Jump to content

zingali

Uživatel
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

About zingali

 • ID člena 48289
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 06/25/1963

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Titul
  Mgr
 • Město
  Kostelík
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

715 profile views
 1. Špatná funkce tohoto ventilu prý může souviset s vyšší spotřebou oleje. Je potřeba údržba případně kontrola? Prosím o zkušenost z praxe. Děkuji.
 2. Aky peugeot 207 vybrat

  Ani jeden inzerát neuvádí původ auta. Moje vlastní nedávná zkušenost - spousta aut v bazarech je dovezených, skutečný počet ujetých kilometrů nedohledatelný, stav opotřebení motoru , spojky, převodovky, podvozku atd. těžko odhadnutelné. Bylo auto bourané? Bylo by to na dlouhou lustraci bez vyhlídky na příznivý výsledek. Nakonec jsem koupil auto původem v ČR, se správně vedenou servisní knížkou, prokazatelnými ujetými kilometry (databáze STK) - technický stav tomu odpovídal. V bazarech bych nekupoval, vše co jsem v nich viděl zavánělo podvodem.
 3. 207 1,4 Vti vs renault thalia 1,4 8V

  1,4 Vti má taky nic moc měrku. Novej - čistej olej skoro není vidět. Až když trochu ztmavne a ještě musím hlídat otěr o tu trubičku. Elektronická měrka je nespolehlivá. Nejdřív blblo čidlo - hlásilo závadu. Po výměně už nezlobí. Jenomže pří vypuštěném oleji jsem náhodou zapnul zapalování a ejhle OIL OK. Nedá se na to spolehnout.
 4. 207 1,4 Vti vs renault thalia 1,4 8V

  Věřím že jede dobře jak je na tom se spolehlivostí, co třeba radosti jako spotřeba oleje? Nějak se těch tříválců bojím.
 5. 207 1,4 Vti vs renault thalia 1,4 8V

  Můžu se zeptat jak funguje ten motor v 308 t,2 thp 96 kw, to je tříválec?
 6. 207 1,4 Vti vs renault thalia 1,4 8V

  Moje thália po prvním majiteli se servis. knížkou a se skutečnými (ověřenými) 95 tis. km stála 37 tis.kč. Celkový stav výborný - potvrzeno na STK, zachovalý interiér. Celková investice (rozvody, kabely svíčky atd.) byla cca 45 tis. Za ty prachy výborný auto - teď slouží při rekonstrukci domu. Vždycky když přesednu do 207 ocením podvozek a řízení - kam otočím tam jede přesně, bez naklánění i ve vysoké rychlosti. Taky mám pořád sjeté vnější kraje předních pneumatik. Thálii možná trochu křivdím protože dojíždím staré zimní pneu. Uvidím až budou jednou nové letní...
 7. 207 1,4 Vti vs renault thalia 1,4 8V

  Nedávno jsem uskutečnil přímé porovnání obou aut. Kolega řídil thalii a dostal instrukce "uviset to" za mnou co nejdéle do delšího kopce. Ukázalo se, že 207 je skutečně o dost výkonnější. I při své nadváze ujela tak, že jsem to nečekal. Renault má okamžité zrychlení po rozjezdu velice dobré, ale pak vadne. I tak ho mám rád, slouží výborně - jako pracovní auto k rekonstrukci baráku je moc užitečnej.
 8. Pro inspiraci nabízím fotku jak jsem řešil poškození laku kapoty od protijedoucího náklaďáku. Několik menších poškození až na plech a jeden větší škrábanec. Lakování jsem zavrhnul - cena vysoká, výsledek nejistý a do budoucna pravděpodobnost stejného poškození značná. Polepy fólií jsem měl na spodní části dveří u všech svých aut včetně peugeota, dobrá ochrana od posypů apod. Na tuhle kapotu to bylo kvůli tvaru složitější. Nakonec jsem na internetu našel boční pruhy které zhruba odpovídaly oblouku kapoty a které po úpravě zakryly většinu poškození, číslovka 207 také posloužila. Zbytek jsem opravil namíchaným autolakem a rozleštil. Aby se kapota dala snadno umýt (nezvedaly se rohy nálepek), nechal jsem jí celou přelepit průhlednou fólií. Příští nové auto půjde ze salónu rovnou na kompletní polep.
 9. P 207, motor 1,4 54kw nebo 65kw, či 1.6 16V 80kw?

  Mám 1,4 70 kw a nedovedu si představit slabší motor při váze auta 1250 kg. 8 V 55 kw mám na thálii, ale váží 980 kg a má kratší převody (nižší max. rychlost) takže do určité rychlosti jede velice dobře. U 207 bych raději buď silnější motor nebo šestistupňovou převodovku ,kratší rychlosti - např. 50 km/h ve městě na čtyřku 2 500 otáček. Teď točí kolem 2 000 a to je na ten motor málo.
 10. 207 1.4 VTI Potrebujem poradit

  První tisíc km s novým olejem- bez úbytku. Jen je potřeba měřit stejně - na studeném nebo teplém motoru. Teplé měření mně ukazuje trochu vyšší hladinu cca 2-3mm na rysce.
 11. 207 1.4 VTI Potrebujem poradit

  Mám ten motor v 207. Auto jsem koupil jako nové. Výměny oleje (total 5w30 B71 2290) + filtru jsem dělal max. do 12 tis, km, což je u mého nájezdu cca 2x do roka. Do 65 tis km byla spotřeba oleje velmi malá. Pak postupně až 1l na 5000 Km. Změnil jsem olej na Mobil 1, 5w30 B71 2290. Myslím, že je lepší než total, má normální HTHS viskozitu, ale spotřeba oleje moc neklesla. Po důkladném přečtení tématu B71 2290 na fóru oleje.cz jsem včera (107 tis. km najeto) přešel na olej mimo normu PSA. Jde o Millers nanodrive 5w40 C3-12. Doufám,že spotřeba oleje klesne.
 12. výfuk z nerezu na 1,4 Vti

  Zatím jen ten FOX. Rád bych ale originální parametry.
 13. výfuk z nerezu na 1,4 Vti

  Zatím jsem našel jen výfuk od firmy FOX. Nemá původní parametry- bude hlučnější. A homologace ABE, nevím jestli nebudou problémy na STK. Cena je přijatelná, životnost dostatečně dlouhá.
 14. výfuk z nerezu na 1,4 Vti

  Určitě ne, auto mám 5 roků, koupené jako nové. Měnil jsem už pletenec, opravil zadní úchyt středního dílu - nad zadní nápravou. Přední úchyty už taky nevypadají dobře. Myslím, že příští rok bude výměna celého výfuku - originál není moc kvalitní, zato je dost drahý. Kromě toho nový vlnovec hučí. Auto chci mít dokud bude spolehlivé, mám najeto 106 tis.km.
 15. výfuk z nerezu na 1,4 Vti

  Rád bych až doslouží původní výfuk koupil nerezový abych se už nemusel zabývat opravami nebo výměnou. Jenomže na internetu jsem našel jen tunění a ladění a jistě také dunění... A možná ani ne na 207. Chtěl bych zachovat původní parametry, tichý motor a získat dlouhou životnost. Poraďte prosím, uvítám každou zkušenost.
×