na vrakovišti skrinku, pozapájal a cúvacie senzory pekne pípajú, hláška o závade zmizla. Ale na obrazovke, mám RT3, mi neukazuje autičko so senzormi aj keď v menu je ale nepodsvietené. Asi bude treba aktivaciu cez dia. Nepoznate niekoho z okolia Trenčina čo by to vedel aktivovať, poprípade urobiť podrobnú komplet dia. Auto mám krátko nech viem čo bude treba porobiť.

Ďakujem

  • O 4 měsíce později...
Odesláno

Nakoniec som bol v origo peugeote na dia (50 eur) aby mi popri kompletnej dia, zapojili cúvacie senzory na obrazovku na palubovke. Bohužial, vraj mám BSI jednotku staršieho typu, čo zobrazovanie nepodporuje. Tak mi musí stačiť pípanie. Škoda.

  • O 2 týdny později...
Odesláno

Tak to můžu potvrdit, mám r.v. 2004 a Honza mi zobrazení přes dia zapnul. Moc to sice nevyužívám, protože mám couvací kameru, ale důležité je že to jde :papa 

  • O 2 měsíce později...
Odesláno

Považoval som vec za uzavretú, začal som riešiť ďalšie problémy na aute a nedostal som sa na toto vlákno. Myslel som že zobrazenie sa zapnúť nedá, keď to tvrdia v autorizáku, ale čítam že nemajú pravdu. Tak ďalšia úloha, zohnať niekoho kto je ochotný a schopný to cez dia aktivovať. Ak by sa niekto z okolia Trenčína ozval a pomohol mi, bol by som vďačný.

Ďakujem.

Odesláno

Mohu potvrdit mám rok 05 407 sw takže první verzi bsi a parkovací senzory sem si aktivoval diagnostikou, a nebylo by lepší si diagbox koupit? Na ali cca 50 USD a nemusí se pak člověk furt něhoho prosit a platit za diagnostiku. 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...