Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Studené štarty


TommyC4

Recommended Posts

Jsem našel v manuálu, že dveře jdou zamknout manuálně, pokud nefunguje baterie, vysunutým klíčem z dálkového ovládání, musí se u spolujezdců z boku dveří odstranit zátka a potom mechanicky zamknout každé dveře zvlášť

EDIT: přesně tak, mockrát děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, TommyC4 napsal:

to u mna dnes riadne klepoty/buchoty

Ahoj,

Já startuju bez problémů (zkoušeno -13 stupňů) tankuju Vervu, ale klepnutí  - bouchnutí je taky výrazný, pak se to hnedka ustálí na standart traktor na zmrzlej diesel (při akceleraci vždy horší). Je to běžná vlastnost motoru nebo je tam nějaký problém ? Přístí týden jedu na servis tak se na to zeptám. Díky

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes to bol u mna boj, po 2 nociach -20°C a dnoch -15°C, starter tocil, ale nie a nie nabehnut...bolo to na niekolko pokusov...chvala bohu, ze je baterka v dobrej kondicii...cize asi bol problem s tym, kym sa nacerpa nafta do valcov...este ma napadla jedna vec, aky velky vplyv na to vsetko ma palivovy filter? pravdepodobne cim starsi a spinavsi, tak asi aj nafta v minusovych teplotach ma vacsi problem cez neho pretiect, co vy na to?...pravdepodobne moj palivovy filter uz bude mat nabehanych nejakych 27 000km (alebo 8000, kedze jedine co viem, ze predchadzajuci majitel menil olej pred 8000, ale neviem ci aj palivovy filter, skor asi nie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2017 at 13:23, TommyC4 napsal:

Ahojte, chcem sa spýtať, ako Vám v týchto mrazoch štartujú vaše autá? U mna to dnes vyzeralo zle a trosku aj horšie. 3x nažhavil a výsledok vo videu, potom už chytil, ale nepáčilo sa mi to

IMG_0336.MOV

To bude tou jazdou v šport režime :D ;)

Ale teraz vážne, tankujem, ako som už spomínal v inom vlákne najlacnejšiu Tesco naftu + VIF, teraz cez tieto mrazy som bol zrovna v Poprade, cez noc -22, ráno keď som štartoval tak bolo -16, aj som to chcel nahrať, ale nejako som pozabudol. Sadol som do auta, stlačil brzdu a zatlačil štart, žhavenie cca 5s a nakoplo okamžite bez najmenšieho zaváhania, jediné čo išlo ťažko, bol presun páky do polohy D :papa

Doma som včera štartoval 406tku, ktorá stála týždeň, teplota -13, natankovaná Tesco ako vždy, tu ale bez VIFu, nakoľko som ho nemal a ešte som do nej nestihol naliať. Nažhavil som pre istotu 2x a naštartovalo na brnk, prvé cca 3s bol chod mierne nerovnomerný, ale vzhľadom na absenciu VIFu, teplotu a nájazd auta (300k) je to uplne OK.

Ja osobne nedoporučujem žiadne prémiové nafty, je to ťahanie peňazí od ľudí, dosť čo ich od nás ťahá štát :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dámy a pani dnes som dojazdil. O 11:00 som prišiel k autu, bolo -13C, pekne som 3x nažhavil , auto točilo , potom naskocilo 3-4s vrcalo , prebehol pästný súboj valce ventily a skapal, potom som znova nažhavil a už iba cvakalo, navi resetlo tak, že namiesto loga Peugeot ukázalo kresbu 307CC a došiel som. Prišla mi na pomoc 407C s 2.7 HDI, pripojili sa káble, a v momente naštartoval, išiel som na ňom cca 60km, v polovicu s medzi pristátím v podzemnej garáži kde bolo 9C a auto na brnk naštartovalo. Večer pri -10C ale to som už bol smer kúpa novej batérie. Dal som tam presne čo ma ísť 70Ah 760A Exide AGM. Vymenená uvidíme zajtra. Snáď bude všetko Ok. V každom prípade tam bola originál batéria 

IMG_0343.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se krásně ukazuje, že se o to můžeš starat jak chceš - hýčkat si ho a stejně všechno neuhlídáš a něco tě vypeče. Prostě Peugeot :) Když to bude jen baterkou, tak je to sranda a bude alespoň na co vzpomínat, až půjde 508 do světa nebo do šrotu ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem startoval při -10 st. Motor naskocil celkem bez problémů ale nerozvitil se pravý xenonovy svetlomet. Nepomohlo ani opětovné zapnutí a vypnutí světel. Při startu jsem měl světla na automatiku. Po jízdě asi 15 km jsem zkusil vypnout motor a znovu nastartovat a xenony se už rozsvitily oba. Opakované zapnutí a vypnutí světel a vše funguje. Baterie už není úplně v perfektní kondici takže pri studeném startu nestíhá asi ještě rozsvitit xenony. To startovací napětí vybojek dost velké. Z toho plyne nestartovat při těchto mrazech s polohou svetel na automatické zapnutí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, TommyC4 napsal:

No dámy a pani dnes som dojazdil. O 11:00 som prišiel k autu, bolo -13C, pekne som 3x nažhavil , auto točilo , potom naskocilo 3-4s vrcalo , prebehol pästný súboj valce ventily a skapal, potom som znova nažhavil a už iba cvakalo, navi resetlo tak, že namiesto loga Peugeot ukázalo kresbu 307CC a došiel som. Prišla mi na pomoc 407C s 2.7 HDI, pripojili sa káble, a v momente naštartoval, išiel som na ňom cca 60km, v polovicu s medzi pristátím v podzemnej garáži kde bolo 9C a auto na brnk naštartovalo. Večer pri -10C ale to som už bol smer kúpa novej batérie. Dal som tam presne čo ma ísť 70Ah 760A Exide AGM. Vymenená uvidíme zajtra. Snáď bude všetko Ok. V každom prípade tam bola originál batéria 

 

Pre info, aký ročník je to GT-čko? mne prdla origoš Exide baterka skoro presne po 5 rokoch, dal som tam znova Exide,nejakú premium či čo to, extra na výber som 23.12 o 15h nemal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No 70 Ah je na diesel absolutní minimum. Já bych raději koupil něco s větší kapacitou. Teď jsem se díval na Vartu silver dynamic 78 Ah za 2500 kč. Ta má o dost lepší parametry než originální baterie kterou tam mám z výroby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mamina sestra má Suzuki grand vitaru 1.9 ddis a má tam 50ah  to je ozaj malo

Pre mna bolo smerodatné - 70Ah 760A a AGM tak ako je napísané v serviceboxe. Nebudem experimentovať aj keď viem , že by nebol problém, ja udrzujem veci v sériovom stave a nemusím hľadať zbytočne vzniknuté chyby ak náhodou 

Znovu a naposledy - pokud chceš něco doplnit, tak použij "Upravit". Už jsme tě na to upozorňovali :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja žhavím na 406tke 2-3x pri takých mrazoch, ako boli teraz, aj keď myslím že to žhavenie pokračuje aj po zhasnutí kontrolky... na 508 to neriešim, nieje to tak staré auto a myslím že inžinieri to vymysleli tak, aby to fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...