Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Zdravim Lidičky mám problém s regulací větráku topení u 405, když jsem ji přivezl, tak větrák chodil pouze v maximální poloze, vyměnil jsem výkonový tranzistory(BDX66C) a teď se to chová tak, že když zapnu klíček a topení je stažený na minimum začne se větrák pomalu točit a postupně začíná nabírat na otáčkách, jako když mu přidáváte ručně až se roztočí tak na 70 proc. Na regulaci prakticky nereaguje pouze mu jde přidat na maximum to že se sepne to relé. Proto se ptám nevíte někdo schéma zapojení nebo jiný zapojení jako náhradu, který by se dalo postavit, protože to vypadá, že ty tranzistory něco stále otevírá. Díky :papa
  2. Freedy

    lampy starej a novej model

    Nový lampy jsou o kus delší, takže je tam asi nedosatneš, jinak co se týče Lukase, tak jsem ho měl jak ve 405 tak i v Bx a pokaždý chodlio bez problémů, ještě mám doma jedno schovaný z Bx a to už jsem párkrát půjčoval, když se někomu vysypalo to jeho a pořád maká.:papa
  3. Freedy

    motor v prd...

    Pokud je ten motor udělanej dobře a nebude ho brát hned pod krkem tak mu vydrží dlouho. Hodně zdaru :papa:papa
  4. Já jsem použil tohle a origo ovládání s novym rádiem chodí http://www.stualarm.cz/produkt/21501-konektor-opel-redukce-radia-26-pin/36-pin/:papa:papa:papa
  5. Freedy

    motor v prd...

    Jo jo hlava, tyhle motory se rádi hřejou a hlavy to nevydržej, vypadáto, že jsi to podchytil za včasu, ještě než se vyvalilo. Přeju hodně zdaru.
  6. Freedy

    Nastavení rozvodu u 1.8

    Jo jo jasný osa klikovky a vačky.
    • 8
  7. Freedy

    Nastavení rozvodu u 1.8

    Jestli to dobře chápu a když jsem se na to díval tak by klínek měl bejt na 12 hodinách. Je to tak?
    • 8
  8. Freedy

    Nastavení rozvodu u 1.8

    Tak plíšek jsem tam nikde nenašel, ryska na setrvačníku by byla. Řemenici na benzína mám pouze tu jednu co je na motoru, takže bych potřeboval jestli neni jiný řešení.:myslim
    • 8
  9. Zdravim potřeboval bych radu, mám 405 s 1.8 benz. motorem a mám problém s nastavenim rozvodu, protože se mi zřejmě řemenice co pohání alternátor pootočila v tý gumě co ji rozděluje na dvě části a tudíž potom neodpovídá díra co je v ní na zablokování klikovky oproti bloku motoru. Vačku nastavim v pohodě, ale dá se jinak zjistit v jaký poloze by měla bejt klikovka při nastavování rozvodu, třeba jako 1 válec v horní úvrati? bude někdo vědět? Díky F.:papa:papa
    • 8
  10. Je jsem to chtěl ukázat kamarádovi, na ty moje promáčkliny co mi udělal jeden důchodce mezi vánocema bych potřeboval rovnací stolici a kýbl kytu.:)
  11. Zdravim nechtěl jsem zakládat nový téma, ale můžete mi prosím někdo poradit, neni to tak dlouho co tu někde běhalo to video jak se rovná plech ohřátim fénem a pak schlazeni dusíkem, nějak to nemůžu najít. Díky F.:papa:papa
  12. Freedy

    Nehoda mého švagra - čí je vina?

    Vinu bych stále viděl na modrym autě, doufám, že s tim rozhodnutim řidička červenýho nesouhlasila hned na místě a nepodepsala jim protokol, že bere vinu na sebe, to se pak hodně blbě vyvrací i když fotky a plánek musí bejt, ale odvolací řízení to se pak táhne a jak bylo uvedeno řidič modrýho si přivede 10 svědků který mu potvrděj jak ho vlastě řidička v červenym autě ohrozila a on musel udělat manévr, kterej by nikdo nečekal ve snaze zabránit střetu což se mu samozřejmě nepovedlo a rozhodně na vině je ona.
  13. Freedy

    Kabinový filtr "pylový"

    Přesně tak, otevřít kapotu, sundat půlku plastu před spolujezdcem a uvidíš filtr, teda pokud tam bude.:D:D
  14. Freedy

    Centrál - kde je ŘJ

    Já mám tu origo jednotku nad kastlikem před spolujezdcem.:papa:papa
    • 36
  15. Freedy

    spotreba 2,5td??

    A jak dlouho to auto máš? tedy spíš nafťáka, mám kamaráda kterej si taky koupil nafťáka a tvrdil jak mu to žere, ale problém byl v tom, že auto vytáčel jako benziňáka, což neni potřeba a pak mu ta spotřeba rostla.
    • 9
  16. Freedy

    spotreba 2,5td??

    Průměrná spotřeba 7,0 - 7,4 a to kombinace město i mimo. denně.
    • 9
  17. Freedy

    co to je?

    Odpojit AGR můžeš, ale pozor je ovládanej podtlakem od vývěvy, která je zároveň připojená k posilovači brzd, tudíž když odpojíš hadičku co vede od vývěvy tak ji musíš ucpat, jinak by jsi moh mít problémy s bržděnim.
    • 18
  18. Freedy

    co to je?

    Při startu to rozhodně problém dělat nebude, AGR slouží prakticky k tomu, že máš přívěru v sání a při určitejch otáčkách se přivře a otevře se současně ventil z výfukovýho potrubí ,tudíž to nasává opětovně spaliny do motoru, je to kvůli emisím, když se to vyřadí auto jede, podle mě líp.
    • 18
  19. Freedy

    Poznáte kdo byl výrobcem?

    Jo tenhle úpravce byl dobrej , mám doma jeden jeho motor ve svym w 353 a stále jezdí, koupil jsem ho tenkrát dá se říct omylem, když jsem sháněl alternátor a musel jsem k vůli tomu koupit celej nastrojenej motor se dvěma dvoukomorovýma karburátorama aniž bych věděl co kupuju. Bohužel ta spotřeba neni zrovna nízká a na 91 se tomu taky nechce chodit, ale zase je to pro určitý lidi překvápko když to jedu projet a po dálnici to v poho dělá 160.:D:D
    • 16
  20. Zdravim měl bych prosbu, mám 605 2.5 Td a budu muset asi vyměnit starter, chtěl bych se zeptat nevíte někdo jestli se dá k tomuhle motoru použít starter třeba ze 2,1 td nebo 3,0 benzín?, tedy jestli tam vůbec pasuje. Díky F.:papa
  21. Freedy

    MAM KOUPIT 605?

    Díly na 605 jsou sice o kousek dražší než na 405, ale pokud jde o to svezení v pořádnym autě volim 605, přece jenom byla to vládní kára. Záleží ovšem na stavu auta, aby to nebylo spíš utrpení a utápění peněz.
    • 45
  22. Freedy

    Délka žhavení u 2.5 TD

    Taky mě to zajímalo, tak jsem to změřil a jde ihned po zapnutí klíčku, imobilizér na něj nemá vliv.
  23. Freedy

    Délka žhavení u 2.5 TD

    Po zhasnutí kontrolky startuju a okamžitě chytá, pokud je venku větší zima tak to taky nechávám dýl nažhavit asi tak 10 - 15 sek. , něco jako u 405 do cvaknutí relátka.
  24. Na kolech a na bloku nejsou rysky, ale v kolech jsou přímo díry na 8M šrouby a proti tomu musíš najít v bloku motoru závity a tim si zablokuješ rozvod a zároveň ho máš pořádně nastavenej a třetí díra je v bloku dole za starterem přímo do setrvačníku. Pokud se ti tyhle tři kryjou tak se ti to nemůže potkat.
    • 38
  25. Záměna Lucase za Bosch je možná, jak už někdo psal musíš posunou upevňovací šrouby čerpadla, vyměnit vstřikovací trubky a buď nechat přeštelovat vstřiky na vyšší tlak nebo je vyměnit za bosch. Jinej problém by v tom neměl bejt. Velikost předvstřiku se dá najít v katalogu, podle čísla na čerpadle, takže i když tam dáš jiný čerpadlo než tam bylo bude to jezdit bez problému, teda po seřízení:D.
×
×
  • Vytvořit...