Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. ozzy56

    307 sw - konečná

    někde tu ten přípravek je, dával jsem ho s popisem lisování, v podstatě je to závitová tyč, kus trubky a velká podložka--za pět minut prolisováno , kolega za prolisování dával v ČSAD Citroen Hodonín myslím 800 Kč, takže velice rychle a snadno vydělané peníze kdybych ještě dělal auta, tak si ten přípravek nechám udělat u soustružníka z lepšího matroše a s jemným závitem, podložku z 10mm matrošu a trubku si uřežu sám a při výměně oleje navrhnu zákazníkovi i prolisování vany, o tom , že vyteče všechen bordel nebudu psát, je tu toho o vaně motoru PSA mraky https://www.portalridice.cz/clanek/jak-zachranit-turbo-a-motor-1-6-hdi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=772250&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
  2. ozzy56

    307 sw - konečná

    @VojtouNerCZ tohle jsem zažíval, když jsem měl řadovku garáž --chlapi si sedli na špalek před garáž s pivem a rozumovali, když já makal na autách
  3. ozzy56

    307 sw - konečná

    každý to má jinak, třeba nemá prostory, nebo to neumí (nechce to dělat)..., ale starého psa novým kouskům nenaučíš--motor teplý po jízdě, kopnu tam vanu, vyšroubuju zátku, vytáhnu filtr a druhý den dokončím , před panelákem bych to už nedělal
  4. ozzy56

    Top UP engine oil level

    určitě bych ten olej vypustil, odsál, protože se tím zvyšuje tlak pod klikou, což má vliv na těsnění a gufera, aspoň tak nás to učili, i když víme, že kliková skříň je propojená s prostorem nad ventilama a sání motoru odsud nasává olejové páry , já prostě nechápu, jak někdo může přelít, když je na měrce rozmezí MIN-MAX , vlastně by se ani nemělo lít až po MAX, ale cca dva milimetry pod MAX.
    • 29
  5. ozzy56

    Pejskaři sem :)

    já teď hlídám čokla od dcery, jsou v Chorvatsku, tak s ním chodím ráno vyvenčit, dneska štráduju s ním po dědině, vtom vyletěl odněkud velký pes, taktak jsem toho našeho posrautepicha zvedl na ruky a čekal co bude (velkých psů se bojím), naštěstí jenom lítal kolem mě a po minutě odběhl pryč, no počítám, že i mírná zástava srdce byla , doma jsem si zkontroloval trenky , ale zítra už beru do ruky mačetu
  6. ozzy56

    307 sw - konečná

    už jsem viděl ve vaně naklepnutý dřevěný kolík, fakt nekecám , a bylo to suché
  7. ozzy56

    Top UP engine oil level

    ty rysky na olejové měrce asi mají smysl, jinak bys mohl lít oleje kolik chceš jinak postup dolívání oleje do motoru se v autoškole už neprobírá ??
    • 29
  8. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dneska 100 km na skůtru, poprvé i s kuklou pod helmou, bo byla celkem kosa, je fajne se semtam provětrat
  9. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    obvyklý obsah chladiva klimy je 500--600 gramů, takže tak..., postupně ubývá od novoty a musí se doplňovat co dva roky (se píše), jinak ubyde tolik chladiva, že pak presostat klimu nesepne, olej ubývá s chladivem..., takže plnička klimatizací nejprve odsaje chladivo a olej, provede zkoušku těsnosti podtlakem a pak podle zadání typu auta klimu naplní, nakonec ukáže, kolik chladiva a oleje dodala a rozdíl zaplatíš..., jinak katastrofa je, když je žížeň a není co pít myslíš toho chlapa v jednom tričku ??
  10. zapínám klimu hned když nastartuju, když je venku horko, pak ji vypnu cca 5 minut před cílem cesty, abych ji vyvětral..., jinak si myslím, že klimu můžeš zapínat kdy chceš, třeba i při plném plynu na dálnici, jen ta spojka kompresoru odejde dříve, jinak se nic nestane
    • 11
  11. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    já nemusím vědět nic--kouknu do sešitu co mám k autu a fertig , su ze staré školy, no...
  12. faktura vypadala asi takto: najít závadu -- 84 Euro výměna pojistky, pročistění kontaktů -- 1 Euro
    • 11
  13. já mu to říkám už dva roky, ale starý chlap to točit nebude, jezdí s tím jako s naftou...
    • 51
  14. no nevim, děda (87) má stejný motor v opel crossland a kur.uje, že to nejede, prý nejhorší auto co měl výkonově
    • 51
  15. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    taky ne , ale Mnichov u Vrbna p. Pradědem, je tam Rybářská bašta...
  16. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    tady sice leje jak z konve, ale byli jsme na rybce v Mnichově , nee v tom Munchen v Bavorsku
  17. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    @Lihous mám 15 let starou tlačítkovou Nokii, je převážně vybitá, nebo vypnutá. Žiju v pohodě.
  18. ozzy56

    Spojka

    tak výdrž spojky je velice relativní pojem, někdy i nováčkovi vydrží déle než profíkovi s 50 letou zkušeností , a zvláště dneska, kdy se všecko oj.bává..., ale aspoň těch 150 by vydržet měla
    • 60
  19. ozzy56

    Vůle předního kola

    pochybuju, že je taková velká vůle v ložisku, to bude jinde a nebude moc těžké to zjistit, když sundáš kolo a podíváš se... , takhle od stolu to těžko někdo trefí
  20. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    @Milan+ što slučilos ?
  21. ozzy56

    Domácí nájezdová rampa

    ve Svazu byli vždycky geniální lidé, třeba i rybíz měli jak my rajčata... jak vidím, ten Rus si už dělal i prahy, tak to heblo využil
  22. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    co na to napsat--myslím, že jsi tady nikoho nepřekvapil (a to posuzuju jen podle tvých reakcí zde na foru..., osobně se neznáme...), ale právě tady bych apeloval na zdravý selský rozum--pěkná manželka, hezké děti, v podstatě pohodový život... doufám, že ten můj 45 letý rapl, co teď lítá na motorce někde v Čechách dodržuje, co mu vždycky tlačím do hlavy, bo je na tom asi tak, jako ty
  23. ozzy56

    ESP/ABS/Airbag fault

    já si taky myslím, že přehodit kabely na baterce (to se přece ani nedá udělat, bo každá svorka jiná a kabely pak krátké) je svým způsobem ,,umění''
    • 6
  24. ozzy56

    Domácí nájezdová rampa

    při jízdě jsou nesrovnatelně vyšší dynamické tlaky na zavěšení náprav, než při tom vyklopení na židli
  25. uvědom si, že čím vyšší otáčky motoru (nebo vyšší rychlost auta), tím větší namáhání pro elmag spojku v řemenici kompresoru když klimu zapneš ale jinak nevím, v čem je porucha, že to někdy chladí a někdy ne
    • 11
×
×
  • Vytvořit...