Přejít na obsah

Ferry

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18 889
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele Ferry

  1. Ferry

    volnobeh

    taky je tam cidlo rozliseni prvniho valce, je pod krytem zapalovaci rampy, v pravem zadnim rohu hlavy motoru (nebo spis vika vackoveho hridele) resil jsem ted volnobeh na stejnem motoru u C5 a po jeho vymene se trochu zlepsil (navic u te C5 zpusobovalo chybu ESP systemu pri vytoceni motoru nad 5300 otacek) vypada takhle zde [upravil dne 6/1/10 Ferry]
  2. Ferry

    P307 pyropasy - Vyriesene

    Aha, ja pochopil ze \"stlpikem\" myslis sloupek rizeni a tim jsem usuzoval na airbag na volante Jinak teda airbagy bez pyropasu jsou taky pekna prasecina, to je na trestne oznameni pro podvod a obecne ohrozeni, takovej vybehlej airbag by te taky mohl zabit, pokud ty pasy nebudou mit funkcni predpinace
  3. Ferry

    P307 pyropasy - Vyriesene

    psal jsi \"rozobral som stlpik a nasiel som v oranzovom konektore 2,2ohm odpor...\" jestli jsi nasel v konektoru nacpanej odpor, tak to asi neni pripojenej airbag, nebo se mylim ?
  4. Ferry

    posilovač riadenia

    nahod VIN kod auta, zjistim tak u 206 je asi jen remenem hnanej, elektrickej je jen u 106 a 307 Na vicku nadrzky by mohla byt napsana specifikace oleje ( ja u 406 mam Dexron II myslim, zkus to vicko prohlidnout) [upravil dne 6/1/10 Ferry]
  5. Ferry

    posilovač riadenia

    je to elektricky posilovac a nebo hnany remenem jako alternator ?
  6. Ferry

    P307 pyropasy - Vyriesene

    jj na stredovem tunelu pod rucni brzdou koukam dobre opravena bouracka, kdyz tam nekdo misto airbagu nacpal odpory [upravil dne 6/1/10 Ferry]
  7. jj vim, ze ne vsechny 406 novejsich rocniku mely i novejsi zrcatka, klic podle ktereho to urcovali neznam, holt francouzsky pristup mozna tenkrat zrovna nekde ve skladu vyhrabali zapomenutej kontejner starsich zrcatek, tak je hodili na linku aby se zpracovaly
  8. no do nekterych 306 se ty patice pro relatka musely davat, nasel jsem ty schemata taky pro 106, jsou shodna s tim jak je to udelane ve 406. O tom, zda ty patice byly pripravene asi u 106 a 306 rozhodovalo, do ktere zeme na export byly ty auta urceny. Napriklad v moji 106, ktera byla do Nemecka jsem ty patice nenasel. Ve 406 ktera sla do Holandska patice byly, stacilo pak dosadit jen ty dve rele.
  9. Ferry

    špatne emisie

    napada me taky moznost, ze by si RJ motoru zapamatovala \"spatne hodnoty\" ktere jsi ji poslal pomoci tech uprav a nyni je rozhozena, nebo je nahradila nejakyma vlastnima, zkus krome zmereni te lambda sondy udelat reset adaptivnich hodnot v RJ ( odpojeni baterie ) a pak jednotku znovu inicializovat Po pripojeni baterie zapnout klicek a nechat zapnuty alespon 30s bez startovani, pak teprve nastartovat a provest jizdu cca 15 minut, s postupnym pozvolnym zahratim motoru na provozni teplotu - neslapat tomu hned na krk a po zahrati projet motor v nekolika ruznych jizdnich rezimech, se zarazenim alespon dvou deceleraci na 4. rychlostni stupen bez plynu kdyz startovni otacky budou nad 3000 a konecne cca 1500, tim si jednotka znovu nacte cele spektrum hodnot z cidel v ruznych rezimech
  10. tak je to jasne, pokud nepomuze vycisteni ventilu, ktery je na fotce hned pred nadrzkou brzdove kapaliny - ta stribrno-sediva civka ( civku sundat povolenim sroubku s 10mm hlavickou a pak 19tkou klicem povolit cele teleso ventilu a uvnitr vycistit - pri zpetne montazi potrit tesneni vazelinou, aby se nepotrhalo, dotahnout s citem a pak vyzkouset tesnost mydlovou vodou, jestli nedela bubliny) tak pak je na vine ten vstrikovac, resp. membrana v nem, ktera bude nejspis KO (jak tak na to koukam, neni moc dobre, ze ten vstrikovac je pripojen na tak kratoulinke hadicce hned za vyparnikem, doporucil bych tam dat mezi to filtr plynne faze) zde moje vlakno ohledne te membrany [upravil dne 6/1/10 Ferry]
  11. jj upresni system LPG. pokud je tam DGi od AG systems jsou v podstate dve moznosti, zaneseny ventil uzavirajici vysokotlaky privod LPG do vyparniku, nebo spatna membrana vstrikovace, ktera se po cca 100 000km protrhne a do sani jde nekontrolovane mnozstvi LPG, takze je smes bohata a na volnobeh to ten motor udusi, ve vyssich otackach se to uz staci spalit a proto to neblbne jinak urcite prospeje vycistit klapku sani a krokovy moturek volnobehu (ten pouze ocistit, nesroubovat s tim pistkem na nem, nevytahovat ani nezasouvat, jinak se znici !!) svicky taky nejsou od veci, pokud maji najeto vic jak 30 000km, nejlepe dat original (jsou to Bosch FR7DE)
  12. Ferry

    go motoru

    generalka bude v servisu stat tolik, co cele jine stejne auto v bazaru, pokud si s tim budes hrat sam doma po vecerech, tak potom cca polovinu
  13. Ferry

    neni to preca velka cena?

    jo to je sakra premrsteny, bejt to v 100% seriovem stavu a zachovale tak pak mozna
    • 9
  14. Ferry

    budiky na teplotu

    problem se zapojenim je, pokud jsou predchozi budiky analogove a nove digitalni, maji jine zapojeni, u starsich je asi 5 velkych konektoru, u novych digitalnich jsou jen dva male (zluty a cerny) muselo by se to drat po dratu najit ve schematu a predelat tech 5 konektoru na ty dva novejsi, navic u novych budiku pak nefunguje spravne palivomer, pokud se nevymeni palivova pumpa z novejsiho modelu 106 s jinym snimacem hladiny benzinu v nadrzi
  15. Ferry

    špatne emisie

    jj taky jsem mel vyssi emise CO a HC, emise jsem taky nejak prosel vymenil jsem zatim lambdu, ale uz jsem nemel moznost zmerit jak to pomohlo, tak preju uspech
  16. Ferry

    špatne emisie

    no jeji vystup by mel rychle oscilovat mezi 0,1 - 0,7mV odpor tech prodlouzenych vodicu by asi nemel mit vliv, mozna nejaky prechodovy odpor na spatnem spoji [upravil dne 5/1/10 Ferry]
  17. Ferry

    špatne emisie

    cca 2000-3500 CZK [upravil dne 5/1/10 Ferry]
  18. Ferry

    špatne emisie

    no pokud lambda hlasi chudou smes a RJ podle ni pridava na bohatosti, ale ve skutecnosti je smes uz dostatecne bohata, jen to ta lambda spatne vyhodnocuje, pak se zvysi CO a HC jinak udavana zivotnost lambda sondy je cca 100 tis km [upravil dne 5/1/10 Ferry]
  19. Ferry

    špatne emisie

    pokud je moc CO a HC, tak je to bohata smes, spatna lambda, cidlo teploty motoru, pripadne jeste netesnost vyfukoveho potrubi, nekde to prisava vzduch (kyslik a lambda sonda to pak vyhodnoti jako chudou smes a RJ zvysi bohatost smesi) katalyzator tohle moc neovlivni [upravil dne 5/1/10 Ferry]
  20. uprimnou soustrast
  21. Ferry

    montáž klimatizace???

    jj delalo se to, v nekterych 406 pred faceliftem byly HDI, ale uz mely jinou elektriku z noveho modelu airbag je prisroubovanej na asi 6ti sroubech, minimalne musi dolu cely ten plast s kastlikem spolujezdce, vetsina sroubu se da vyndat bez demontaze palubky, jen tri po leve strane toho plastu nelze, bud tedy nasilim ulomit a pak uz srouby nevracet, nebo bohuzel palubka dolu (prace cca na hodinu, bez predchozi zkusenosti, musi dolu stredovy panel, sloupek rizeni, mechanismus steracu ..... ) misto lepeni kozenky na stare palubce (vydrzi max pul roku, nez poradne zasviti slunicko) doporucuju sehnat palubku z noveho modelu, ktera ma krytku v jednom kuse a neodlepuje se [upravil dne 5/1/10 Ferry]
  22. Ferry

    montáž klimatizace???

    jinak tady se muzes inspirovat
  23. Ferry

    montáž klimatizace???

    tak z toho HDI fakt ne, HDI uz jsou novy modely, musis shanet do r.v. 4/99 a evropskou verzi
  24. Ferry

    montáž klimatizace???

    no tak jeslti je to anglican a navic HDI tak se na to rovnou vyflakni, to nebude pasovat z anglicana je pouzitelnych polovina veci, musis vymenit cely rozvod vzduhu pod palubkou a ten je pochopitelne u anglicana obracene, kabinovy ventilator se take toci na druhou stranu, takze to bys pak musel shanet nekde jinde co mas vlastne za rok vyroby ? [upravil dne 5/1/10 Ferry]
×
×
  • Vytvořit...