Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Tukanec v krizovatce. Vinik?

    Je spousta křižovatek, kde odbočující auta prostě NESTIHNOU dokončit manévr před tím, než padne zelená dalšímu směru (namátkou Poděbradská/Průmyslová (Kbelská), Letenské náměstí (např. z Veletržní odbočit do tunelu tak, abys byl pryč než vyjedou auta z Korunovační je velice problematické (obzvlášť když se do toho ještě nacpe tramvaj)) , Bulhar ....). Taky je pravdou, že řidič nemá vjíždět do ucpané křižovatky, ale pak by ses konkrétně v Praze opravdu nikam nedostal (páč když ne ty, tak z jiných směrů Ti tam pojedou neustále a v krajním případě může přijít i ramenatá \"rampa\", která Ti ručně vysvětlí, že čtvrtou zelenou už za Tebou fakt stát nehodlá).
  2. Medvěd

    jeste ziju

    Čtvrtek neprojde ze dvou důvodů: a) Trundík tu bude v úterý b) já v pátek vstávám ve 4 hodiny a v 5 odjíždím do Brna, což jde po několika pivech dost těžko. [upravil dne 16/1/2014 20:11 od Medvěd]
  3. Medvěd

    jeste ziju

    Ježku, v úterý přijede na návštěvu Trundík, co takhle zajít na pivko?
  4. Milane - v rámci jednoho konkurzu o práci jsem byl postaven do situace, kdy jsem věděl cca závady na autě a měl jsem pro firmu najít servis, který by (fiktivní) auto opravil co nejdříve za co nejmíň. Hledáním jsem strávil cca hodinu na netu a během té hodiny jsem měl rozpočet cca z deseti servisů (samozřejmě vždy zakončený větou \"Odhadem, pokud se nic dalšího nevyšmoulí\"). Překvapivě rozdíl mezi \"autorizákem\" a \"garážisty\" nebyl až tak výrazný, spíš hrál roli termín opravy a ochota v jednání. Tady se můžeš dozvědět kolik stojí díly a že všechny servisy jsou drahé, protože Franta odvedle (ideálně ze šluknovského výběžku) přece pisateli opravuje všechno za flašku kofoly [upravil dne 16/1/2014 14:36 od Medvěd]
  5. fňuk, fňuk - já se snad rozbrečím
  6. Každopádně si myslím, že paní čeká doma od manžela pochvala před nastoupenou jednotkou
  7. Medvěd

    Myčka na Tranzita

    Dík
  8. Nějak se mi nedaří najít myčku, kam by se v okolí Dejvic dalo zajet se STŘEDNĚ vysokým Tranzitem. Má někdo nějaký tip (průjezdná výška 2,5 m)?
  9. Medvěd

    eshop - platba pouze kartou

    Souhlasím s klukama a prachy bych jim poslal jedině v případě, že bych cítil potřebu někomu něco darovat
  10. To byl asi Parťák, každopádně osádka se znovu narodila
  11. Medvěd

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Dyť se nevyjadřuj ....
  12. Medvěd

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Jako známému pacifistovi se mi chce zvolat: Svět se zbláznil. Do té doby, než byla povinná vojenská služba zrušena se většina \"kluků\" snažila vojně vyhnout a podnikala kvůli tomu různé složitosti (největší borec byl ten, co mohl zamávat \"modrou knížkou\", ale ani\" pětimetr\" nebo \"civilkář\"si na pomyslném žebříčku úspěšnosti mezi vrstevníky nevedl špatně). Dnes už ZVS povinná není a najednou tu máme \"mračna\" lidí, pro které je úžasným zážitkem běhat po lesích nebo starých továrnách s xichtem nazeleno a pálíc po sobě kuličkami jako malá děcka. Fakt občas nechápu života běh [upravil dne 12/1/2014 16:16 od Medvěd]
  13. Medvěd

    Hledání 405Mi16

    pokud bys vyloženě netrval na Mičudě, tak jsem hezkou 405ku objevil na bazoši - http://auto.bazos.cz/inzerat/31084708/Peugeot-405-SRi-rv1992-prodam.php
  14. Ten betonovej obluďák je z celý fotky ne-li nejhezčí, tak určitě nejzajímavější.
  15. Dneska jsme s Pavlíkem vyrazili na \"nevinnou\" procházku, z které jsme přišli před chvílí zcela příjemně uondaní. Vyrazili jsme tramvají na Libeňský most, pak vyrazili po ostrově až k místu, kde se dá vpravo přejít přes rameno Vltavy. Následně po proudu až do Tróji (kousek je cesta podle řeky vhodná pouze pro terénní kočárek, ale určitě by se těch několik set metrů dalo jít po cyklostezce vrchem), pak podle slalomového kanálu (i dnes - 11. 1. 2014 - se tam trénovalo) až k lávce přes řeku, přes ní a Trojský ostrov do Stromovky a domů na Letnou. Procházka příjemná se spoustou možností zkrácení = mohu jen dopobručit.
    • 7
  16. Tak na PC si zvykám a JDE TO. Co se nákladů týče, tak od opravy za 1000,- Kč jsem s PC nedělal nic. Přes Náchod jsem jel pracovně a tak ani dopravu ani čas (svůj) nemůžu počítat. Čas kluků, to je jiná hodnota, kterou ale neumím vyčíslit. Jinak počítadlo od Péti se cenou limitně blížilo ceně té opravy před několika měsíci, takže PC za 5000 by fakt vyšlo draze.
  17. Ano
  18. Dle p. Pohlreicha je ponechání si původního \"pokaženého\" názvu provozovny krokem ne příliš rozumným - málo zákazníků řeší, že je nový majitel, spíš věří negativním zprávám starým třea i několik let. Každopádně držím palec ať se daří a jsem za partnery klubu v tomto odvětví rád.
  19. Včera cestou z Jeseníků na Prahu vítr jak prase, Tranďák měl co dělat aby držel 130 na D11
  20. Medvěd

    Modrý francouzský brouček

    Střecha je v dobré výšce, kartáčema bys projela v pohodě.
  21. Ve středu jsem zavítal do Hronova s tím, že: a) koupím od Hurvajze jeho monitor - stalo se b) požádám Péťu o pomoc při správě mé navigace (aktualizace, nahrání POI bodů) - stalo se c) při té příležitosti též oba soudruhy požádám o rozchození zvukovky na mém počítadle, kterou jsem si SÁM odstranil a klukům se to ani přes vzdálený přístup nevedlo opravit. Péťa chvilku něco v mém PC kutil, pak se začal drbat na hlavě, pak se přidal i Hurvajz a na obou bylo vidět, že mi hodlají sdělit nějakou ne příliš radostnou zprávu. Pak se ozvalo: \"ale jo, to by šlo\" a vyrazili jsme do Náchoda, kde byl odložen Péťově matce prý již nevyhovující a děsně pomalý počítací stroj. Proběhla kontrola nějakých hodnot, které mi stejně nic neřekly, pak návrh ceny (pro mně velice přijatelný) a dnes jsem si dovezl domů Radkem přeinstalovaný bývalý Péťův stroj, který - světe div se - mně teda určitě pomalý nepřipadá. Tímto tedy i zde veřejně děkuji mým vzdáleným PC mágům a přiznávámi, že jsem jejich velkým dlužníkem. Je hezké mít kamarády, kteří umí pomoci (a o tom mně Péťa i Hurvajz přesvědčili mnohokrát).
  22. Jak už jsem někde psal tak pracovně jezdím s funglovkou Tranzitem, který má krom spousty jiných funkcí i tu, která mi na palubce píše dojezd než budu na suchu. První překvápko bylo ve středu, kdy jsem v HK najížděl na dálnici a na palubce se skvěla hodnota 117 km. Co mi ale velice překvapilo byl fakt, že těch 117 km se drželo až skoro k odbočce na Poběbrady, přičemž klasické počítadlo ujetých km normálně fungovalo. V Praze se rozsvítilo hladové oko, dojezd ukazoval 76 km, ale stejně jsem na první pumpě natankoval. Po natankování dojezd 784 km, dnes ujeto 570 km a zbývá ještě něco přes 300, což mi prostým součtem zase nesedí s výchozím stavem. Vím, že tyto ukazatele jsou jen orientační, ale jak to vlastně maká a je normální, že se dějou takové podivnosti? [upravil dne 10/1/2014 23:43 od Medvěd]
    • 9
  23. Medvěd

    Tak jsem si udělal radost

    Kurňa, kurňa - to by se mi líbilo ..... http://aukro.cz/kultovni-auta-cssr-101-kusu-i3855951385.html ale ty prachy za to nedám (ani nemám)
  24. Medvěd

    (východní) Evropa

    Luboš - kde jsi přišel na to, že v městech cikáni nejsou? Do mých 18ti bydleli cikáni v protějším domě (v 1+1 možná 10 lidí), dělali si obden chlastačky - ale po revoluci se v baráku neudrželi (dnes je místo jejich bytu pizzerka). Do školy taky nějací cikáni chodili, ale dalo se s nima vyjít. Opravdu souhlasím s Mopařem, že hlavním zlem je příliš jednoduchý pohled většinové společnosti + vznik ghett, které vznikly už za komárů (Chánov apod.).
  25. Medvěd

    (východní) Evropa

    Mopař - za mně plnej souhlas, chápeme to velice podobně.
×
×
  • Vytvořit...