Jump to content

Čelne sklo prasklo pri umývaní.


Jozef 191
 Share

Recommended Posts

Dobry večer. Dneska cez tu najväčšiu horúčavu išla manželka umyť auto ( Peugeot partner 2008 ) a po ostriekaní karosérie prasklo čelné sklo. Stalo sa Vám to ? Máme ešte feldu ktorú veľakrát umývala ked bolo teplo a nič sa nestalo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chozeluizskuner

Aspoň víš proč ti prasklo :) Mě prasklo samo od sebe když jsem čekal na zelenou. Sklo bylo pul roku předtim měněné v Peugeotu. Reklamace? Samo sebou že zamítnutá.. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Chozeluizskuner

tak v zimě taky neleješ teplou vodu na sklo.. 

Ti to vysvětlim jako mi to bylo řečený koko*ama v Peugeotu. Je možný že přiletěl kamínek z auta co jelo kolem :D

Link to comment
Share on other sites

To mi připomnělo, jak jsem spravoval docela malou ďubku na skle od kamínku. Koupil jsem si sadu na opravu, kterou se defekt ve skle vylije nějakou hmotou s pomocí takové přísavkové injekční stříkačky a kterou se zároveň i odsává vzduch, aby tam nebyly bublinky. No a výsledkem odsávání bublinek byl z malé ďubky pavouk jako kráva. Moc jsem si vynadal.

Ale lití chladné vody na rozpálené sklo je taky mazec:). Tak hlavně jestli to manželka přežila..

Link to comment
Share on other sites

Pánové tak nevím, sklo by to snad mělo vydržet, vždyť úplně stejně může začít pršet... To se jako že rozhodneš, jestli to necháš zmoknout? Rozhodně to není nic, co by sklo nemělo dát. Ale stát se může cokoliv, každopádně u čelního skla se vyplatí pojištění.

 

Nicméně mejt rozpálený auto v tomhle počasí na slunku - to ani nebudu komentovat...

Edited by Pacho69
Link to comment
Share on other sites

ono jde spíše o teplotní šok--v případě deště začnou nejdřív padat kapky, které to sklo ochladí, až pak se rozprší :myslim

 

čelní sklo toho teplotně vydrží hodně, ale nesmí to být náhlá změna, nebo ho nahřívat / chladit jen místně...

Edited by ozzy56
Link to comment
Share on other sites

Dělám v AGC Flat Glass a tohle by podle mně udělalo špatné kalení. Pokud se okno rozletí samo od sebe na slunci tak se tam během výroby dostal kov,ten se teplem rozpíná a způsobí roztříštění skla. Zrovna mi začala dovolená ale zkusím zjistit co a jak.

Link to comment
Share on other sites

Budiž, při dešti jsou kapky, po dešti někdo profrčí kaluží a cák (předevčírem jsem jel domů, v Jinonicích tekla voda po silnici, dole kaluž, kdyby jel někdo proti, neměl bych se kam vyhnout a musel to projet, vzhledem k tomu co teklo muselo to bejt dole v zatáčce dost hluboký, suverénně bych to cáknul někomu na sklo)... Není normální, aby prasklo sklo. Sakra, vždyť ty auta jezdí v zemích, kde je 40 běžně a šplouchanec bez ochlazení není nic nenormálního.

Link to comment
Share on other sites

Já taky leštil čelni sklo a na p407 a pak tam byl škrábanec hlubší tak sem víc přitlačil a 15cm prasklá čára.Naštěstí sem to druhy den šel připojistit naštěstí to nechtěla vidět to sklo jestli je ok a za tyden sem měl nove.

 

A doporučuju pojistit sklo na 12tisic na p407 agc zelene,senzor,bez gps takovou cenu chtěli všude jen ve dvou řikali do 8tisic že se vlezou v pohodě tak sem pojistil jen na těch 8 a udělali to a po 2 tydnech přišel papír od pojištovny na  8 tisic a zbytek doplatit servisu 4000kč navíc zloději, tak tam tatik udělal kraval vymlouvali se... ale nenaučtovali to nakonec protože sme řekli at si to sklo vyndaji a  daji staré které už neměli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...