Přejít na obsah

Jarda5

Uživatel
 • Počet příspěvků

  100
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Jarda5

 • ID člena 47071
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Opava
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. No měl jsem před výměnou tlumičů volant velmi málo o chlup natočený doleva při rovné jízdě. Po výměně tlumičů se natočení volantu přesunulo na opačnou stranu. Po výměně ložisek tlumičů jde volant lehčeji, ale nevypadalo to, že by na tom ta stará ložiska byla nějak špatně. A to táhnutí kamkoliv občas taky registruji, ale může být, že například na jedné straně není dofoukané pneu, boční vítr, náklon silnice apod. Už nám z toho začíná šibat, slyšíme i vidíme trávu růst Před 2 rokama auto plavalo strašně moc. V servisu mi řekl týpek, že to může být i gumama, což jsem považoval za naprostou kravinu. měl jsem tam na polovinu sjeté letní Goodyeray. A čuměl jsem jak puk, když jsem pak přezul na zimní a situace se rapidně zlepšila. Už jsem je zpět nedával a letěli na likvidaci. Nicméně já bych nejradši pro svůj klid viděl hřeben řízení na repasi. Myslím si, že není v pořádku. Ale do toho se pustím až po výměně zadních silentbloků, už jsem to jednou zkoušel, ale nešlo to. Na jaře zkusím ověřený postup.
 2. No já vyměnil kompletní ramena včetně silentbloků, všechny 4 tlumiče včetně uložení a ložisek, čepy řízení, kosti, fungl nové pneu, poté laserová geometrie po kalibraci a také mám stále pocit, že to plave. Občas, když jsou kola mírně natočená doleva, tak vpravo vepředu něco i klepne. Už mě napadají pouze silentbloky zadní nápravy a hřeben řízení, možná uložení stabilizátoru. Koupil jsem i ty řídící tyčky, co jsou mezi hřebenem řízení a čepem řízení, ale ta výměna bude trochu složitější-špatný přístup - asi bude muset hřeben ven. Tlumiče už byli totálně unavený. Tak taky nad tím špekuluji a nic.
 3. Jarda5

  Konfigurace počítače aditivace

  Tak jsem to zkoušel prolézt, ale našel jsem pouze toto viz foto. Pokud by někdo věděl, kde přesně v PP2000 hledat, kouknu. 1.bmp
 4. Jarda5

  Konfigurace počítače aditivace

  Pokud v pp2000 najdu, kouknu se ti. Jak na to spěcháš? Stačí zítra odpoledne?
 5. Jarda5

  webasto - hadice

  danthe, prosím tě, když jste vyndali webasto, jak jste pořešili palivovou hadičku. Je tam nějaká spojka. Teče po rozpojení, nebo se uzavře?
 6. Jarda5

  nezávislé topení Bufík

  Lihous, to mi teď začalo dělat webasto taky. Zapnu ho, normálně nabíhá, teď po výměně chladící kapaliny s fridexem krásně hladce, ale cca za minutu se začnou snižovat otáčky, až se úplně zastaví. Při dotáčení začne něco i chrastit. Pak cca za minutu začne opět startovat a to už fičí bez problémů až k 70°C. Co s tím může být?
 7. Jarda5

  Depollution system faulty

  Tak když chyba emisního systému, tak jak je na to FAP-je tam? Asi jo, když jsi doléval aditiva... A není už zanesený? Chtělo by to asi napojit na diagnostiku...
 8. Jarda5

  Depollution system faulty

  Že by nedostatek dodávaného paliva při požadavku na vyšší výkon - otáčky? Možná palivové čerpadlo, naftový flitr vyměněn? Já měl podobný problém s těmito příznaky, jak jsem nabral u Alberta nějakou špatnou naftu. Do nádrže jsem nalil dost VIFu, dotankoval nádrž kvalitní naftou bez řepky, vyměnil filtr a po cca 50km bylo zase vše OK.
 9. Pravděpodobně bude vadný elektro flex - folie v páčce nebo se ohnul, ulomil plíšek jezdící po kontaktech té elektro folie. Já jsem letoval plíšek, protože přestalo fungovat ovládání palubního PC. Levá páčka se dá bez problémů objednat na aliexpress, pravou jsem nezahlédl. Nový modul páček pod volant se dá koupit - stojí cca kolem 4-6tis. Je hodně druhů.
 10. Jarda5

  Airbag

  Stále zápasím s funkčností airbagu. Stále nějaké chyby - nyní zbývá už jen jedna. Při řešení chyby jsem byl nucen odkrýt jednotku airbagu mezi předními sedadly a prověřit kabeláž, konektor apod. Nicméně už se nedá tak moc dobře usadit původní těsnění pod deklem, jako bylo z výroby. Nyní použiji radějí nějaké nové samolepící těsnění na metráž. Po cca 2 měsících nastala v autě povodeň - zde již řešený případ ucpání odtoku klimatizace. Všiml jsem si pozdě a podlaha byla pod kobercem podlahy kompletně mokrá. Už se nedivím, že tam měl btl.a vlhko. Pravděpodobně asi taky odtok klimy. A pochopitelně se dostala voda i u mě k jednotce airbagu mezi sedadly. Z ničeho nic nahlásil PC vypnutí airbagu spolujezdce a takový stav už byl trvalý. Taktéž přestalo fungovat odemykání auta dálkou a to cca po půl hodině. Do cca půl hodiny po zamknutí odemknout šlo - pak už ne. Dále DIA u BSI jednotky vykazovala několik chyb s vodičem DATAB. V BSI stále něco cvakalo - po krátké době stání nějaké relé vypne - to dělá vždy, ale nyní hned zase zaplo a tak stále dokola-zaplo vyplo. Na dia počítač airbagů neodpovídal - navlhnul v důsledku vody z klimy a odešel. No a tyto všchny problémy právě způsobovala jen ta jednotka airbagu. Dal jsem novou, zamykání už jde, airbagy aktivní - až na tu jednu chybu. Chyby s vodičem DATAB v BSI jsou také pryč. Tak pokud by někdo řešil něco podobného, tak ať je trochu v obraze. Jo a nyní velice doporučuji zkontrolovat-pročistit odtok klimatizace-není to nic náročného. Vody se pak valí pod podlahu opravdu hodně a následné sušení je docela náročné. Odtok je u řidiče pod pravým bočním deklem u nohou. Stačí pročistit zúženou koncovku a je klid.
 11. Jarda5

  Alternátor

  Hmm, demontáž alternátoru mě tento týden taky čeká, dobíjí perfektně, ale je úplně zadřená řemenice-volnoběžka altíku. Následek je unavený napínák řemene, všechno se klepalo, vibrovalo. Napínák jsem už vyměnil, to byla legrace, ale teď musím pořešit tu řemenici :-( Na sundání řemenice potřebuji nějaký spešl vercajk-podobný tisícihranu. Mě zase valí odněkud olej do startéru. Tenkrát jsem starter vyndal, nechal zrepasovat, protože zdechla cívka. Je to už 3 roky a evidentně mu ten olej nedělá problém... Točí jak za mlada.
 12. Jarda5

  Airbag

  btl.a: Ty máš vodu pod kobercem mezi předníma sedačkama? Já to mám teď momentálně odkryté, jednotka byla pod utěsněným deklem, téměř hermeticky a vše po odkyrytí vypadá jako fungl nové. Taky honím airbag duchy. Jednou diagnostika vyhodnotí vadu odpalovače pásu řidiče, pohýbu kabelama, pak airbag sploujezdce, pak kroužek airbagu na volantu. U tak zásadní technologie, jako jsou airbagy bych předpokladál bezchybnou funkčnost, precizní zpracování. Ale zatím to vypadá, že je to stejně spolehlivé jak dětská hračka z tržnice.
 13. Potřeboval bych na 8.září půjčit zadní lavici. Byl by někdo z Opavy a okolí ochoten zapůjčit? Děkuji
 14. Jarda5

  Rameno od NTY

  Hmmm až dám nové zkusím tvou fintu...Dík za tip...
 15. Jarda5

  Diagnostika

  Tak už full chip dia došla-rychleji, než jsem čekal. Ulysse lze diagnostikovat v P2000 přes 807. Ale jo, za ty prachy dobrý, koupě nelituji.
×