Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výsuvná obrazovka P5008


Jirous

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Evidentne je problém v tom konektore, ja mám ten istý problém. Tak som to tak isto rozobral podľa pred tým uvedeného foto návodu .... a len som ten biely konektor vybral a znovu zatlačil a otváranie a zatváranie začalo fungovať. Pokiaľ tam nie je nieje ulomený kábel sa tam cez leto asi vyzráža nejaká vlhkosť a potom to blbne...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
před 11 hodinami, marek246 napsal:

nazdar, potreboval by som radu chcel by som vypnut to vyklapanie na Peugeot 3008 r.v.2011.. nevies mi poradit ci na to treba Peugeotacku diagnotiku alebo staci v "obycajnejsom" servise?

 

Dakujem

Pokud má někdo dia tak to může udělat, když ví kde to najít. Není nutný servis, který občas ani neví, jak to udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Začal mě také poskavat panel při otvírání i zavíraní.Odpojil jsem bílej konektor vyčistil sprejem a zase nacvaknul zpět. Druhý den začal poskakovat znovu. Opět odpojil konektor a zacvakl zpět ale opět začal poskakovat. Nevíte někdo co s tím nebo kdo to zvládne opravit? Diky za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Tak mě ten panel také zhasínal a rozsvěcoval se během jízdy. Dnes v servise částečně opravili tak, že nastavili sklon panelu ručně na trochu víc otevřeno a funguje to. Prý vyjetá dráha v potenciometru na straně. Zatím to funguje, ale spíš mě zlobí čudl nastavení parametru na displeji. Když s ním točím, tak nejede plynule po klávesnici, ale přeskakuje přes písmena nebo řádky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 4 měsíce později...
  • O 9 měsíců později...

Navážu na toto téma. Vzhledem k tomu, že mi vyklápění začalo také zadrhávat, tak jsem se pustil do opravy. Navážu na fotografie od doktor055. Zjistil jsem, že displej se dá celkem bez problému vymontovat úplně, a odnést do dílny na stůl.

Silný kabel, kterým je připojený displej se dá také odpojit. Ta stříbrná "kostka" na konci je také konektor, který se dá bez problému vytáhnout. Potom už stačí jenom vytáhnout červenou plastovou závlačku, odšroubovat 2 šroubky, a pant na kterém se dispel otáčí vytáhnout ven. Vzniklým otvorem potom konektor protáhnout ven.

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom si to vezmete na stůl, vytáhnete druhou červenou závlačku, odšroubujete 3 šroubky, odpojíte konektory, a celou převodovku si oddělíte od korpusu. Jak jsem zjistil, tak problém bude patrně v tom, že potenciometr, který snímá polohu displeje ztratí v některém místě kontakt. Bohužel se k němu nedá dostat, protože převodovka je zalepená, a dál se nedá rozebrat. Takže se mi tam jenom podařilo vrazit šroubovák, kterým jsem si vytvořil štěrbinu. Do té jsem nastříkal injekční stříkačkou s jehlou líh, abych vypláchnul případný bordel (červená šipka). Když líh vyschnul, nastříkal jsem tam tou samou stříkačkou ještě trochu WD, který na potenciometry celkem funguje. Bohužel, starou Diavu, která se používala na potenciometry už nemám 😞  Převody jsem namazal kvalitní silikonovou vazelínou, a celé to poskládal zpátky. Zdá se, že to funguje bez zadrhávání, ale netuším, jak dlouho to vydrží.

A ještě jedno upozornění: I když si odpojíte baterku v motoru, a displej vám spadne na tlačítko SOS, tak se stejně dovoláte 🤣

d4.jpg

d5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...