Fakir
Uživatel-
Počet příspěvků
2 497 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Fakir
-
Jojo, Lego je na pixilaci jak dělaný.
-
Bavlněný filtr (vložka) je v pohodě a ve vysokých otáčkách jen prospěje. Vícebodové svíčky bych tam ale nedával, to radši kvalitní jednobodové, jako třeba Denso Iridium, nebo NGK Iridium.
-
ECU je řídící jednotka motoru. Nicméně, od tý pojistkovky to dej dál. Jestli máš multiplexovou verzi (tzn. rok výroby 2002 a dál), tak to může způsobovat ten problém. Pokud jde o značky přestavbových sad, je to fuk. Všechny jsou Čína. Fungují, ale homologované nejsou.
-
Jeden ballast mám položenej přímo na ECU motoru a v pohodě, druhej ballast jsem měl vedle ABS a při škrtnutí výbojek jí to vyplo. Pomohlo až jeho přemístění dál od elektroniky.
-
http://youtube.com/watch?v=d_ChRKOSy48 Až na to, že ten v tom báwu je totální idiot, takhle blbnout za provozu.
-
Tome, nedělají se ty kotouče i na 206ku? Potřebuju něčím nahradit ty originální (nevím jestli za to může kvalita kotoučů, nebo desek, nebo je to tím, že v servisu neprovozují sražení hran desek při instalaci nových, nebo jestli je to normální jev, nicméně sjiždějí se nerovnoměrně a na povrchu různé podélné \"vlnky\" a \"drážky\") a chci drážkované a eloxované (proti korozi). Zatím uvažuju o TAROX G88. Mohl bys kdyžtak poradit alternativu? Dík.
-
Měním po 10 000 km. Kromě oleje a typu motoru ještě záleží na provozních podmínkách a město patří mezi ty nejhorší (časté studené starty, ktátké cesty, prašné prostředí). Ten olej není tak drahý (v porovnání s benzínem, kterej do toho nacpu), abych to jednou za půl roku nemohl vyměnit. Přijde mi, že není na místě na tomhle šetřit.
-
Pokud je to po nastartování takový kníknutí (jako když vezmeš převodovku o zuby, ale v menším měřítku), tak je to pravděpodobně volnoběžka startéru. Taky už mám měněnou, není to drahá oprava (do 1000 i s prací).
-
Za posílání obrázků ve wordovských dokumentech bych škrtil (pořád se ale bohužel najde dost BFU, co jiný způsob neznají). Oskenovaná knížka má být v PDF buď jako rastr, nebo jako text (přes OCR), případně jako série samostatných obrázků. Chjo.
-
Tyjo, to jsem ani netušil, že ty svodidla vydrží tolik. Na pohled na to moc nevypadají...
-
To je ještě dobrý... ale známý se věnuje sportovnímu létání a minulý týden po tom slejváku natankoval vodu do letadla. Naštěstí na to přišel ještě na zemi.
-
Tak jasný, mně to je taky jedno, mně to zajímá jen ze zvědavosti. Já taky plánuju přímé sání, takže to pak už vůbec nebudu řešit.
-
Čerstvý majitel P206 a hned problémy
Fakir odpověděl/a v tématu od freeya v sekci Peugeot 206 a 206+
Jenom za trojku? To jsem myslel že stojí víc. Každopádně je fakt, že, zapalovací rampa u 8V benzínových 206tek je jedna z \"univerzálních\" závad, po kterých je dobré jít. Typy rampy pro 16V motory se asi povedly víc, protože na ty jsem moc nadávání neslyšel, ostatně rampa Sagem v mém autě funguje bez problémů už pět a půl roku. Divný ale je, že diagnostika nic nevyčetla. To mi přijde jako blbost, protože jsem teda žil v přesvědčení, že v okamžiku, kdy se rozsvítí kontrolka diagnostiky, tak se děje problém, o kterém ECU ví a tím pádem je zapsán do logu. -
Zajímavý, to jsem nevěděl. Nicméně to nevědělo asi víc lidí, jelikož jsem do tvé verze například neviděl sportovní vložky filtru, všechny se dělají jen na tu starou. Zvláštní. Asi v tom Pežoti našli nějakou tu mouchu, tak to \"vylepšili\". P.S.: Vidím dobře, že je na místě původního filtru rezonátor a ten saje hned z prostoru ABS? [upravil dne 12/6/08 Fakir]
-
Lubk0: AnotherOne má pravdu, současné BIOSy jsou uložené v pamětech typu FLASH, které se principielně nikterak neliší od USB flashdisků. Flashováním nových dat takový čip fyzicky poškodit NELZE, to prostě není možné. Pokud došlo při flashování k chybě, je problém pouze v uložených datech a máš-li k dispozici externí interface pro daný typ čipu, můžeš si tam nahrát co se ti zlíbí. Ten .bak soubor se při flashování BIOSu dělá právě proto, abys měl v případě problému uložený obraz funkčního BIOSu, který se tam dá opětovně dostat (byť ne přímo v daném PC). Trochu problematické byly v minulosti používané paměti EEPROM, ale s těmi už se u současných PC nesetkáš, dneska už jsou všechno jen Flashky. V tomto případě je notebook (dá-li se říkat Aceru notebook ) opravdu zralý na výměnu desky, protože je pravděpodobné, že čip nebude v patici (což by situaci činilo relativně snadno řešitelnou) a s jeho odpájením a opětovným připájením se nikdo namáhat nebude a pochybuju, že to v servisu vůbec někdo umí a má na to vybavení, protože ručně pájet čipy v pouzdře PLCC není zrovna sranda. Opravdu si nemyslím, že se to vyplatí. pastorek: jj, Toshiby jsou dobrý. V práci máme samý DELLy (reklamace jsou, ale vzhledem k počtu kusů mezi zaměstnanci, který odhaduji kolem 200, to není nic nečekaného, když vezmu, že se jich půlka pohybuje např. na stavbách, a všelijakých nehostinných místech) a bráchovi jsem na Vánoce sehnal Fujitsu-Siemens Amilo (jeden z nejsilnějších kousků (číslo si nepamatuju a nechci to lovit ), coby náhradu desktopu; mimochodem s hybridním diskem, místo ReadyBoostu ) a brácha si ho nemůže vynachválit. -
To už amíci objevili i tuhle fíčuru? :D Jinak tím Ramem sestřelit takovou Škodnou, tak to akorát drcne a jedeš dál... jen ta Škodná už nikam nepojede.
-
Blok na 1.6 16V je litinový, to tuším nerezne. Spíš to bude bordel, napečenej olej, prach... nebo je to fakt rez? Jinak chybějícím šroubkem na tepelném štítu bych se fakt netrápil.
-
Medvěd: už chápu kam tím míříš, jenže ty řešíš nákup no-name šmejdu namísto originálního dílu. Je jasný, že v této zemi je spousta lidí, co šetří každou korunu (je to trochu česká mentalita - současný trend je opravdu \"hlavně co nejlevnější, na kvalitě nezáleží\"). Problém ale je, že mnoho servisů má s tzv. \"originálními\" díly (což jsou většinou díly různých externích (!) výrobců, nikoliv samotné automobilky) velmi přemrštěné ceny. Navíc, neřešíme tu no-name šmejdy, ale fakt, že tyto identické \"originální\" díly (akorát od samostatných prodejců a nikoliv od servisu) lze sehnat levněji. Klidně můžu do autorizovaného servisu přinést zcela \"originální\" světlomet značky Valeo, který se nijak neliší od těch, co mají na skladě, až na to, že nebyl zakoupen u nich, ale za 2/3 jejich ceny někde jinde. Na světlomet samotný mám pak zvlášť záruku od jeho prodejce. Plus, existuje spousta \"neoriginálních\" kvalitních dílů z druhovýroby, které substituují OEM díly, např. sportovní brzdové kotouče a desky. Chceš mi říct, že mi má tyto díly servis odmítnout namontovat jen proto, že jsem je nekoupil za nekřesťanské peníze u nich? [upravil dne 9/6/08 Fakir]
-
Souhlasím s vixem a @rem - Medvěde, co je servisu po tom, jestli si přinesu svůj vlastní díl? Pokud mám vlastní díl, jedu do servisu proto, aby mi ho vyměnili - tedy objednávám od nich službu (demontáž a montáž), kterou si oni dle svých tarifů vyúčtujou a já ji zaplatím (a že je hodina práce v autorizáku Peugeot placena královsky). Tak co se ti na tom nezdá košer? Když jsem donesl do autorizovaného servisu vlastní koncový tlumič výfuku a chtěl jsem ho vyměnit místo původního zrezlýho, bylo to provedeno ochotně bez jakékoliv připomínky a byl mi účtován čas mechanika (cca půl hoďky) a spojovací materiál. Stejně tak se zadními světly. Olej si měním doma sám, protože mně to baví a mám na to čas, a také proto, že vím pak přesně, jaký olej tam je, kolik ho tam je, že je tam vždy nový filtr a do výměnných intervalů mi nikdo nekecá (měním po 10 000). Olej kupuji z netu. Proč? Protože v servisu Peugeot v ČB jsem platil za 4 litry Quartz 7000 10W40 cca 1300 Kč (přitom není problém sehnat 5l kanystr téhož oleje za necelých 700 Kč, tedy méně než za polovinu) a teď jsem např. objednával z netu Quartz 9000 5W40 pět litrů za 1050 Kč. U Pežotů bych za to dal dvojku. Osobně nemám problém si zaplatit dražší, ale kvalitní produkty a služby, ale abych platil dvojnásobek za tentýž výrobek, to bych musel být idiot. Kdyby nebyly v servisech náhradní díly za absurdní ceny, pochybuji, že by např. někoho napadlo donést vlastní olej (pokud by tedy nechtěl specifickou značku, kterou tam nemají). //edit: k těm pneumatikám - současné pneu mám taky z netu a jsou to moje první a nejspíš i poslední koupené touto cestou, nikoliv však kvůli nějakému problému, jako spíš že když mi to tam můj pneuservisák obouval (mimochodem bez námitek), tak jsme se o tom tak bavili a zjistil jsem, že mi může udělat cenu jen o málo vyšší, než na netu, ale na druhou stranu je schopen mi zajistit v případě např. neopravitelného defektu náhradní pneu z jeho nabídky do druhého dne, plus různé slevy pro pravidelného zákazníka. Vím, že jako pneuservisák umí a na svý kluky dává bacha, aby něco neojebávali, takže jsem rozhodnutej na letošní zimu koupit nové zimní pneu u něj. Jeho přístup to jedna z příkladných možností chování k zákazníkovi a mně to velmi vyhovuje, takže nemám důvod se do jeho servisu nevrátit. [upravil dne 9/6/08 Fakir]
-
Z normálních aut Audi a Volvo. Z těch méně normálních Toyota Supra, Audi R8, nebo nová Corvetta.
-
Coby ne, to víš, že se dělaly. Když může mít klimu i Fóbia 1.2 HTP...
-
Gratuluju. Mimochodem, máš moc pěknou ženu. :super:D
-
Moc pěkný. Ještě že klimu mám od výroby, protože při pohledu na tu první fotku se mi při představě, že bych něco takovýho měl dodělávat, začlo chtít kakat. :D:D
-
Dej tam 185/65, profil 55 bude malý.
-
Odtud jsem bral teď naposledy Quartz 9000 5W40 a super.