Jump to content

Freedy

User
 • Posts

  799
 • Joined

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Jílové
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Freedy's Achievements

Kecka

Kecka (4/6)

7

Reputation

 1. Zdravím koupím tubo k motoru 2.0 hdi rhr 100 kw vhodné na repas, potřebuji kus abych nemusel čekat až by bylo moje hotové. Děkuji.
 2. Zdravím, pořád mě trápí na 2.0 Hdi rhr, vysoký tlak turba, nejspíš zatuhlé naklápění, když koukám do diag tak ukazuje, že naklápění chodí mezi 39 - 100 %, těch 39 je i při vyplém motoru a odpojení podtlaku, čidlo jsem dával nové. Na turbo neni vůbec přístup chtěl jsem sundat podtlak co ovládá naklápění, ale nedokážu se dostat k závlačce co drží tyčku podtlaku na osičce ovládání. Jak se k tomu dostat, může mi prosím někdo říct postup kudy a jak? Dál se chci zeptat, když už to náhodou sundám a rozhejbu jak poznám, že mám naklápění na 0, je zvenčí na turbu doraz (nálitek) nebo něco podobného? Děkuji.
 3. Zdravím, hledal jsem jaké je množství oleje do převodovky u 407 2.0 Hdi RHR 100 kw, našel jsem tady na foru, že do bezžebrové převodovky se dává 2,6 L a se žebrama 1,9 L, kdež to dle servisboxu je to uváděno opačně a dle knihy od Haynese také, že bez žeber 1,9 l s 2,6 l. Jelikož ta převodovka nemá kontrolní otvor, může mi někdo prosím říct co je správně? Děkuji.
 4. Zdravím, potřeboval bych prosím radu, kde je u 407 2,0 Hdi (rhr) zpětný ventil podtlaku k posilovači brzd. Domníval jsem se, že je klasicky v přípojce podtlaku co je zastrčená do těla posilovače, ale po vyndání jsem zjistil, že je to jen koleno. Dál na hadici je jakýsi plochý váleček (jak talíř ufo) ,ale to jsem nikde jako samostatný díl nenašel. Hledám příčinu proč mi ihned po vypnutí motoru zmizí podtlak z posilovač. Ten jsem zkoušel, vysát podtlakovou pistolí a nikde neutíká. Děkuji.
 5. Ano snímač tlaku, na fap se můžu kouknout, myslím že je tam fapoff, ale může bejt pricpanej, to mě nenapadlo. Děkuju.
 6. Zdravím hledám závadu hlášení vysokého tlaku turba P0234, při delším zatížení třeba po dálnici vyskočí tahle chyba, vyzkoušel jsem podtlakové ovládání lopatek turba a pěkně se vrací, jak za tepla tak za studena, vyměnil jsem ventil ovládání podtlaku a stejně ta chyba občas vyskočí. Teď ještě snad snímač tlaku za turbem. nechci ho hned měnit proto bych potřeboval jestli někdo neví jaké hodnoty bych na něm měl naměřit, ať napětí na vývodech nebo přes dia, oboje můžu. Nebo napadá někoho jiná věc proč by to házelo tuhle chybu? Auto jede jinak naprosto normálně. Děkuji.
 7. Ano je to ono, měl jsem prasklinu na jednom a chovalo se to stejně po výměně klid.
 8. Zkusil jsem dnes 2 diagnostiku a taky ukazuje to samý. Jedna Delphi a druha Diag.
 9. Zdravím, dělal jsem kamarádovi 406 hdi, kterou nešlo nastartovat. Zjistil jsem, že mu teče jeden vstřik přepadem a přitom, že na 1- 4 vstřiku je napětí cca 80V a na 2-3 je 69V podle diagnostiky. Při výměně vstřiku jsem pro jistotu změřil všechny cívky vstřiků a vykazují stejnou hodnotu. Teď už motor běží, ale hodnoty napětí zůstávají stejné, co je špatně? Nebo ukazuje počítač falešné hodnoty? Děkuji.
 10. Zdravím neví prosím někdo jaký je rozdíl v rádiích do 406 a to PU-2184 A a PU-2473 A(D), zvenčí vypadají oboje stejně, co se mi podařilo zjistit, že některý mají v sobě už zesilovač a jiný mají zesilovač mimo rádio samostatně. Potřeboval bych tu 2184 nahradit, ale nevím zda to je možné touto verzí, nedaří se mi sehnat schéma zapojení. Děkuji.
 11. Foto štítků pošlu, ale origo mi nebude chodit, ta moje má fap off, tudíž to bude hlásit problém a padne do nouzaku
 12. Zdravím, scháním někoho kdo by uměl opravit nebo upravit soft. v edc15c2 u mojí 406, samo ne zadarmo. Už když jsem ji kupoval tak asi turečtí hoši v NDR ji upravovali kvůli vykuchanýmu fapu a moc to nedali. Jsem schopnej ji vycucnout a soft poslat. Jde mi o to, že auto dlouho žhaví a pak i v létě je schopný dožhavovat klidně i 10 minut k tomu se i spíná naplno elektrický ohřev a jiné věci. Máte někoho osvědčeného, zkoušel jsem psát už kdysi i Strakymu, ale už žádná odpověď. Děkuji.
 13. Vyndal jsem chladič vyčistil propláchnul a nic, tak dnes výměna za nový a je vyřešeno. Už to drží max 90. Nevím co tam kdo lil přede mnou, ale chladič bude asi dobře ucpany.
 14. Kapalinu jsem dával novou loni, když se měnil termostat. Ta stará po vypuštění byla čistá, vyteklo minimum špíny.
×
×
 • Create New...