Přejít na obsah

zingali

Uživatel
 • Počet příspěvků

  78
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli zingali

 • ID člena 48289
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 25.6.1963

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Titul
  Mgr
 • Město
  Kostelík
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 176 zobrazení profilu
 1. zingali

  Úbytek chladicí kapaliny

  Únik chladící kapaliny na 1,4 vti jsem řešil dvakrát. Poprvé byla prasklá expanzní nádoba ve spoji a trvalo dlouho než jsem trhlinu odhalil protože se to dělo odpařením skoro beze stopy. Druhý únik způsobil O kroužek teplotního čidla v termostatu. A ještě bych zapomněl na vodní pumpu, tu jsem nechal vyměnit v létě, ale tam bylo hned jasný odkud to teče.
 2. zingali

  1,4 vti vodní pumpa teče

  Pumpa vyměněna v servisu, podle vaklu tekla nespíš kolem hřídele.
 3. zingali

  1,4 vti vodní pumpa teče

  Po důkladné prohlídce - tohle dělat nebudu, auto půjde do servisu. Všechno natěsnaný a tam kam by se dalo dosáhnout pro jistotu vede svazek kabelů v chráničce... Musel by se uvolnit a posunout dolů motor. Zkusil jsem to - podložen heverem na olejové vaně, ale neodvážil jsem se vyndat šrouby silentbloku abych je pak trefil zpět, takže motor klesnul málo. Vypadá to, že pumpa teče přes těsnění, ne kolem hřídele. Že by další upečená gumička?
 4. Objednal jsem pumpu SKF, chystám se na výměnu, ale moc se mi do toho nechce. Je možná výměna po sundání plastového podběhu? Je tam i potom málo místa. Dostanu se k té pohonné kladce, případně jak jí povolit ten mechanismus - stačí vytáhnout pásku? Prosím o radu z praxe a děkuji pěkně.
 5. Výfukový ventil je pod držákem měrky oleje - vede k němu kabel s konektorem - viz. obrázek. Sací je na druhé straně motoru špatně přístupný.
 6. Možná styl jízdy, já využívám výkon motoru i ve vysokých otáčkách. Po jízdě počítač často ukazuje max. dosažené otáčky nad 5 tis. někdy i víc. Patří tam ten olej? Já jsem taky přešel na 5W40 ale je to C3 od millers.
 7. Při přechodu na jinej olej jsem použil TEC 2000. Ale myslím, že by to šlo i bez proplachu protože měním olej max. do 12 tis.km.
 8. zingali

  P207 - kontrolní šroub převodovky

  K napínáku rozvod. řetězu mně v servisu řekli že jde jen vyšroubovat a dát novej. Pak si to technik rozmyslel a šel se poradit s mechanikem. Takže to skutečně jde, ale je třeba postupovat šikovně jako jejich mechanik. Jak ale konkrétně, to jsem se nedozvěděl. Kdyby někdo věděl jak na to ozvěte se.
 9. zingali

  P207 - kontrolní šroub převodovky

  Olej vyměněn. Je k tomu potřeba 8 mm čtyřhran na vypouštěcí šroub a dlouhou štíhlou ruku na sundání krytky odvětrávacího ventilu. Tu nemám, ale nakonec to šlo. Stačilo sundat hadici od sání, kryt baterie a protlačit ruku k ventilu. Vypuštěnej olej byl tmavej - neprůhlednej a hustší. Výsledek - řadí to líp, píská to míň (čtyřka) a kvílí to decentněji - dvojka při podřazení.
 10. zingali

  P207 - kontrolní šroub převodovky

  Děkuju pěkně, potřeboval bych potvrdit velikost klíče na ten spínač - je to 22 mm? Případně nějakej grif jak se tam dostat, je tam málo místa. Pro jistotu mám půjčenou odsávačku oleje, dá se použít i opačným směrem na naplnění převodovky. K vypouštěcímu šroubu se určitě dostanu - to je nějakej imbus? Ptám se proto, že auto nemám doma v Praze. Je dočasně odstavený na chatě a nemůžu to zkontrolovat pohledem. Výměnu plánuju na víkend na chatě a rád bych měl všechno pohromadě, třeba prodlouženej ořech 22 kterej musím koupit. Ještě dotaz ohledně napínáku rozvodového řetězu 1,4 vti, dá se vyměnit prostým vyšroubováním a našroubováním nového bez nějakých dalších úkonů, např. zajištění rozvodů apod?
 11. zingali

  P207 - kontrolní šroub převodovky

  Chystám se po 120 tis. km vyměnit olej s nadějí že čtyřka přestane pískat a dvojka kvílet. Rád bych si upřesnil, jestli ten spínač zpětných světel má šestihran na klíč 22 mm jak jsem našel po internetu. Případně pokud to někdo dělal na 207 1,4 vti budu rád za jakoukoliv radu ohledně postupu. Je to tam dost těsný,děkuji.
 12. U příležitosti najetých 120 tis. km jsem vyndal ten přední - výfuková vačka. Je to práce na 5 minut a myslím si, že to hodně jemný sítko může dost napovědět o čistotě motoru. Po internetu se dají najít fotky ventilů zalepených karbonem nebo dokonce kovovými šponami. Na sousedním fóru psal jakýsi mechanik, že ono zanešení může být příčinou špatné funkce a taky vydírání uložení vaček - odtud zřejmě ty špony. Můj ventil je krásně čistej, žádný nánosy, nic napečenýcho. Předpokládám, že sací vačka na tom bude stejně. Výměna oleje po cca 10-12 tis. km se pozitivně projevila. Taky jsem dlouho uvažoval o preventivní výměně zapalovacích cívek spolu se svíčkama- jsou hodně tepelně namáhaný. Některé firmy uvádějí životnost cca 80 tis. km, jiné tvrdí že se měnit nemusí. O snížené funkci vlivem dlouhodobého použití jsem se nic nedočet. Při snaze o změření odporů jsem uspěl jen u primárního vinutí -v normě. Sekundární neukazovalo nic. Nakonec jsem cívky při ceně 494 kč za kus (BOSH) vyměnil a jednu budu vozit jako rezervu.
 13. Blíží se 120 tis. km. Četl jsem, že je dobré zkontrolovat, případně vyčistit sítka těch ventilů. Výfukový je krásně přístupný, horší je ten sací na druhé straně motoru. Poradí někdo přesný postup jak ho vyndat?
 14. zingali

  1,4 vti výměna výfuku

  Výfuk vyměněn bez větších potíží. Ty drobné způsobil doručovatel PPL který měl dodat držák středního dílu, neuráčil se ani zvednout telefon natožpak přijet. Takže jsem zaimprovizoval a držák vyrobil z toho co dům dal. Nějaké postřehy - starý výfuk jde velice špatně vytáhnout ze závěsů takže jsem silentbloky rovnou odšrouboval. Při řezání originál. výfuku pozor na nádrž, je dost blízko. Po namontování nových silentbloků a zavěšení nového výfuku vše krásně pasovalo. Oba díly jsou spojeny spojkou na trubky průměr 45 mm kterou prodejce zapomněl dodat, ale je běžně k dostání. Auto je krásně tichý, zase si vychutnávám kvílení dvojky při podřazení a pískání čtyřky v nižších otáčkách.
 15. zingali

  1,4 vti výměna výfuku

  Výfuk dorazil, přední spoj je jasnej. Pro případné zájemce - nemá držák na středním dílu v zadní části před ohybem. Dle dodavatele prý není nutný, ale radši jsem objednal držák na objímce.
×