Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno
Původně zaslal: Milhaus65

To Parc: Odpružená řemenice na HDi nemá gumu. To si pleteš z řemenicí z XUD. Průměrná životnost 80 000 km, já jsem ji měnil v 85 000 km.

No sakryš, neděste mne. To tam mám asi taky co ? A 100tis. pryč. To zase bude :myslim

Odesláno

Milhaus> nebudem sa hadat, nekuchal som tu remenicu ale v servise mi to vysvetlivali tak ze je to naozaj odpruzene gumou... ako inak?? do katalogu som npozeral... ale viacej servisakov to hovori zrovna takto... no a tato nova ma vraj tu gumu nie v strede ale po obvode no a prave preto by to mohlo mat teoreticky vacsiu zivotnost...(mensie namahanie na ten spoj)

Michal> bud kludny ona sa ta remenica sama ohlasy dost rapidne az bude zle...vymena je na pockanie.. a kym odide definitivne je to hoodne km este... ja som spravil 5tis a to len miernucko poklepavala...v servise jej davali dalsich min 15 tis.... motor ma alebo 140 alebo cez 200... v oboch pripadoch ten interval vychadza na viac nez 80tis...

Odesláno
Původně zaslal: Parc

Milhaus> nebudem sa hadat, nekuchal som tu remenicu ale v servise mi to vysvetlivali tak ze je to naozaj odpruzene gumou... ako inak?? do katalogu som npozeral... ale viacej servisakov to hovori zrovna takto... no a tato nova ma vraj tu gumu nie v strede ale po obvode no a prave preto by to mohlo mat teoreticky vacsiu zivotnost...(mensie namahanie na ten spoj)

Michal> bud kludny ona sa ta remenica sama ohlasy dost rapidne az bude zle...vymena je na pockanie.. a kym odide definitivne je to hoodne km este... ja som spravil 5tis a to len miernucko poklepavala...v servise jej davali dalsich min 15 tis.... motor ma alebo 140 alebo cez 200... v oboch pripadoch ten interval vychadza na viac nez 80tis...

Když odchází, tak jak se to přesně projevuje. Slyšel jsem jen v ČKD MOTORY motůrek s pravděpodobnou vadou na pouzdru válce (brusič si asi skočil na kafčo) po 14denním provozu na 70% výkonu. Jakej tehdá byl v té zkušebně přes 3 skla rambajs :D ... a zrovna, když jdeme okolo na exkursi. Ale nevím jestli je to stejný případ. Měl 200kW na válec a technologie HDi to asi nebyla :D:D

Odesláno

michal: mne ta remenica len odchadzala tak sem tam sa ozyval taky odtry kovovoy klepavy zvuk... ked som pocul jednu total ko tak to bol taky pazvuk ako ked skriabes o seba dve kovove obruce a do toho klepanie, buchane strasne volaco...no tiez ked bude ko bude vyosena... proste ked na nu pozries pri nastartovanom motore bude lietat do stran... tato nova ked sa utrhne niesom si isty ci neuleti :-(

milhaus: neviem ako presne ta stara tu som v ruke nemal ale zrovna dneska mi servisak ukazoval tu remenicu (minimalne ten novy typ je tam krasne tu gumu vidno.... po celom obvode to ma gumu medzi dvomi kovovymi castami :-)..

Odesláno

Víš že to byla řemenice z 110 PS HDi 0515P2 ? Na řemenici není nic z gumy, jsou to dvě ocelové časti, z čela mají dva oválné otvory a vnich po každé nálitek, kde je vidět možnost pohybu. POkud by jsi ji vzal do dlaní a bude volná tak ty části se v ose posouvájí a když odejde,mají tyto části axiální pohyb. Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO. Když máš štěstí dojedeš do servisu a plech někde najdeš, pokud štěstí nemáš někam vlítne a udělá škodu.

Na 90 PS HDi je řemenice pevná = kus železa stará ref 0515R9. Jelikož byly problémy z vibracema, byla nahrazena 0515S4 , která je z gumovým mezikružím jako staré na XUD ale není vyvažovací a nepatří na motor 110 PS. Vyvažovací řemenici mají i 307 110 PS, Boxery atd. Už jsem se několikrát setkal z nahrazením těchto řemenic. 0515S4 je za půlku ceny ale není to dobré.

Odesláno

milhaus: hmm prave tu remenicu s gumou mi dali do mojho 110ps motora... to by potom vselico vysvetlovalo... vcelico v tom zmysle ze zmyzlo klepanie tej starej remenice ale je tu teraz zvuk pripominajuci hrkotajuci plast....

no ta zivotnost je sporna milhaus, presiel som len s miernym klepanim tej remenice takmer 5tis km.... a nejak extra sa to nezhorsilo...

no v peugeote mi tvrdili ze ine remenice sa nevyrabaju uz ani..?? ako to potom je? radsej si doplatim a nech mi tam daju tu co tam patri...

Odesláno

Nazdárek pánové co jezdíte v nejlapších autech,hlavně velké dík patří servismenovi Milhausovi,ve všem v co jsem dofal a potřeboval potvrdit měl pravdu.Sundal jsem klínový řemen a klid po znovu nasazení se dostala řemenice do tahu a bylo to tu znovu.Volal jsem do Peugeotu 7400,-ta samá řemenice běží v motoru 2,5JTD od Fiatu(Scudo) cena 4500,-poradil chlapík co se dlouho věnuje těmto našim vozům včera po práci jsem šel do garáže 2h práce nejhorší povolit středový šroub.POZOOR nalepený LOCT.Po složení a nastartování si myslím od včerejška,že mám úplně jiný motůrek,takže díky všem za rady a chlapi pozor až se Vám to stane v žádném případě s tím dále nejezděte mějte se a čusík:super:super:papa

Odesláno

Kdo Ti to dělal ? Podle VIN Ti zjistím co tam má být (co tam bylo) a Ty se koukni na účty co Ti tam namontovali. U peugeotů by jsi tam měl mít některé z uvedených čísel. Pokud Ti to rezonuje po opravě z strany řemenice tak je tam ta co tam nepatří a napínací kladka nestíhá. Samozřejmě je možná závada i na ní, když ji vyměníš trohu se to uklidní ale jen na chvíli a odejde znovu podstatně dřív.

Odesláno

Teď nevím komu to patřilo a nebo jsi mě špatně pochopil.Dělal jsem to sám včera,brácha mi ji jen dovez a po výměně je to supeeeeer motor je tichoučký,jasně,že jsem ji objednával podle čísla.Milhaus máš Skype?nebo email?:mrk

Odesláno

jj napinacia klatka lahla, vcera sa menila... menili mi to v peugeot servise.... dneska som mal pred sebou presne tu samu remenicu (u nich) co mi tam aj namontovali.... mam tam na 100% namontovanu tu s gumou po obvode... je to 110ps motor.. takze zajtra sa zastavim na kus reci : -) diiik za radu :-) uz som zacinal byt zufaly.... tak snad to pomoze...

Odesláno
Původně zaslal: skorpione

Nazdárek pánové co jezdíte v nejlapších autech,hlavně velké dík patří servismenovi Milhausovi,ve všem v co jsem dofal a potřeboval potvrdit měl pravdu.Sundal jsem klínový řemen a klid po znovu nasazení se dostala řemenice do tahu a bylo to tu znovu.Volal jsem do Peugeotu 7400,-ta samá řemenice běží v motoru 2,5JTD od Fiatu(Scudo) cena 4500,-poradil chlapík co se dlouho věnuje těmto našim vozům včera po práci jsem šel do garáže 2h práce nejhorší povolit středový šroub.POZOOR nalepený LOCT.Po složení a nastartování si myslím od včerejška,že mám úplně jiný motůrek,takže díky všem za rady a chlapi pozor až se Vám to stane v žádném případě s tím dále nejezděte mějte se a čusík:super:super:papa

Ještě jedna věc. Když je to řemenice s gunou unvitře (90PS HDi) je její stav vidět na první pohled a sice tím, že pokud je načnutá, hází do boku. Normálně mrcha šmajdá. Zaky, pokud ten zvuk znáte, je to na první poslech okamžitě jasné a přemejšlíte, nad tím, jak to někdo může nenajít :)

Odesláno

tak jsem z toho b...ej, začla mě rachotit řemenice, sundal jsem řemen - přestalo, nezjistil jsem že by něco na ni nějak \"kloktalo\" ani na všech dalších kladkách, nastřiknul jsem ji uvolňovacím sprejem z čela jak na šroub, který na první šup nešel povoli, tak do těch dvou drážek pač jsem se chystal koupit novou a ejhle řachtání přestalo - prozatím najeto cca 100 km a nic

[upravil dne 15/1/06 vendym]

  • O 2 měsíce později...
Odesláno
Původně zaslal: Milhaus65

Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO.

Muzu potvrdit, presne to se mi pred tydnem stalo, na krizovatce v Brne neco kruplo v motoru a zaclo to tak divne v motoru sustit...kdyz jsem u benzinky na dalnici otevrel motor, videl jsem tam takovy pas plechu jak drel o remen, nesel vyrvat, servis daleko...tak jsem ho alespon ohnul aby se nedotykal remenu...jel jsem pomalu (max. 90) do servisu a museli mi ji vymenit..stoji cca 8000,- znamy mi ji novou sehnal za 3500...mam najeto 100000...:o

Odesláno
Původně zaslal: tomask

Původně zaslal: Milhaus65

Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO.

Muzu potvrdit, presne to se mi pred tydnem stalo, na krizovatce v Brne neco kruplo v motoru a zaclo to tak divne v motoru sustit...kdyz jsem u benzinky na dalnici otevrel motor, videl jsem tam takovy pas plechu jak drel o remen, nesel vyrvat, servis daleko...tak jsem ho alespon ohnul aby se nedotykal remenu...jel jsem pomalu (max. 90) do servisu a museli mi ji vymenit..stoji cca 8000,- znamy mi ji novou sehnal za 3500...mam najeto 100000...:o

Se nediv, na 90PS HDi se se mnou rozloučila asi po 30 000km a to ještě byl jen originál za desítku.

Odesláno

Já mám trošku jinačí problémek.Při studeném motoru a nízkých otáčkách při záběru se ozývá klepání.Je to zvuk jak u staré škodovky když klepou ventily.Nevíte někdo co by to mohlo být.Stojí za to se nad tím pozastavit nebo je to při 220000km normální stav?

  • O 3 týdny později...
Odesláno
Původně zaslal: Milhaus65

Víš že to byla řemenice z 110 PS HDi 0515P2 ? Na řemenici není nic z gumy, jsou to dvě ocelové časti, z čela mají dva oválné otvory a vnich po každé nálitek, kde je vidět možnost pohybu. POkud by jsi ji vzal do dlaní a bude volná tak ty části se v ose posouvájí a když odejde,mají tyto části axiální pohyb. Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO. Když máš štěstí dojedeš do servisu a plech někde najdeš, pokud štěstí nemáš někam vlítne a udělá škodu.

Na 90 PS HDi je řemenice pevná = kus železa stará ref 0515R9. Jelikož byly problémy z vibracema, byla nahrazena 0515S4 , která je z gumovým mezikružím jako staré na XUD ale není vyvažovací a nepatří na motor 110 PS. Vyvažovací řemenici mají i 307 110 PS, Boxery atd. Už jsem se několikrát setkal z nahrazením těchto řemenic. 0515S4 je za půlku ceny ale není to dobré.

Zacatkem tydne se mi zacalo ozyvat podobne klepani z leve predni casti motoru. Jakoby pod levym prednim kolem. Mam P607 2.2 HDI. Bude to asi taky ta remenice, ze ?

V servisu na mne maji cas az pristi tyden a ja potrebuju jezdit. Je realne najet s tim jeste cca. 400 km ? Jak moc tim trpi motor ?

Odesláno
Původně zaslal: martin1

Původně zaslal: Milhaus65

Víš že to byla řemenice z 110 PS HDi 0515P2 ? Na řemenici není nic z gumy, jsou to dvě ocelové časti, z čela mají dva oválné otvory a vnich po každé nálitek, kde je vidět možnost pohybu. POkud by jsi ji vzal do dlaní a bude volná tak ty části se v ose posouvájí a když odejde,mají tyto části axiální pohyb. Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO. Když máš štěstí dojedeš do servisu a plech někde najdeš, pokud štěstí nemáš někam vlítne a udělá škodu.

Na 90 PS HDi je řemenice pevná = kus železa stará ref 0515R9. Jelikož byly problémy z vibracema, byla nahrazena 0515S4 , která je z gumovým mezikružím jako staré na XUD ale není vyvažovací a nepatří na motor 110 PS. Vyvažovací řemenici mají i 307 110 PS, Boxery atd. Už jsem se několikrát setkal z nahrazením těchto řemenic. 0515S4 je za půlku ceny ale není to dobré.

Zacatkem tydne se mi zacalo ozyvat podobne klepani z leve predni casti motoru. Jakoby pod levym prednim kolem. Mam P607 2.2 HDI. Bude to asi taky ta remenice, ze ?

V servisu na mne maji cas az pristi tyden a ja potrebuju jezdit. Je realne najet s tim jeste cca. 400 km ? Jak moc tim trpi motor ?

A neni pod levym přednim kolem spíš spojka s dvouhmotnostnim setrvákem, než řemenice ? Te je přece v pravo a ještě zdaleka ne u kola.

Odesláno
Původně zaslal: vector

Původně zaslal: martin1

Původně zaslal: Milhaus65

Víš že to byla řemenice z 110 PS HDi 0515P2 ? Na řemenici není nic z gumy, jsou to dvě ocelové časti, z čela mají dva oválné otvory a vnich po každé nálitek, kde je vidět možnost pohybu. POkud by jsi ji vzal do dlaní a bude volná tak ty části se v ose posouvájí a když odejde,mají tyto části axiální pohyb. Když začne klepat, tak její životnost je max. pár stovek km !!! Potom z ní vyleze tenký plech 2cm široký a je KO. Když máš štěstí dojedeš do servisu a plech někde najdeš, pokud štěstí nemáš někam vlítne a udělá škodu.

Na 90 PS HDi je řemenice pevná = kus železa stará ref 0515R9. Jelikož byly problémy z vibracema, byla nahrazena 0515S4 , která je z gumovým mezikružím jako staré na XUD ale není vyvažovací a nepatří na motor 110 PS. Vyvažovací řemenici mají i 307 110 PS, Boxery atd. Už jsem se několikrát setkal z nahrazením těchto řemenic. 0515S4 je za půlku ceny ale není to dobré.

Zacatkem tydne se mi zacalo ozyvat podobne klepani z leve predni casti motoru. Jakoby pod levym prednim kolem. Mam P607 2.2 HDI. Bude to asi taky ta remenice, ze ?

V servisu na mne maji cas az pristi tyden a ja potrebuju jezdit. Je realne najet s tim jeste cca. 400 km ? Jak moc tim trpi motor ?

A neni pod levym přednim kolem spíš spojka s dvouhmotnostnim setrvákem, než řemenice ? Te je přece v pravo a ještě zdaleka ne u kola.

to nevim :-) zas tak moc se v tom neorientuju a motor je cely pod plasty ...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...