Přejít na obsah

xSilver

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    126
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele xSilver

  1. xSilver

    Koupě 308 -2012, 1.6hdi 66kw

    Ty zadni dvere mi prijdou pravdepodobnejsi protoze nevim jak vam ale me se z obou fotek LZ boku zda ze je ten lem blatniku u napojeni na zadni naraznik nejakej jakoby promacklej. Mozna je to jen opravovany protoze tam zda se chybi i Peugeot napis. Ale mozna jen blbe vidim a nebo je to nejakej odlesk/stin (ale ze by na obou) .. inu uvidis na miste.
  2. xSilver

    Stahovačka oken

    Ahoj, me zatim zavrit jdou, ale najednou u ridice (a AFAIK zatim jen tam) dolu stahnu OK, ale nahoru jen povyjede cca 5cm a pak prestane. Kdyz zmacknu ovladac na ridicovejch dverich znovu tak zase jen 5 cm a tak porad dokud se nezavre uplne a pak uz drzi. Tusis / tusi nekdo jinej ? Bude stacit rozebrat a namazat (ne, pardon, sem amater co dela vse na chodniku takze sem to jeste nerozebral) ?
  3. xSilver

    Změna chování při řazení

    na auta nejsem expert, jen uzivatel/idiot , ale .. model 307, to uz nejakou dobu jezdi, najezd hadam pres 100k .. nemohly byt prilepene synchrony, coz pak budilo dojem ze je to jakoby bez synchronu a proto radsi danico2004 radil s meziplynem (coz by u normalne fungujici synchrnizovane prevodovky hadam nemelo byt ale vubec potreba) No a timhle cukancem se mozna, ale jen teoretizuju ze mozna, odlepily synchrony a zacaly zase alespon trochu pricetne fungovat .. co si o tehle teorii mysli fundovanejsi zdejsi experti ??
    • 6
  4. xSilver

    Peugeot 308 II 2.0 HDI 110kv

    ta moje ma ten starsi system s doplnovanim v servisu, zadne tankovani adblue neni mozne.
  5. Tak ja sice nejsem prazakem rozenym anobrz navrativsim se, neb rodina v praze bydlela ale kdyz byla moje mama dite tak se odstehovali, no a ja se pristehoval zpet. Takze se tak trochu za prazaka povazuju. Ale jo, kdo bydli nekde na sidlisti tak tam je parkovani peklo. Ale ono to neni jinde o moc lepsi. Sic bydlim v radovce/baracku, na Brevnove/Petrinach, ale parkuju taky na ulici. A ano, ej kolem toho litani a obcas starani, ale do bytu bych uz asi nesel. Ledaze by nabizel ty pozitiva domku jako je terasa kde se da na HomeOffice sednout a v klidu a zzeleni si vypit kaficko po obede, apod. Nicmene ja se neucastnim proto protze mam na stejny termin na starosti deti, protoze zena uci. Takze lokace je mi jedno, i kdyby to byl Dzban kam bych dokazal dojet za par minut i na kole, tak bych stejne pravdepodobne nebyl. Ale termin kvuli me urcite nereste, tedy pokud nase neni vice tech kterym by vyhovoval jiny. Pokud to vyhovuje jadru jako @Weri 605 @ChouLu @Vena garážmistr tak to tak je asi dobre, takze neni duvod to menit. Vsak se jeste nekde uvidime.
  6. xSilver

    Šrouby pro zimní kola

    Drive ty srouby nemivaly podlozky a sedely kuzelem rovnou do sedylka/prolisu na plechaci. Proto je to takove vyssi. Navic na plechaci neni sroub utopeny v sachticce jako na hliniku, takze to vypada jinak a pro nekoho mozna divne. Pokud mas plechace se spravnym poctem sroubu, rozteci, vnitrni dirou a odsazenim, tedy takove co na tve auto patri, maji rozumny stav (tedy nejsou to nejake autogenem srovnane bouracky nekde z kovosrotu), tak se neni ceho bat.
    • 7
  7. Ma na to dajaky bazmeg nasouvaci. Dik.
  8. xSilver

    Peugeot 407 sw

    No a co na nem nefunguje? Pokud motorek toci, tak vzadu je tusim primo pres malou prevodovku na sterac a zadny tahla jako vpredu, takze pokud neni ta prevodovka KO tak by mel stirat. Pokud to mechanicky funguje, ale nejde to ovladat z kabiny, tak asi elektrika .. tedy zmerit zda tak jde nejaka stava kdyz se to v kabine zapne, a pokud nejde tak jit po dratech a relatkach neb mozna jen uhorelo rele.
  9. Klemonu, tak to preju "hodne zdravi" jak se rika a srustej v klidu at nemusis srustat behem tahani
  10. ROFLOL, jo, skolni rok zacina a blazinec kolem toho uz u nas tyden bezi.
  11. A neni to trochy hajp kolem te rychlosti? Moje tabulka cerpani rika ze Ad-blue tankuju "do plne" coz je az kdyz si auto rekne ze neujedu vic nez cca 2000 (hlasi uz pri stavu pod 2400). Tankuju cca 12.5-14 litru jednou za cca 7.000 km. Pokud to potece i 5 minut, tak za tech 7 tis. km prostojim na cervene a nebo v kolonach mnohem vic casu. Zas tak casto to neresim abych se staral a stresoval s tim ze muj "pit-stop" cas je pres 42 vterin NAvic opravdu nechci aby to nekde strikalo protoze pistole nestihne vycvaknout, nebo kdybych nedej buh vlastnil koncern kde je to pry udelany tak blbe ze nemuzes tankovat ani moc ani malo a musis se trefit presne .. coz je asi opruz a s rychlejsi pistoli bude jen este vetsi sance ze to podelas.
  12. Mam dojem ze jedna z vetvi me stare 205-ky 1.8D tusim rok 73 vedl jeste k palivovemu filtru, asi na zimni prihrev. Ale uz ji nemam nekdy tak od zacatku milenia, tak si to mozna pamatuju blbe. Co machri z autodilen, nema to nejake logicke zapojeni jako ze ... motor vystup z hlav -> bufik -> predehrev paliva -> velkej chladic -> pumpa -> opet motor ale vstup do bloku ??
  13. xSilver

    TotalEnergies Česká republika

    @ozzy56 Souhlas. Ja mam predepsanejch 50tkm, ale rad bych s tim autem jezdil dyl nez tesne za konec zaruky a tak menim po 15tkm. Jenze sem se musel s Domanskym domluvit (a byli vstricni) ze si olej dodam. Chapu ze servis z neceho zit musi a ze to maji v predpisu. Ale za jejich cenu to bylo stale vice nez dvakrat drazsi nez kdybych to kupoval v jednotlivych litrovkach na nejhorsim eshopu co mi heureka nasla. Tak drahej neni ani premiovej zavodni Milers. Takze nejakej bonusek pro verne co chteji doprat plechackum neco vice nez fleetovy manazeri s udernickym heslem "cut the cost of service", ten by se hodil. Jako bonus pro ne a servis jim klidne slibim ze k nim prijedu kazdejch 15tkm misto jednou za dva roky / 50tkm. Jinak ja ten TOTAL nakonec celkem levne kupoval v 5lit u toho zelenyho mimozemstana.
  14. xSilver

    třesení do karoserie

    @peugeotpartner Blba otazka - nejsou ony ta kola "vyvazena" ve stejnem pneuservisu ? o zkusit jiny servis, jen pro jistotu ze ten puvodni nema rozhozenou vyvazovacku / masinu anebo leveho mechose? @VojtouNerCZ Jo, brzdove kotouce, to me delala kdysi 205-ka a i Subaru (i kdyz tam to bylo pry i vuli na vedeni trmenu) .. pokrouceny kotouce. azi to vic pri lehkem brzdeni kde se jen tak dotknes pedalu (i pri jizde rovne)? Pokud jo mohlo by to byt kotoucema, a nebo nejakym bordelem pod nima (treba od vymeny).
  15. Zimni sem jezdil roky na Continentalech a ted zkousim Michelinky a zatim dobry. Letni Michelinky sem mel nekolikery a drive i Firestony. Barumky jsem kdysi pouzival na 205-ce ale to byly jeste nejakej old-school traktory ala OR34 co uz se nedelaj tak 20let. Na snehu byl ten hrubej vzorek dobrej ale na suchu plavaly. Pak jedna sada novejsi ale nesedely (mi). Mam rad symetricke vzorky. U zimaku s vetsima kanalkama. Postupne se otvirajici lamely u michelinek me zaujaly a to i na zimu tak zkousim, jinak sem doted jezdil continentaly. Vybiram podle testu jako D-Test, ADAC a dalsich autoklubu. I amaterske testy na YT kde meni stejna kola s jinou gumou na tomtez aute a pak treba meri brzdnou apod. neco napovi. Neni to dogma, ale kdyz to funguje vice lidem asi na tom neco bude. Moje auto nemusi mit nejlepsi hifi a high-tech sedacky s nejakym "cool" vysivanim, ale potrebuju aby zakladni veci jako motor, brzdy a prenos sil na vozovku, tedy perovani a hlavne gumy fungoval co nejlip. Sem amater a tak se snazim udelat to nejlepsi co umim. Netunim to a nezenu do extremu. Jen se nesnazim usetrit dve stovky na necem na cem zalezi muj zivot.
  16. Minus je hur pristupny ale ja mam na Traveleru hned vedle kostrici bod s velkym a dobre pristupnym kontaktem. Prodejce tvrdil ze pokud budu startovat pres kabely nebo dobijet, tak at davam minus radsi tam, aby se nedej buh neodpalilo cosi co resi S&S. Na tom minusu je mam dojem nekolik primo pripojenych slabych kabliku, takze i tak by se tam blbe cvakala svorka od startovacich kabelu nebo nabijecky. CTec comfort kabliky tusim byly u nabijecky same ale nikdy sem je nepouzil. Dobijim z externi nabijecky tak vyjimecne ze me to doted nestalo za to je nekam instalovat. A to mi nektera auta stala mesice bez pohybu a pak na prvnich par otacek jela. Ale jezdim mix delek takze na tech 50km+ trasach se stiha asi dobijet vse co je potreba.
  17. Zivot a zdravi mam jen jedno. Mozna natrefis na dobre gumy ktere nekdo prezul jen proto ze ma proste dost penez a po roce je meni bez ohledu na stav, ale takovejch lidi asi moc nebude. A nebo sou to gumy uz z nejake bouracky nebo corky. Pokud bych chtel usetrit tak si koupim levnejsi zancku a ne rovnou premiovky a kazdopadne nove. Nahoda je mrcha a i nova guma muze odejit. Ale umrit ve 140kmh na dalnici proto ze mi rupla predni guma z druhe ruky za kterou sem usetril, hmm .. kolik? tisicovku ? mozna. Tak za to mi zivot muj a lidi co vozim fakt nestoji. Kdyby to byla guma na nejakej lesni traktor kde jedu sam, jedu 40 kmh (a ne 140), nebo takovej nejakej stroj ala zahradni sekacka .. tak nereknu a klidne si je koupim z frcu. Ale na osobak ani omylem. Tak bohatej nejsem.
  18. xSilver

    koberce

    Ty hluboke sice vypadaji jako vana, ale sam musis vedet koho si vozis a jak moc prasi v aute. A jelikoz je to do osobaku kde mas hadam podlahu "olemovanou" tunylkem a prahy, tak pokud ty koberce padnou jak zadel na hrnec, co me ty Gumka do jinyho auta pasuji presne, tak ty lemy zvyseneho koberce budou lezet na tech bocich prahu a tunylku takze asi cajk. Ja mam dodavku, Traveller a tim jaksi nemam tunylek ani prahy vyssi nez podlaha. Plocha podlaha (temer absolutne). A tak mam ty s nizkym okrajem. Vetsinu bordelu pochytaji a udrzi. Ale ne vse. Takze kdybych jezdil s detmi co vlezou dovnitr klidne s botama od snehu a tam potaji roztaji, a mel prahy, tak bych se nebal vzit si hlubsi koberce. Pres stred, pokud alespon obcas jezdite v peti a treba do lesa, bral bych koberec pres stred. Vytahovat jehlici zacesane do vlasu standardniho koberce na podlaze me dost nebavi. Sic je ho minimum, maje gumove koberce. Ale maje plochou podlahu mam ty s nizkym okrajem a precijen pres nej leccos zalita kolem. Pod nim je cisto, ale u okraje je na podkladnim koberci misty docela svinec. Asi tolik z mych zkusenosti s koberci, gumkem a tak.
    • 21
  19. xSilver

    Auto nechce zatáčet

    to sice cini vec hure rozebiratelnou, ale je to rozhodne bezpecnejsi reseni nez spolehani na tisicihran a cca M8 sroub v kleme co ho svira.
  20. Divne, nikdy sem to nevidel. Obzvlaste ze by sly i po vypnuti motoru. Ale zacal bych asi tim ze bych hledal rele ktere je ovlada a pak nejake jine, stejnych parametru ale nepouzivane hned a s necim dulezitym a vymenil je. Jen na zkousku zda treba nejsou nejak pripekle kontakty (pokud je to kontaktni rele).
    • 8
  21. xSilver

    Auto nechce zatáčet

    Ten original dotaz vypada na prvni potkani se s ledem (to se mi vzhledem k rocnimu obdobi jevi pravdepodobnejsi nez nejakej bordel ala nafta/olej na silnici). A pripomina mi to kolegu co se rozciloval na sluzebni auto ze na lede nebrzdi i kdyz ma ABS. Taky si prihodim pikoshku - stara 205-ka 1.8D , luplo v zizeni a prestalo mi to pri parkovani chtit zatacet a zatacelo jen kdyz se zatlacilo na volant. Tyc od volantu je s prevodkou rizeni spojena klemou s tisicihranem a ten se povolil a zacal mirne protacet. Stacilo najit, dotahnout na krev a jezdilo se dal. Ale sem moooc stastnej ze v tom luplo pri parkovani a ne nekde na dalnici ve 130-ti (samozrejme sem uz za mlada jezdil podle predpisu ).
  22. Nadar pardalove, preju pekne pocasi a vynikajici burty. Ja se ze zdravotnich duvodu tentokrate nezucastnim, ackoli bych radsi pekl burty nez lezel doma.
  23. To vypada jako super akce. Kdyz se nam podari vycihnout ten den D, tak se taky pridame.
  24. Me se ctvrtky stale jeste nehodi. Zene zustalo uceni ctvrtecnich vecernich lekci a ja tim padem delam domaci chuvicku co dela veceri a uspava poter.
  25. @Scratch podle jejich webu to tak nevypada .. i kdyz, to ze maji "novinky" z 2016 by mohlo nekoho varovat.
×
×
  • Vytvořit...