Jump to content

Freedy

User
 • Content Count

  786
 • Joined

About Freedy

 • ID člena
  835
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Jílové
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Vyndal jsem chladič vyčistil propláchnul a nic, tak dnes výměna za nový a je vyřešeno. Už to drží max 90. Nevím co tam kdo lil přede mnou, ale chladič bude asi dobře ucpany.
 2. Kapalinu jsem dával novou loni, když se měnil termostat. Ta stará po vypuštění byla čistá, vyteklo minimum špíny.
 3. Zdravím řeším na 407 2,0 Hdi (rhr) problém s přehříváním, jakmile se jede trochu víc v zátahu třeba po dálnici, začne teplota vody stoupat až do červenýho políčka a někdy se rozsvítí stopka. Termostat otevírá normálně ( rok starý) chladič je horkej, sahara běží, voda v nádobce neubývá, čidlo jsem zkusil vyměnit za nový, ale pořád stejný. Po normální jízdě po vesnici ukazuje dle diag. teplota vody 98 st. Má tenhle model ještě nejakou záludnost, už bych musel snad jen vyměnit chladič, ale je prohřátej celej až dolu, tak nevím. Děkuji.
 4. Ty jsou dobrý i čepy,nic neklape, napadly mě ještě tlumiče, ale na gumách neni taky nic znát, ložiska na horním uložení jsem měnil asi před rokem když začaly poskakovat pružiny, takže už nevim.
 5. Zdravím řeším problém na 406 2.0 hdi, že když se trošku rychleji rozjíždím auto má snahu zatáhnout do strany, je to cítit na řízení, začalo to dělat již na zimních gumách a po přezutí se nic nezměnilo, takže gumy to nejsou, nafoukaný obě řádně, poloosy ani v plném rejdu necvakají, ložiska v nábojích nejsou hlučný, brzdy vpředu před týdnem dány komplet nový, čepy taky v pořádku, geometrie zkontrolována, gumy se taky nesjíždějí. Kde hledat dál, vypadá to jakoby se blokoval diferenciál, ale žádný zvuky z převodovky nejsou slyšet a oleje má taky dost. Nevím kde hledat dál, neřešil jste to už
 6. Zdravím prosím nevíte někdo kam vede hadice odvětrání nádrže u 406 2,0 HDi FAP co je na obrázku? Mám ji tam taky jen tak hozenou a když dám víc nafty tak z toho nějaká vyteče na vršek nádrže.
 7. Neřešil jsem to dál, v bsi zůstala, ale ničemu to už nevadí. Počítám, že mám nakopnutý soft v bsi jelikož vypadá, že ho někdo rozpáral, nejspíš stočený km, už v německu odkud jsem ho dotáhnul. Vzpomněl jsem si na odpojení baterky, kdy mi to pomohlo, když jsem si nastavil zadní stěrač a uzamykání auta po rozjezdu, taky to začalo fungovat až po odpojení baterky.
 8. Děkuju za schéma a rady, už jsem to zprovoznil, stačilo nakonec odpojit baterii asi na 10 min a tempomat začal fungovat, aniž bych to vypnul v bsi, reaguje jak na spojku tak na brzdu. Vše ted chodí úplně normálně, děkuju za trpělivost a rady.
 9. Promiň, možná to špatně píšu, ale je to PP.
 10. Našel jsem ho v části - motorový prostor a má příponu přítomen, v nabídce jednotka BSI hlásil tu chybu. Pokud jsem u bsi dal otestovat spínače tak jej nevidí, tváří se jako stále uvolněný.
 11. Tak jsem to dnes celé projel a našel menu pro spínač spojky, je nastaven jako přítomen. Při zkoušení a kontrole chyb mi vyhazuje BSI, trvalou chybu - spínač spojky. Koukal jsem do různých schémat, ale nevidím odkud jde napájení do snímače, vidím pouze výstup a ten by měl být do motorový jednotky a tam jde v pořádku, nemáte někdo prosím schéma kabeláže? Děkuju.
 12. To bude možná ten problém, aktivaci spínače spojky nemůžu v žádném menu najít.
 13. Spínač reaguje dobře, zkoušel jsem ho i ručně, dokonce jsem dal i novej a zkoušel ho měřit až na konektoru u motorový jednotky pin E3 hned vedle druhýho spínače brzdy, při sešlápnutí pěkně rozpíná. Bohužel jednotka vůbec dle diag nevidí asi žádnou reakci. Napětí na něm po zapnutí klíčku taky je.
 14. Ahoj, podle jedný diagnostiky (delphi)je chyba hlášena jako spínač spojky je, a dle pp2000 vypisuje chyba spojkového spínače trvalá, bez upřesnění. Ani v jedný diag ovšem při sešlápnutí se nemění stav, když zkouším test, jako u obou brzdových spínačů ty reagují pěkně postupně, spojkový má stále stav jako uvolněný nebo bez reakce.
×
×
 • Create New...