Přijde chlap do masny a pozdraví „ Čest práci !“ Je na řadě. Co si přejete, ptá se prodavač. Kilo bůčku, Prodavač mu jej podá a říká 22 korun On objednává dále . Dvě kila hovězí zadní. Prodavač : 48 korun, V tom se velice vehementně ozve zákazník , co nakupoval předním, Pane vedoucí co to má znamenat, já jsem platil za kilo bůčku 90.- korun A za 2 kila hovězího skoro 500,- korun. Na to mu prodavač odpoví: Jo pane, starý pozdrav, starý ceny !
Konečně jsem pochopil ceny v parlamentní kantýně...