Každoročně v dubnu organizuju pro přátele víkendový pobyt na nějakém solidním penzionu. Jezdíme víceméně stejná parta už několik mnoho let, potěr je nejsilněji zastoupen ve věku kolem 7 - 10 let, ale najdou se i starší i mladší kusy. Náplň víkendu je v podstatě stylem přijeď - popař (pokecej), v sobotu buď individuální aktivita (jeď kam chceš) nebo se dohodne něco hromadnějšího (momentálně je na sobotu v plánu výlet úzkokolejkou), večer zase pokec a v případě solidního počasí třeba opečení nějakých buřtů na ohni. Jelikož jedna rodinka má ve školce neštovice, mám náhle volný jeden momentálně 3 lůžkový pokoj (není problém z něj mít i čtyřlůžko). Celý víkend je hlavně o setkání oné party (jsme ale otevření, třeba Neon s námi jezdí také už nějaký rok a zatím jsme ho neukousli) a výběhu pro děti - průměrně je počet dětí roven počtu dospělých.
Tak dost omáčky - teď fakta.
Jedeme na penzion Sigma v Dolním Žďáru (asi 10 km od JH) - http://www.penzionsigma.cz/, postelonoc vyjde na 250,- Kč (použitá postel - tedy i děti pokud nespí mezi rodiči). Penzion má pro nás přichystáno k páteční večeři guláš (knedlík nebo rýže) nebo smažený Hermelín s bramborem, v sobotu pak vepřo-knedlo-zelo s bramborovým knedlíkem nebo kuřecí plátek (variantně stehno) s bramborem nebo rýží. Pro děti je možné po oba večery objednat palačinku s ovocem a zmrzlinou. Snídaně formou švédského stolu. Ceny za večeře 90 Kč/60 Kč (palačinka 50,- Kč), snídaně 60/40 Kč - za lomítkem jsou ceny pro děti, penzion NEMÁ klasický jídelní lístek = vaří na přání, ale přímo ve vesnici je i hotel, kam se dá eventuelně vyrazit.
Pokud jsem nalákal někoho, kdo by se chtěl příští víkend přidat, nechť se ozve co nejdříve - hraju fér, ale přiznávám, že na více frontách.