Přejít na obsah

Stifler

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    5 333
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Stifler

  1. tomm176: No, ona ta vyhláška, co jsem o ní psal, už dávno není platná, ale pro představu, jak to je s fóliemi, stačí i tato stará právní úprava. V odstavci 4 toho § 20 se píše: \"Na zasklené plochy vozidel lze připevňovat mimo vztažné plochy výhledu pouze průhledné barevné fólie, včetně perforovaných, které při pohledu z vozidla nemění ani nepohlcují barvu předmětů, návěstních světel a světelných signálů a splňují technické požadavky stanovené v předpisové základně. V zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty (např. okrasné a upomínkové), které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla. Tato podmínka neplatí pro zadní skla vozidel kategorie M3. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem homologovaného nebo schváleného typu. Výhled předním sklem u vozidel kategorie M3 může být částečně snížen vedle schválených označení určených k umístění na skla jen směrovou tabulkou.\" To je přepis úplného znění té vyhlášky. Jen doplním, že kategorie M3 jsou autobusy a M1 jsou osobní auta. Dále ještě doplním, že tato vyhláška byla nahrazena novou vyhláškou č. 341/2002 Sb., která je platná do dneška a i v té vyhlášce se dá např. najít (§ 36), že vozidlo, které má zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75% nebo zatemnění předních bočních oken na propustnost zjevně nižší než 70% je TECHNICKY NEZPŮSOBILÉ K PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH, takže na silnici nemá vůbec co dělat a je to důvod pro zakázání další jízdy ze strany PČR a tučných sankcí ve správním řízení. Za další musím reagovat na nesmysl, že v autě s fóliemi na sklech je menší teplo. Každé dítě druhého stupně základní školy přece ví, že černá barva více než jiné barvy pohlcuje světlo a přitahuje teplo. Nadneseně lze říci, že sednete-li si na kapotu bílého auta stojícího na přímém slunci, nebude vás pálit zadek tolik, jako když si sednete za stejných podmínek na kapotu černého auta. Co se týče přirovnávání fólií k bezpečnosti (proti zlodějům), tak to je další nesmysl, jak obhajovat funkci fólií. S bezpečností to nemá nic společného. Je všeobecně známé a jsou na to i různé reklamní akce (akce PČR \"Auto není trezor\"), že v autě se nemá nechávat nic cenného - ani viditelně, ani jinak. Kdo si v autě něco cenného nechává, musí počítat s tím, že existuje reálná možnost, že mu ten předmět někdo ukradne. Takže schovávat volně odložené předměty v autě za fólie na sklech a myslet si, že jsou tyto věci v bezpečí, je alibismus a přijde mi to jako dětinský názor. Doufám, že se nikdo neurazí za můj názor. Není to útok na nikoho z vás, ale stačí se nad tím trochu zamyslet a nastudovat si nějakou literaturu o bezpečnosti ať už vozidel samotných nebo předmětů ponechaných uvnitř a možná svůj názor změníte. [upravil dne 9.12.11 13:03 od Stifler]
  2. Důležitá je úroveň zatemnění předních bočních oken, popř. čelního skla. Můj názor je takový, že na čelní sklo nepatří fólie žádná, ať si říká, kdo chce, co chce. Co se týče zadních bočních a zadního skla, tak kdo má zájem, tak ať se mrkne do vyhlášky MDS 301/2001 Sb. do § 20, kde je popsáno, u kterých kategorií vozidel to může jak být se zatemněním/zakrytím zadního okna. Pe.Tr: Od \"fochu\" ani moc nejsem - nejsem dopravák, ale dle mého názoru výjimku nemá nikdo, ani vozidla PČR. Kdyby byla výjimka na fólie, to už by zrovna mohly vozy PČR jezdit s modrými parkovačkami. Navíc je otázka do pranice, né taková, zda můžou mít vozidla PČR fólie na sklech (jasně že můžou), ale jaké zatemnění mají okna jejich vozů? K tomu by se měli vyjádřit povolané osoby, které se zde stejně nikdy nevyjádří, protože ti, co fólie na policejní auta dali, asi nechodí na náš klub.
  3. Já s tímto postupem PČR souhlasím. Jezdí spousta aut s fóliema, přes které není vůbec vidět ani z venku dovnitř ani z vnitřku ven a klidně si tam nechají nalepit štítek s ATESTem, který ta fólie rozhodně nemá. Takových podvodníků je asi v ČR většina - přecijen žijeme v komerčním světě, kde je zisk zprodeje upřednostňován před bezpečností provozu a především před ochranou životů a zdraví všech lidí, co se jakýmkoliv způsobem účastní silničního provozu. Takže tohle je konečně řešení, jak eliminovat tyto hazardéry a \"tunery\". Argumenty, že na mě, jako řidiče, zvenku všichni \"čumí\" je naprosto o ničem. Fólie na auto nepatří z důvodu bezpečnosti a ne proto, aby se řidič mohl schovávat před ostatními. Kdyby mi mělo vadit, že na mě někdo kouká, tak snad ani nemůžu vyjít ven na ulici bez kukly přes celý obličej, ale to je už spíše na psychiatrické vyšetření dotyčného, komu to vadí... Abych to shrnul - předpisy nařizující propustnost fólií podle umístění na autě mají svůj smysl a pokud se to někomu nelíbí a chce být v autě \"neviditelný\", tak ať si klidně křičí a kope kolem sebe, nadává na policii....ale bude mu to k ničemu, platit bude muset stejně. Navíc si myslím, že ta pravidla nejsou nijak přísná a dovolují i tak docela dost.
  4. Stifler

    Moje 306 GTi-6

    Paráda, prostě krásná kára. Jsem moc rád, že zase po dlouhé době vidím nějaké fotky své bývalky. Dřív jsem byl rád, že jsem auto prodal, ale teď bych to všechno s největší chutí vrátil zpátky. Částečnou náplastí na \"bolístku\" byla koupě mého současného povozu, ale už to není ono... Moc současnému majiteli závidim a doufám, že taky uvidím někdy svou bývalku naživo.
    • 42
  5. Stifler

    ostřikovače

    ...to mě tedy taky zajímá.
    • 41
  6. Stifler

    ostřikovače

    Vzhledem k tomu, že se tady teď řeší rozprašovací ostřikovače na 607ičku v jiném vlákně, tak jsem pohledal a vyhrabal jsem toto staré vlákno, protože se mi nechce zakládat zbytečně nové téma. Můj dotaz zní: Kde seženu ty rozprašovací ostřikovače z Citroëna Xsary/Saxa? Zkoušel jsem hledat na AutoKelly i \"jen\" zadáním do vyhledávače na Seznam.cz a nikde jsem se nedopátral, kde bych mohl tyto ostřikovače sehnat. Předpokládám, že v Peugeotu by na mě koukali jak zjara a odbyli mě s tím, že nic takového se na 306ku nevyrábí... Pokud máte někdo nějakou zkušenost nebo postřehy, tak sem s nima. Za každou radu předem děkuju.
    • 41
  7. Stifler

    Lidskej vkus

    Už od pohledu je to virtual tuning, ale jinak docela pěkné.
  8. Stifler

    Lidskej nevkus

    Ta kola vypadají jako origo ze 406ek Coupé, ale v 17\" nebo snad i 18\" a vypadá to parádně.
  9. Stifler

    Za kolik tankujete?

    Tatínek (Radek Hurvajz): To ale tankuješ limonádu do svého žíznivého krku, viď? [upravil dne 23.11.11 19:00 od Stifler]
  10. Stifler

    Lidskej vkus

    cechic: Klidně dávej další fotky, věřím, že se tady najde víc obdivovatelů tohoto krasavce.
  11. Stifler

    Lidskej nevkus

    Asi chtěl trumfnout Scratche a jeho bývalé křídlo v počtu poliček na jednom autě.
  12. Stifler

    Lidskej vkus

    Nissan Skyline GTR 34 - mít levostranné řízení, tak je to můj nej sen,
  13. Stifler

    406 3.0 - projekt "invisible" ))

    Takže byl nakonec i celolak? Vypadá to fakt parádně. Staráš se o auto velmi dobře. [upravil dne 21.11.11 14:44 od Stifler]
  14. Stifler

    přestupky a pokuty

    Jak už naznačil OK406 - tato tabulka je již od srpna neplatná!!! Změnilo se bodové hodnocení a změnil se i zákon, podle kterého se pokuty ukládají.
    • 19
  15. Jindras: Tvůj příspěvek jsem moc dobře asi nepochopil. Nemůžeš mi to trochu dovysvětlit?
    • 33
  16. A to je jaké řešení?
    • 33
  17. Nemám představu o cifře, ty víš, v jakém jsou stavu, tak něco nahoď sám Případně bys mi to mohl poslat někdy po Scratchovi, až by jel na chalupu.
    • 33
  18. Stifler

    306 5dv hatch 1,4

    Blbý by bylo, kdyby to takhle spadlo třeba někde na parkovišti a přes noc ti to někdo vybral.
  19. Co budeš rozebírat?
  20. Stibto: Určitě zájem mám, nějak bysme se mohli domluvit. Ty úchytky se dají určitě i někde sehnat, ne?
    • 33
  21. A dají se někde sehnat? Koukal jsem po netu a nedaří se mi něco najít.
    • 33
  22. Ahoj, mám dotaz na zdejší znalce 306ek. Existují origo zástěrky na předek + zadek na tato auta? Nebo jen nějaké univerzální? Za informace předem děkuji.
    • 33
  23. Stifler

    Potkal jsem klubáka...

    Wooody: Nebyl to náhodou Devils-night? Jaká to Coupé mělo kola?
  24. Stifler

    Jak startovat

    Jimmy106: Asi to tak bude. BBJohnovo vyjádření jsem si četl a zní to logicky, ale nevím, jestli to platilo jen v zimě nebo furt. Já to dělám pořád a vůbec mě to sešlápnutí spojky při startování neobtěžuje.
    • 52
  25. Stifler

    Jak startovat

    Zrovna teď jsem s přítelkyní řešil stejnou otázku. Já vždy při nastartování šlapu na spojkový pedál ikdyž tam mám neutrál a ona to nedokáže pochopit, proč to vlastně dělám, když mám vyřezeno na neutrál. Já nikdy neparkuji se zařazenou rchlostí, ale vždy na neutrál se zataženou ručkou (i v největších mrazech). Ale ptala se mě (až teď po takové době... ), proč to vlastně dělám? Proč šlapu na spojku, když ona startuje svou Fábku vždy bez sešlápnutí spojky a nemá problém? Tak jsem se nad tím zamyslel a nedokázal jsem jí ani odpovědět... Vím, že mě to tak učili před lety v autoškole a od té doby to prostě dělám vždycky stejně a nezajímala mě dosud příčina, proč to dělám. Ale teď jsem byl v koncích, protože zpravidla odpověď na otázku mám, co proč dělám, a najednou nic....
    • 52
×
×
  • Vytvořit...