Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Vazeny stary pitomce (venovano P09). Jsem velice rad, ze prave Ty patris k tem, kteri jsou se soucasnou vladou nespokojeni a tim vic jsem rad, ze patrim k tem, kteri jeji vznik umoznili. Co se tyce skolneho, myslim si, ze pokud si kdokoli cokoli zaplati, ma k tomu jiny vztah, nez pokud to same dostane zadarmo. Duchody se letos (narozdil od lonska) budou valorizovat. Ja uz nekolik let mam duchodove pripojisteni a tak za par let nebudu jen cekat, co mi stat hodi, ale vyuziju svych uspor. Zavadenim dani se holedbala levice, verim, ze soucasna vlada pujde \"normalnejsi\" cestou. Dluhy tu nasekaly vlady, ktere si P.T. obcanstvo zvolilo, musi tedy jako celek za sva rozhodnuti pykat. [upravil dne 3/7/2010 Medvěd]
  2. OKcko:rad bych v ankete hlasoval, bohuzel pro mne v ni jaksi neni kolonka. Lidi, kteri volili soucasnou vladu ji volili prave proto, aby stat vyvedla z dluhu, ktere ma. Setrit se proste musi a kvuli 1500,- Kc rocne se fakt vztekaz nehodlam. Kdyby STAVEBNI sporeni bylo od pocatku vyuzivano jako STAVEBNI, pak by situace byla jina - takhle jsme z penez nas vsech dotovali tu koupi bytu (OK), tu opravu baraku (OK), ale treba i dovolenou nebo koupi auta - k tomu, abys jel na dovcu prece nepotrebujes statni dotaci. Ostatne jsem presvedcenej, ze i \"leva\" vlada by se k nejakemu omezeni musela uchylit a je otazkou, zda by nesahla i po \"stavebku\". [upravil dne 3/7/2010 Medvěd]
  3. Medvěd

    Co je to za auto? (po x - té)

    Lardos - nejaka uprava Volhy M 21 kombi
  4. Elton - to jsme na tom stejne
    • 12
  5. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Pisu dvema prsty [ukazovacky], ale zase celkem rychle.
  6. Souhlas, taky se nam tam libilo.
  7. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    To je ten rozdilnej uhel pohledu, ja proste patrim k tem, kteri povazuji hacky a carky jako normalni soucast cestiny, s cimz si PC majitele domu v kterem momentalne bydlime neumi poradit.
  8. Medvěd

    Servis po koupi ojetého auta

    Taky muze byt malo napnuty remen
    • 20
  9. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Aha - tak to je neco jineho. Presto ale ma rAda polozit dotaz primo Vvittymu muze uspesne zafungovat. K tematu vlakna - momentalne se pohybuju az do 1. 8. v okoli Novych Zamku [proto pisu jako cune bez diakritiky], auto mam osamolepkovane, tak bratia Slovaci muzete zkouset lovit.
  10. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Pokud myslis velke samolepky se lvem pres cele okno velice bych se divil, kdyby opravdu byly prodane. Zkus se zeptat primo Vvittyho, myslim si, ze Tve prani bude umet splnit. [upravil dne 28/6/2010 Medvěd]
  11. Medvěd

    Cisteni interieru Praha 6

    Jezdim na krizovatku Veletrzni - Bubenska v arealu nadrazi a vcelku spokojenost za normalni penize.
  12. Medvěd

    Pokuta za rychlost - Belgie

    Co jsem mel moznost videt, tak se Shelby za MLko zavesil tak, ze by absolutne nemel sanci v pripade nejake kontroly cajtama zareagovat. Mimoto s tim Merglem [ na CZ autosalonovych zelenych znackach] jel dotycny[a] fakt jako prase, o predvidatelnosti [krom snahy o pokoreni osobniho rekordu] nemohlo byt ani reci.
    • 41
  13. Peta - ja hlasoval a vubec mi nevadi, ze jsem jako p. Nemcova [osobne ji znam jeste z dob, kdy prodavala knihy a chapu ji jako velice slusneho cloveka].
  14. Medvěd

    Pokuta za rychlost - Belgie

    Tak jsem dojel na misto bez ztraty kvetinky, presto ale mam na bratry Slovaky nekolik dotazu: a] je mozne, ze by v Malackach existoval Shelby ve vlasnictvi policie? Muj dotaz ma zaklad v situaci, kdy se za mnou kousek za Malackami objevil cerny Shelby se zlatymi pruhy, jel take mezi 120 - 140 jako ja [nekolikrat jsme se prostridali] a teprve, kdyz nas tesne pred zuzenim pred Blavou predjel podstatne rychleji Mercedes ML [na 60 urcite hodne pres 100] Shelby vystartoval, pomerne natvrdo se vmackl prede mne a po skonceni zuzeni se povesil na MLko a oba zmizeli v dali. b] tesne za Dvory nad Zitavou je silnice v useku cca 100 m zatopena do hloubky cca 30 - 50 cm [ http://www.youtube.com/watch?v=V431sDwKYxs ] - usek je sice pomalu prujezdny, ale v CR by urcite byla silnice 1. tridy v tomto pripade uzavrena a naznacena objizdka, zde je jedine omezeni a to snizeni rychlosti na 30 km [vic by jel fakt jen magor] - trochu mi podobny stav smrdi Balkanem a nikoli stredni Evropou. [upravil dne 27/6/2010 Medvěd]
    • 41
  15. Medvěd

    Kúpa 2.0 HDI 2008

    FAP = filtr pevných částic. Je to taková blbina, kterou prosadili ekoteroristi pro snížení emisí, ale v podstatě je to problematické zařízení, které zdražuje provoz auta. Po najetí x desítek tisíc km (v počátku snad kolem 100 000 km, později se interval prodlužoval) je potřeba FAP vyměnit (oprava kolem 15 000 Kč) nebo minimálně vyčistit (to nedělá každý servis). Pokud by tahle opičárna šla vyndat, asi bych neváhal - já ho naštěstí ve 406ce nemám. Nemám rád ekology !!!!! [upravil dne 26/6/2010 Medvěd]
    • 29
  16. Medvěd

    Laminatova plovouci podlaha

    Mám parkety po celém bytě a ženu, které se stejně jako mně parkety líbí a tak tento problém řešit nemusím :P
    • 52
  17. Medvěd

    Laminatova plovouci podlaha

    Já bych nechal podlahu - bab je dost, ale pěknou zrepasovanou vliskovou podlahu nemá jen tak někdo.
    • 52
  18. Medvěd

    Pokuta za rychlost - Belgie

    Od zítřka budu celý měsíc na Slovači, ze všech stran slyším, že je poslední rok na rychlost místní policie vysazená. Vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý jezdit ze Sence přes Galantu do Nových Zámků klidně i 130, asi poněkud zvolním (aby mi zůstaly aspoň trenky).
    • 41
  19. Co jsem měl šanci vysledovat i na tomhle fóru, 1,6 HDI opravdu nepatří právě k tomu nejpovedenějšímu, co PSA vymyslel. Osobně bych mnohem raději v 307ě volil 2,0 HDI (80 kW), ze stejného výkonu v menším objemu nemám prostě dobrý pocit.
    • 36
  20. Medvěd

    Pokuta za rychlost - Belgie

    Marline, neznám Tvé devizové konto, ale nechtělo by to poněkud sundat nohu z plynu nebo aspoň koukat kolem sebe? Osobně, jedu - li v zahraničí, patřím k těm, kdo se snaží dodržovat místní zákony podstatně víc než doma - nemám totiž tiskárnu na € a pokuty venku bývají většinou tvrdší než u nás - dohoda s policajty s mým jazykovým vybavením je možná pouze na Slovači, jinde to nějak nefunguje.
    • 41
  21. Už jsem tu psal několikrát, že řidičák chápu vlastně jako doklad o tom, že jeho vlastník byl seznámeni s návodem k použití vozidla na které ho má vystaven. Veškeré zkušenosti nezískáme jinak, než ježděním - kdybychom měli v autoškole jezdit tak dlouho, až zkušenosti nabudeme, nikdo by tak drahý a dlouhý kurz nezaplatil. Znám spoustu 30ti letých, s kterými se v autě necítím dobře (třeba moje žena ), ale znám taky 20ti leté kluky s mokrým razítkem, s kterými bych jel na sedadle spolujezdce celkem v klidu. Všechno začíná už od výchovy doma - pokud je někdo vychováván ve stylu: \"Ty jsi mistr světa, každý Ti musí jít z cesty\" nebo \"Zákony jsou pro blbce, Tebe se netýkají\", bude mu jistě poměrně dlouho trvat, než zjistí, že na silnici není jen ON, ale musí respektovat ostatní. Další podstatné hledisko spočívá v tom, že někdo má na řízení buňky a řízení ho baví, někomu dalšímu stačí, když se v nějak dostane z bodu A do bodu B (pokud při tom jede třeba o něco pomaleji, ale tak, aby nezpůsobí žádnou nehodu tak i takový může přece na silnici jezdit). Netvrdím, že jsem nikdy neudělal žádný přestupek (za věci, které jsem byl schopen jako čerstvý řidič dělat bych si dneska i nafackoval), ale s narůstající praxí jsem přesvědčenej, že dnes se snažím jezdit tak, abych svým případným přestupkem nikoho neomezil. Získání praxe v řízení znamená JEZDIT, JEZDIT a zase JEZDIT, což samozřejmě stojí peníze a je otázkou, zda dotyčný čerstvý řidič chce dávat desetitisíce ročně za PHM nebo zda je přesvědčenej, že mu stačí cesta 3x v roce na chalupu a pak hurá do Chorvatska a nejlépe za noc - z toho jsou ty největší prů*ery. K popisované nehodě - myslím, že vůbec nehrál roli věk viníka. Prostě nedal přednost - což se může stát i 50ti letému profi řidičovi, který má za sebou milion km bez ťukance. Oba dva holt byli v nesprávný čas na nesprávném místě, i takový je život. [upravil dne 25/6/2010 Medvěd]
    • 12
  22. Časově daleko je velice abstraktní pojem - zatímco většina účastníků srazu by se nejraději rozhodla až v pátek podle počasí a aktuální nabídky akcí v okolí (narozeniny kamarádky apod.), organizátor srazu potřebuje vědět poměrně přesný počet účAstníků co nejdříve, aby tomu dokázal přizpůsobit program a hlavně sdělit provozovateli campu s čím může počítat. Osobně beru vyhlášení ankety jako nejzazší možný ROZUMNÝ termín, aby vítěz věděl relativně včas, že ON vyhrál a hlavně, ABY VÁŽENÍ ÚČASTNÍCI SRAZU VĚDĚLI JEŠTĚ PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENÉ, KDE ŽE SE VLASTNĚ SRAZ KONÁ A JAKÉ JSOU PODMÍNKY JEJICH ÚČASTI (platba peněz apod.). Takže PROSÍM Ty, kteří vědí, že se jich účast na srazu dotýká A MAJÍ HLASOVACÍ PRÁVO aby neváhali a svůj hlas k tomu či onomu návrhu připojili - dělat sraz pro 24 účastníků (viz. Pe.Tr 21.6.2010 v 19:44) opravdu postrádá smysl - vzpomínám si na roky, kdy podzimní srazy byly o cca 80 členné účasti.
  23. Medvěd

    Jakou pračku

    Mám AEG 86850 a po cca roce používání bez jakéhokoli problému hlásím spokojenost (http://www.volak.net/detail.php?m=15&s=54&dzn=71&dzb=3909)
    • 14
  24. Na experimenty s rostlinnými oleji bych se zvysoka ..... - buď na ježdění v autě mám a dávám mu vše co s tím souvisí, nebo sedím doma či jezdím MHD (vlakem, busem, stopem). D/TD budou mít možná tachometrových 200 000km, skutečnost ale bude minimálně o 100% vyšší - doporučuju HDI, je to o něčem jiném. [upravil dne 22/6/2010 Medvěd]
    • 28
  25. Medvěd

    Zadní zástěrky

    Se slzou v oku vzpomínám na dobu, kdy zadní zástěrky byly na autech povinné- dokonce bylo i přesně definováno, jak vysoko mohou být maximálně nad vozovkou. Za mě rozhodně nechat.
    • 15
×
×
  • Vytvořit...