Přejít na obsah

Jarda5

Uživatel
 • Počet příspěvků

  87
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Jarda5

 • ID člena 47071
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Opava
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Jarda5

  Alternátor

  Hmm, demontáž alternátoru mě tento týden taky čeká, dobíjí perfektně, ale je úplně zadřená řemenice-volnoběžka altíku. Následek je unavený napínák řemene, všechno se klepalo, vibrovalo. Napínák jsem už vyměnil, to byla legrace, ale teď musím pořešit tu řemenici :-( Na sundání řemenice potřebuji nějaký spešl vercajk-podobný tisícihranu. Mě zase valí odněkud olej do startéru. Tenkrát jsem starter vyndal, nechal zrepasovat, protože zdechla cívka. Je to už 3 roky a evidentně mu ten olej nedělá problém... Točí jak za mlada.
 2. Jarda5

  Airbag

  btl.a: Ty máš vodu pod kobercem mezi předníma sedačkama? Já to mám teď momentálně odkryté, jednotka byla pod utěsněným deklem, téměř hermeticky a vše po odkyrytí vypadá jako fungl nové. Taky honím airbag duchy. Jednou diagnostika vyhodnotí vadu odpalovače pásu řidiče, pohýbu kabelama, pak airbag sploujezdce, pak kroužek airbagu na volantu. U tak zásadní technologie, jako jsou airbagy bych předpokladál bezchybnou funkčnost, precizní zpracování. Ale zatím to vypadá, že je to stejně spolehlivé jak dětská hračka z tržnice.
 3. Potřeboval bych na 8.září půjčit zadní lavici. Byl by někdo z Opavy a okolí ochoten zapůjčit? Děkuji
 4. Jarda5

  Rameno od NTY

  Hmmm až dám nové zkusím tvou fintu...Dík za tip...
 5. Jarda5

  Diagnostika

  Tak už full chip dia došla-rychleji, než jsem čekal. Ulysse lze diagnostikovat v P2000 přes 807. Ale jo, za ty prachy dobrý, koupě nelituji.
 6. Jarda5

  Diagnostika

  To jsem si teď koupil na Ulysse. Má mi to dorazit koncem měsíce, tak jsem zvědav, jestli to bude k něčemu.
 7. Jarda5

  Rameno od NTY

  Já dal FEBI (FB 26645) a (FB 26646), zatím na nich najeto cca 8tis. a spokojenost. To spíš kosti stabilizátoru měním jak na běžícím pásu. S NTY zkušenost nemám - asi poláci (nTY - ochranná známka, majitel AJS Parts Spółka z o.o. Sp. k. http://www.ajsparts.pl/ )
 8. Jarda5

  Akumulator

  Mě Varta Silver 77Ah vydržela 4 roky, možná by ještě tuto zimu s problémy posloužila, ale nespolehlivě. Nyní jsem koupil Exide Premium. Jsem zvědav, jak ta vydrží. V mrazech dobíjím i 2x měsíčně, protože jezdím jen 7 km do práce a k tomu ještě nějaké starty, plus v mrazech ráno běží cca 20-30 minut webasto.
 9. Jarda5

  Kamera - kam ji umístit ?

  Navrhuji, vpravo dole, vpravo nahoře nebo vlevo dole, vlevo nahoře, případně dole uprostřed nebo nahoře uprostřed. Dále je možno uprostřed skla, případně uprostřed levé poloviny nebo uprostřed pravé poloviny skla. Pozici vyber dle toho, kde nemáš například navigaci, držák na parkovací lístek, voňavý stromeček, plyšáka, stínítko, držák na mobil apod. Snad se podaří. Také je možnost v krytu na přední kapotu nebo na střechu.
 10. Jarda5

  Cukání motoru

  Ahoj ve spolek... Nemá někdo zkušenost s něčím podobným, co se mi děje po nastartování? Nastartuji a když je motor studený, celé auto se klepe jak mokré tele, celé auto vibruje-nedá se jet, netáhne, zdechá. Jakmile se trochu zahřeje (cca 2 minuty na 1500ot na volnoběh), jak kdyby se něco přepnulo a pak je všechno v naprostém pořádku. Pokud předehřeji webastem, je to taky ok. Studené chytí hned, jen se klepe, než se zahřeje. Napadá někoho příčina? Díky za radu.
 11. Jarda5

  Cukání motoru

  Motor mi nedávno začal vynechávat, cukat, byl neklidný až jsem nakonec zůstal na křižovatce. První co mě napadlo, nalít do nádrže hodně VIFu, dotankovat efectou z benziny, vyměnit palivový filtr. Podařilo se po delším točení nastartovat. Chod motoru se začal zlepšovat a cca po 300km jezdí jako obvykle. Standardně jsem tankoval u marketech tesco, globus, albert apod. Teď už jezdím jenom pro efektu. Sice je trochu dražší, ale cca o půl až litr klesla spotřeba. A motor pěkně vrní. Mimo jiné ty aditiva v efektě navařila ta samá společnost, co vyrábí VIF. Kurnik, je to strašně důležitý, co do těch aut tankujeme. Dlabal jsem na to a vypeklo mě to.
 12. Jarda5

  Neštartuje

  Zdravim, tak jsem dneska zůstal na křižovatce. Ráno nechtělo chytit, po dlouhém točení nakonec chytlo, ale auto se strašně klepalo, motor byl velmi neklidný. Při zvýšení otáček normálně jelo, při nízkých se klepalo auto, velmi neklidný motor, žádný tah. Pak zdechlo při rozjezdu na křižovatce a konec. Nelze nastartovat už vůbec. Kontrolka se žádná nerozsvítila. Kde začít? ¨Fiat Ulysse 2.2 94kw 2005
 13. Jarda5

  Tempomat

  Taky se mi to jednou stalo, ale nakonec jsme se tomu zasmáli. Kluk si hrál v autě a na páčce tempomatu otočil kolečkem a tím tempomat deaktivovaL. Já ho mám trvale zapnutý. Taky jsem se divil proč z ničeho nic nejde a ikona zhasla. Není to náhodou i tvůj případ?
 14. Jarda5

  hlavní obrazovka pomalu nabíhá

  Hmmm, to je snad první problém, kde jsem si jistý, že se mi nemůže stát :-) Obrazovku nemám. Poradit neumím... Trochu dělám do PC, mobilů, dle toho bych myslel, že bude systém zanesený dočasnými soubory, třeba z navigace, historie apod. Pokud by se dalo, jako první bych zkusil uvést to továrního nastavení nějakým resetem.
 15. Jarda5

  pohodlí při jízdě

  Na prvním místě byla vždy poslední diskutovaná témata. Tak jako vždy zcela automaticky beru tedy první téma jako právně diskutované. Nevšiml jsem si, že je tu svět ještě v pořádku - jako v Glóbusu :-D
×