zingali

Uživatel
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

About zingali

 • ID uživatele 48289
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 06/25/1963

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Kostelík
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

563 profile views
 1. Pro inspiraci nabízím fotku jak jsem řešil poškození laku kapoty od protijedoucího náklaďáku. Několik menších poškození až na plech a jeden větší škrábanec. Lakování jsem zavrhnul - cena vysoká, výsledek nejistý a do budoucna pravděpodobnost stejného poškození značná. Polepy fólií jsem měl na spodní části dveří u všech svých aut včetně peugeota, dobrá ochrana od posypů apod. Na tuhle kapotu to bylo kvůli tvaru složitější. Nakonec jsem na internetu našel boční pruhy které zhruba odpovídaly oblouku kapoty a které po úpravě zakryly většinu poškození, číslovka 207 také posloužila. Zbytek jsem opravil namíchaným autolakem a rozleštil. Aby se kapota dala snadno umýt (nezvedaly se rohy nálepek), nechal jsem jí celou přelepit průhlednou fólií. Příští nové auto půjde ze salónu rovnou na kompletní polep.
 2. Mám 1,4 70 kw a nedovedu si představit slabší motor při váze auta 1250 kg. 8 V 55 kw mám na thálii, ale váží 980 kg a má kratší převody (nižší max. rychlost) takže do určité rychlosti jede velice dobře. U 207 bych raději buď silnější motor nebo šestistupňovou převodovku ,kratší rychlosti - např. 50 km/h ve městě na čtyřku 2 500 otáček. Teď točí kolem 2 000 a to je na ten motor málo.
 3. První tisíc km s novým olejem- bez úbytku. Jen je potřeba měřit stejně - na studeném nebo teplém motoru. Teplé měření mně ukazuje trochu vyšší hladinu cca 2-3mm na rysce.
 4. Mám ten motor v 207. Auto jsem koupil jako nové. Výměny oleje (total 5w30 B71 2290) + filtru jsem dělal max. do 12 tis, km, což je u mého nájezdu cca 2x do roka. Do 65 tis km byla spotřeba oleje velmi malá. Pak postupně až 1l na 5000 Km. Změnil jsem olej na Mobil 1, 5w30 B71 2290. Myslím, že je lepší než total, má normální HTHS viskozitu, ale spotřeba oleje moc neklesla. Po důkladném přečtení tématu B71 2290 na fóru oleje.cz jsem včera (107 tis. km najeto) přešel na olej mimo normu PSA. Jde o Millers nanodrive 5w40 C3-12. Doufám,že spotřeba oleje klesne.
 5. Zatím jen ten FOX. Rád bych ale originální parametry.
 6. Zatím jsem našel jen výfuk od firmy FOX. Nemá původní parametry- bude hlučnější. A homologace ABE, nevím jestli nebudou problémy na STK. Cena je přijatelná, životnost dostatečně dlouhá.
 7. Určitě ne, auto mám 5 roků, koupené jako nové. Měnil jsem už pletenec, opravil zadní úchyt středního dílu - nad zadní nápravou. Přední úchyty už taky nevypadají dobře. Myslím, že příští rok bude výměna celého výfuku - originál není moc kvalitní, zato je dost drahý. Kromě toho nový vlnovec hučí. Auto chci mít dokud bude spolehlivé, mám najeto 106 tis.km.
 8. Rád bych až doslouží původní výfuk koupil nerezový abych se už nemusel zabývat opravami nebo výměnou. Jenomže na internetu jsem našel jen tunění a ladění a jistě také dunění... A možná ani ne na 207. Chtěl bych zachovat původní parametry, tichý motor a získat dlouhou životnost. Poraďte prosím, uvítám každou zkušenost.
 9. Thalia po najetí 1500 km. Podvozek se zlepšil přifouknutím gum, bylo tam 1,5 atmosfér. Dále výměna filtru sání (vyluxoval jsem hrst sušených vos), zapalovacích svíček- zase ty vosy namíchaný se sušenýma včelama (předchozí majitel byl nejspíš včelař, vosař nebo dokonce hmyzař), kabelů zapalování. Motor jde krásně vyrovnaně a je trochu živější.
 10. 207 je opravdu hezčí, podvozek je parádní, motor až na ten olej výbornej. Motor 1,4 8V neznám, ale tuším že s ním auto moc nepojede. A taky by rozhodla cena. 207 jsem sehnal předváděcí - nejetou s klimatizací za bratru 219 tis. Thalia byla určitě dražší. Kdybych si mohl vybrat, chtěl bych 207 se starším ne Vti 1,6 motorem dnes je v 301 a kupodivu taky označen jako Vti. Jenomže když jsem auto kupoval, tyhle motory už prodejci nenabízeli.
 11. Minulý týden jsem jako pracovní auto a také vozítko pro ženu koupil velmi zachovalou thalii 2003. Má najeto zhruba totéž co moje 207 a tak jsem neodolal auta porovnat. Renault mě mile překvapil motorem, je tichý, jde vyrovnaně a pěkně za plynem, v prvních metrech se zdá být živější než 207. Hledal jsem auto co nejspolehlivější - s minimem elektroniky, takže nemá ani posilovač řízení. Parkování je pracnější, při jízdě to nevadí. Zajímavé je, že jsem zkoušel i thalii která měla servo posilovač a oproti 207 moc účinný nebyl. Zásadní rozdíl mezi auty je v podvozku, thalia - vysoký, měkký, houpavý. Jako kdysi moje lada samara. 207 má podvozek pevný, přesný, kam otočím volantem tam bez většího naklánění jede okamžitě, přestože je o cca 300 kg těžší než thalia. Motor je při stejném objemu také lepší, ty kilowatty a vyšší točivý moment (55,70 kw, 114/136 Nm) nejsou jen na papíře. Táhne od spodu a ve větším rozsahu otáček než thalia. Dobře zrychluje i v rychlostech nad 130 km/h. Jediná vada krásy je vyšší spotřeba oleje. Na thalii nemám dálniční známku, vyšší rychlost jsem moc nezkoušel. Ale odhadem nad 130 km/h to bude slabší. Jestli bude renault spolehlivý, budu ho mít rád.
 12. V servisní knížce se s výměnou nepočítá. K chrastění řetězu- taky jsem si myslel, že je za studena slyšet. Až do doby než jsem nastartoval studenou 1,2 HTP. Následovalo několik vteřin rachotu jako kdybych vysypal hrst hřebíků do okapu. pak to ztichlo a tříválec se statečně klepal. Tohle můj motor nedělá. Jen je za studena hlučnější. Připomíná zvuk šicího stroje. Od začátku měním olej (sám, od 60 tis. km mobil1) max do 12 tis, km. Doufám, že napínák řetězu to ocení.
 13. Nezhoršuje, píská si pořád stejně. Myslím že to není vada, ale vlastnost. Dnes jsem koupil pro ženu a taky jako pracovní auto renaulta thalii 1,4 55 kw v hezkém stavu, najeto 95 tis. km. Má spojku mechanickou - lanko v bowdenu a funguje hezky, plynule bez poškubávání.
 14. Dorazilo nové čidlo se sponou a těsněním. Nový kroužek je měkký, kulatý a má větší vnější průměr než starý zapečený pěkně do hranata. Je to už druhý případ - před časem stejně dopadlo těsnění olejového filtru - kdy mě takhle doslova "vypekl" originál o kroužek. PSA nějak těsnění nejde. Po výměně už není tak cítit ,chladící kapalina v motorovém prostoru.
 15. Dnes proběhla výměna těsnění. Protože servis dodal jiný těsnící kroužek, měla jinou podobu než jsem čekal. Pro člověka zkušeného je to práce na 15 minut. Jako obvykle, je nedostatek místa. Sundal jsem hadici sání a kryt baterie. Plusovou svorku jsem pro jistotu přikryl hadrem. Největší problém bylo odpojení sousedního konektoru zašroubovaného přímo do hlavy. Rukou se mi nepodařilo odjistit pojistku. Vytvaroval jsem si háček z plochého drátu silničního kola - MAVIC a konektor odjistil. Spona čidla jde ven po zapáčení okamžitě. Je dobré prostor pod ní vyplnit hadrem aby nevystřelila neznámo kam. Po vyndání čidla (se zapojeným konektorem) vyteklo trochu kapaliny a bylo překvapení, co jsem to vyfasoval za kroužek. Použil jsem teflonovou pásku a staré těsnění omotal. zatím to neteče, mám objednáno jiné těsnění.