-
Počet příspěvků
24 071 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
142
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Medvěd
-
Opravdu hezky sepsaná pravda. Přál bych si, aby se konečně letos v červnu \"prolomily ledy\" a do vedení kandidovalo dostatek soudných a pro věc zapálených řádných členů a aby současné vedení nemuselo potupně škemrat u vhodných řádných členů o zvážení kandidatury, aby volby vůbec mohly proběhnout. Volit vedení klubu včetně revizní komise z více než pětisethlavé řádné členské základny z kandidátek převyšujících o 1 - 2 počet uvolněných křesel je velice smutné - ale bohužel tomu tak v minulosti bylo takřka pravidelně. Práce ve vedení klubu je činnost, která bez nadšení pro věc není možná a já jsem moc a moc rád, že Pe.Tr po mém odchodu z vedení vedl klub tak, jak ho vedl - jeho práce je opravdu vidět a já doufám, že v ní bude ještě dlouho pokračovat a že nově zvolené vedení mu půjde na ruku ještě víc než to současné.
-
Často vídávám zaparkovanou stříbrnou 406 BK s klubovýma podložkama v Trojanově ulici v Praze 2
-
Starý účet určitě ještě nějakou dobu fungovat bude (aspoň to předpokládám z důvodu setrvačnosti trvalých příkazů apod.). Každopádně pokud Ti peníze odešly v lednu, nevidím v tom žádný problém a platba by měla být normálně připsaná.
-
Ubytování aneb kdo, kde a s kým
Medvěd odpověděl/a v tématu od Schreek v sekci 33. sraz - Kokořínský Důl
Dobře, tak zatím mi napiš 1x šestilůžko a v případě změn uvidíme. -
Ubytování aneb kdo, kde a s kým
Medvěd odpověděl/a v tématu od Schreek v sekci 33. sraz - Kokořínský Důl
Ubytování budeme s Pavlíkem řešit až podle toho, kdo z našich známých pojede (buďto s Petrem V a Lukášem, nebo s Neonovic rodinou ....) -
61.pražský minisraz - čtvrtek 7.4.2011
Medvěd odpověděl/a v tématu od Pe.Tr v sekci Pravidelné minisrazy Praha
Ale jo, asi se vokážu -
Pokud Tě to Péťo uklidní, tak když mi bylo šest o něčem takovém, jako je laserová operace očí, nikdo neslyšel. V té době byly hitem kontaktní čočky, které měly jen jedinou výdejnu pro celé Čechy v Praze v Mostecké ulici (možná byla i v Blavě, za to ale ruku do ohně nedám) a objednávalo se na změření očí půl roku předem, po jejich změření se dalších x měsíců čekalo až přišel dopis, že si je můžu jít do Mostecké vyzvednout. Až bude Dádovi 20, může být medicína úplně jinde.
-
Ďurko - obdivuju Tvojí odvahu. V mém okolí má laserovou operaci za sebou už několik přátel a byť jsem od nich neslyšel žádné stížnosti, já jsem po*era a raději budu nosit svých +8,5/+9,5 než abych si pustil felčary vrtat do oka. Každopádně přeju, ať Tvá spokojenost trvá co možná nejdéle a ať si Tvé okolí na podstatnou vizuální změnu rychle zvykne. [upravil dne 28/3/2011 20:44 Medvěd]
-
K tomu jen malý postřeh. Nevím, v jaké aglomeraci a v jak hustém provozu skútr používáš, ale třeba v Praze (a věřím, že i dalších větších městech) velice často dochází k situaci, kdy stojím s autem na červenou, zprava - zleva se kolem mě cpou motorkáři, mopedisti a cyklisti co nejblíž semtamfóru, a po bliknutí na zelenou dochází k velice příjemnému jevu, kdy všechny ty pomalé mopedisty a cyklisty opět předjíždím, aby se po několika desítkách (možná stech) metrů na dalších světlech mohla celá situace opakovat. Fakt není nic příjemného bezprostředně za křižovatkou přemýšlet, kudy předjet toho nebo tamtoho abych nemusel jet až k dalším světlům 30kou, ale je to bohužel jev už tak častý, že proti němu není obrany. Chápu, že moped nebo kolo nebude stát celou půlhodinovou kolonu na magistrále, ale podjíždění na každých světlech mi hlava moc nebere - předjíždění je a vždy bude jedním z nejrizikovějších manévrů a nutit auta, aby mě co 100 m předjížděla, to mi přijde celkem o zdraví. To je jen vysvětlení, proč řidiči aut možná nemají jezdce na slabých strojích rádi. [upravil dne 27/3/2011 21:54 Medvěd]
-
Někde jsem slyšel, že každá věc MÁ SVÉHO KUPCE - třeba to inzerent slyšel taky. [upravil dne 27/3/2011 13:01 Medvěd]
-
Je to přece tak jednoduché - souhlasíš, že X6 (vlastně jakékoli jiné auto) je několikanásobně větší než motorka? Věřím, že ano. Pokud souhlasíš s bodem a), pak bod b), že je tedy motorka v zrcátku mnohem hůř viditelná, což se se stoupajícím rozdílem rychlostí násobí, je přece zcela logický. Bude-li se tedy po dálnici ke mně, jedoucímu rychlostí kolem 140 km/h blížit mnohem rychlejší auto nebo motorka, pak auto zaregistruju v zrcátku podstatně dřív a tedy mu tam nevjedu - motorku prostě můžu celkem snadno přehlédnout a o tom je můj příspěvek, na který jsi reagoval. Ani jednomu z nich bych tam nevjel úmyslně, ale jehla v kupce sena se přece hledá mnohem hůř než vidle. Co se týče Pezinské Baby - tohle království motorkářů jsem jmenoval jen jako příklad srovnatelný se silnicí mezi Mělníkem a Dubou. Oproti jmenované silnici má ale velké výhody, které jsem coby řidič mohl vypozorovat - a) slovenská silnice je bližší horským serpentinám a tak tam auta jedou relativně pomalu b) z Pezinka do Malacek je podstatně rychlejší jet přes Blavu (kór po otevření dokončení okruhu), takže aut přes Babu jede minimum To neplatí pro úsek Mělník - Dubá, který se sice dá také objet přes D8 nebo R10, ale určitě to není řešení rychlejší (spíš bych řekl bezpečnější a tudíž pohodlnější). [upravil dne 27/3/2011 13:10 Medvěd]
-
Motorkáře se snažím respektovat, ale někdy to jde opravdu velice, velice těžko (kdo zná třeba silnici 1/9 z Mělníka do Dubé, která je plná nepřehledných zatáček a průjezdů obcemi a kterou si bůhvíproč zvolili motorkáři za svou takřka závodní zónu, musí mi dát za pravdu - hlavně o slunném víkendu to je opravdová chuťovka - pro bratry Slováky, něco podobného se dá zažít při přejezdu přes Babu od Pezinka na Malacky a opačně). Jinak souhlasím s tím, že mnohem raději vidím motorkáře na Harleyích nebo cestovních mašinách než na sportovních strojích, které prostě k rychlé jízdě vyloženě vybízejí - má-li motorka při váze pár set kg 2x vyšší výkon než běžné auto, opravdu může být problém ty koníky udržet na uzdě a jet v mezích, s kterými ostatní účastníci provozu mohou počítat (záměrně jsem nepoužil termín zákonné limity, protože ani řidiči aut se jimi 2x neřídí) a přidá-li se ještě nevyježděnost křížená s arogancí, je na problém zaděláno. Z výše psaných příspěvků souhlasím s Oldou, i s Edisonem a k Lubkovu příspěvku snad jen tolik - 200 km/h v autě je pěknej kalup, ale to auto vidím v zrcátku mnohem dřív než stejně rychle letícího motorkáře a tak je větší šance, že mu tam při změně pruhu na dálnici nevjedu. Pokud dojde k nějakému karambolu, řidič té X6ky je obklopen tunou a půl plechu, zatímco motorkář jde rovnou \"na porážku\" - proto asi Tvůj kolega měl názor takový, jak jsi nám ho zde odprezentoval. P.S. V anketě jsem nehlasoval, nesedí mi ani jedna z možností [upravil dne 27/3/2011 09:41 Medvěd]
-
Filcka je pořád (ať už se to někomu líbí nebo ne) provozně nejlevnější auto, které se dá dneska za pár kaček pořídit a v případě oprav je dílů za hubičku všude tuny. Věřím, že Dundeemu bude takové auto plně vyhovovat.
-
Ahoj, zkusil bych pouvažovat nad HDIčkem, klidně třeba i slabší verzí (taky 66 kW) - ty motory jsou konstrukčně podstatně modernější a oproti klasickému TDčku neriskuješ problémy s prasklou palicí, což je poměrně častá a ne zrovna levná záležitost (nikdy nevíš, kdo s autem jezdil před Tebou a jak se k němu choval - kupní cena HDIček je už dneska pár peněz, nárůst oproti starému modelu v TDčku je zanedbatelný a o prasklé hlavě na HDIčku jsem ještě neslyšel). [upravil dne 19/3/2011 20:12 Medvěd]
-
Vvitty - nikoli Ondra, ale Michal
-
Oční vyšetření - SUPER
Medvěd odpověděl/a v tématu od Lukáš406 v sekci Zábava, videa, flashe, srandičky, legrácky,...
I s +8,5 D/+9,5 D jsem měl plný počet, ale bez brýlí ....... nevím, nevím [upravil dne 13/3/2011 21:49 Medvěd] -
Právě jsme se vrátili z nádherně prožité neděle nedaleko Prahy. Začali jsme v malé ZOO ve vesničce Chleby u Nymburka - http://www.zoochleby.cz/ . Jedná se o něco mezi ZOO (v klecích cca 20 druhů zvířat - klokani, opice, nějací ptáci, gepard apod.) a dětským koutkem s možností krmení zvířátek přímo z ruky (kozy, minisele). Návštěva tak na hoďku, prcek byl viditelně mnohem spokojenější než rodiče. Následovala návštěva zámku Loučeň - http://www.zamekloucen.cz/ , kde jsme měli na 13 hodinu zamluveny lístky na prohlídku interiérů zámku s princeznou. Před tím jsme chutně poobědvali v restauraci na náměstí, vzdálené cca 150 m od pokladny zámku. Ač mám díky věku Pavlíka (4 roky) a jeho temperamentu obavy z návštěv hradů a zámků, když jsem se dozvěděl o této vysloveně prodětské prohlídce, řekl jsem si, že to zkusíme. Celá prohlídka probíhala tak, že princezna umožnila dětem po interérech pobíhat, dovolila jim sednout si do křesel v jídelně, přitom ale stále udržovala jejich pozornost různými úkoly - prostě jsme po 50ti minutách odcházeli všichni tři ne snad spokojeni, ale přímo nadšeni. Dále jsme zamířili do zámeckých zahrad, kde na nás čekalo 10 nádherných labyrintů (kamenný, dlážděný, křovinatý, palisádový ....). Prcek tam řádil víc než tři hodiny jak černá ruka a kdyby nezačal únavou padat na ústa, asi bychom tam byli ještě teď. Návštěvu zámku a jeho labyrintů mohu vážně s klidným svědomím doporučit jako rodinný výlet - a to i s dětmi mnohem staršími než náš čtyřletý Pavlík - prohlídku s princeznou, která se koná každý den ve 13 hodin, dopobručuju předem ověřit a rovnou i zarezervovat (stojí za to a v sezoně prý se často stává, že musejí zájemce odmítat). Jinak pro dospělé lze i prohlídka s Fantomasem, komorníkem, bílou paní nebo noční prohlídka zámku při svíčkách [upravil dne 13/3/2011 17:38 Medvěd]
-
Je otázkou, jak relevantně lze pohledem či ručně zjistit, jak moc je setrvák opotřebený. Chápu, že informace ověřeného mechanika je pro Tebe důvěryhodná (kór ve vztahu k uspořeným kačkám), já ale dostal informaci zcela protichůdnou (zaznělo něco o věštecké kouli) a tak jsem pro klid duše vyměnil vše. Auto mi musí ještě nějakou dobu sloužit a chci po něm maximální spolehlivost (je ale fakt, že ta spojka jako celek stojí \"raketu\"). [upravil dne 13/3/2011 16:53 Medvěd]
-
Nevím, jestli ještě stále ledničku sháníš, ale tohle vypadá hodně dobře http://www.kasa.cz/infomail/Tak_takovy_masakr_tady_jeste_nebyl__2011_03_12.html?kampan=887#utm_source=newsletterX&utm_medium=email&utm_campaign=infomail_887 cca uprostřed letáku, věřím, že by Ti jí poslali i na Slovač, je to poměrně známý e-shop
-
Mám vyměněnou spojku s jednohmotou cca rok (najeto kolem 15 - 20 tkm) a vše funguje jak má. Pokud má motor nějak horší zvuk, tak jsem si nuď velice rychle zvykl nebo to není nijak dramatické - je ale pravdou, že řadím poněkud později než někteří \"spořiči\", tzn, že řadím většinou nad 2500 ot/min a nebojím se jít až ke 3000 ot/min - možná tedy motor nezvoní proto, že je nad kritickými otáčkami (jen úvaha). P.S. Co se výměny spojky týče, jednoznačně jsem zastáncem výměny celé spojkové sady (přítlačák, ložisko, lamela, setrvák) - práce je dnes drahá a řešit za dva měsíce, že to celé budu muset platit znova, páč mi odešel zrovna ten nevyměněnej bazmek, na to prostě nemám (dtto rozvody - komplet sada = řemen, kladky, vodní pumpa). [upravil dne 13/3/2011 00:47 Medvěd]
-
Cheppe - ne abys ho vyděsil, servisní příhody Tvého HDI kombajna vyprávěj uvážlivě a perličky typu různých cenovek bych snad u plánovaného kafe raději vynechal :D:D
-
Dnes jsem cestou s prckem ze školky viděl takhle krásně \"zaparkovanou\" 206ku http://praha.idnes.cz/ridic-vjel-na-pesi-zonu-lekl-se-obrubniku-a-skoncil-s-autem-na-boku-p9g-/foto.aspx?foto1=CEN39b19f_naboku3.jpg Je mi opravdu záhadou, jak se tohle může povést, protože se jedná o pěší zónu s omezením vjezdu vyjma zásobování a dopravní obsluhy a to ještě tak zvláštně řešenou, že \"jízdní\" pás je v úrovni chodníku (tedy o nějakých 20 - 30 cm nad tramvajovými kolejemi), od chodníku oddělen jen kovovými sloupky. By mě zajímalo, jakou rychlostí musel řidič (dle Idnesu 61 letý) jet, aby se auto tak krásně položilo? (pokud někdo \"zabloudí\" či \"jen\" projíždí (zhusta vozy PČR, která sídlí nedaleko a proč by auta \"nadlidí\" musela objíždět blok) tak jede po kolejích - jede-li někdo v podstatě po chodníku, pak většinou krokem, páč mu tam může kdykoliv chodec vlézt (a s rozjetým autem tam prostě nepočítá). [upravil dne 10/3/2011 23:26 Medvěd]
-
Co se týče nicku - ten můj je přezdívka ještě z dob, kdy jsem vandroval po vlastech českých s teletem na zádech. V té době jsem svou přezdívku bral stejně jako většina trampů jako vyjádření čehosi, o co jsem se nějak sám zasloužil a co mě prostě řadilo do určité skupiny (diskotékový \"patkáč\" nikdy jiné než civilní jméno nepoužíval). Proto mi nevadí, když mě mí přátelé či spolupracovníci mou přezdívkou běžně oslovují a proto se třeba i snažím na srazech oslovovat přítomné jejich nicky (samozřejmě pokud je znám). Je ale fakt, že Aku oslovuji převážně jejím křestním jménem, páč mi její nick jaksi nejde \"cez pery\". Nicky tipu AKCZ nebo MK 405 jsem si zjednodušil a ÁKčko nebo MKčko a kluci na to i slyšeli. Je ale pravdou, že dlouze MMMMMčet nebo se uprostřed přezdívky zavinovat je dost složité (chce-li Ferda být Ferdou, proč jím prostě není???). Co le úplně zbožňuju jsou nicky tipu abcdefg nebo 12345, jejich majitelé ale většinou vloží jeden či dva inzeráty nebo triviální dotazy a pak naštěstí vysublimují.
-
Nikdo nic??? To se mi kámoš bude smát přes celou hubu, že se ve celém P-klubu nenajde fanda, kterej by měl přehled
-
Tento dotaz mnohé kdo mě znají může překvapit, ale: Kamarád by nutně potřeboval znát úpravce - výrobce kitu, který dokázal zvýšit výkon 205 T 16 z cca 200 PS na něco kolem 300 PS. Děkuji za odpovědíi - kámoš prej přes víkend pátral po netu a na nic nepřišel, tak si vzpomněl v čem si vozím zadek a uvědomil si, že jsem členem nějakého piškotoklubu, kde by některý fanda mohl odpověď znát. [upravil dne 7/3/2011 20:13 Medvěd]