Jump to content

Jarda5

Uživatel
 • Content count

  78
 • Joined

 • Last visited

About Jarda5

 • ID člena 47071
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Opava
 • Stát
  Česká republika
 1. Cukání motoru

  Ahoj ve spolek... Nemá někdo zkušenost s něčím podobným, co se mi děje po nastartování? Nastartuji a když je motor studený, celé auto se klepe jak mokré tele, celé auto vibruje-nedá se jet, netáhne, zdechá. Jakmile se trochu zahřeje (cca 2 minuty na 1500ot na volnoběh), jak kdyby se něco přepnulo a pak je všechno v naprostém pořádku. Pokud předehřeji webastem, je to taky ok. Studené chytí hned, jen se klepe, než se zahřeje. Napadá někoho příčina? Díky za radu.
 2. Cukání motoru

  Motor mi nedávno začal vynechávat, cukat, byl neklidný až jsem nakonec zůstal na křižovatce. První co mě napadlo, nalít do nádrže hodně VIFu, dotankovat efectou z benziny, vyměnit palivový filtr. Podařilo se po delším točení nastartovat. Chod motoru se začal zlepšovat a cca po 300km jezdí jako obvykle. Standardně jsem tankoval u marketech tesco, globus, albert apod. Teď už jezdím jenom pro efektu. Sice je trochu dražší, ale cca o půl až litr klesla spotřeba. A motor pěkně vrní. Mimo jiné ty aditiva v efektě navařila ta samá společnost, co vyrábí VIF. Kurnik, je to strašně důležitý, co do těch aut tankujeme. Dlabal jsem na to a vypeklo mě to.
 3. Neštartuje

  Zdravim, tak jsem dneska zůstal na křižovatce. Ráno nechtělo chytit, po dlouhém točení nakonec chytlo, ale auto se strašně klepalo, motor byl velmi neklidný. Při zvýšení otáček normálně jelo, při nízkých se klepalo auto, velmi neklidný motor, žádný tah. Pak zdechlo při rozjezdu na křižovatce a konec. Nelze nastartovat už vůbec. Kontrolka se žádná nerozsvítila. Kde začít? ¨Fiat Ulysse 2.2 94kw 2005
 4. Tempomat

  Taky se mi to jednou stalo, ale nakonec jsme se tomu zasmáli. Kluk si hrál v autě a na páčce tempomatu otočil kolečkem a tím tempomat deaktivovaL. Já ho mám trvale zapnutý. Taky jsem se divil proč z ničeho nic nejde a ikona zhasla. Není to náhodou i tvůj případ?
 5. hlavní obrazovka pomalu nabíhá

  Hmmm, to je snad první problém, kde jsem si jistý, že se mi nemůže stát :-) Obrazovku nemám. Poradit neumím... Trochu dělám do PC, mobilů, dle toho bych myslel, že bude systém zanesený dočasnými soubory, třeba z navigace, historie apod. Pokud by se dalo, jako první bych zkusil uvést to továrního nastavení nějakým resetem.
 6. pohodlí při jízdě

  Na prvním místě byla vždy poslední diskutovaná témata. Tak jako vždy zcela automaticky beru tedy první téma jako právně diskutované. Nevšiml jsem si, že je tu svět ještě v pořádku - jako v Glóbusu :-D
 7. pohodlí při jízdě

  Jak dáš hnedka ze startu u koupené ojetiny nové tlumiče, pružiny, vpředu ramena včetně silentbloků, kosti stabilizátoru, čepy řízení, vzadu silentbloky zadní nápravy, tak budeš překvapený, jak to sedí a jede. Pokud je ale podvozek vygajdaný, plave to, naklání se to, při brždění se potápí předek - musí to být v cajku. Dá se s tím i slušně spěchat, v zatáčkách (šířka gumy 215) drží jak přibité. Já jiné auto nechci - je skvělé - doufám, že mi vydrží ještě hodně dlouho...
 8. Ruční brzda

  Ideální pružina je pod katalogovým číslem 952915 Zetor
 9. nezávislé topení Bufík

  Já osobně jsem si zapojil TOTO dálkově ovládané relé. Používám ho již druhý rok, dosah 50 - 100m. Jsem s tím moc spokojený a stálo to skoro nic.
 10. nezávislé topení Bufík

  Pokud chceš vyloženě spínání na čas, tak bych zkusil tyto hodiny, do hodin přiveď 12V. U bufika pod autem je konektor, Webasto se aktivuje minus kontaktem - webasto je trvale připojené k baterce a minus signál ho uvede do chodu, najdi minus spouštěcí vodič - je to tenký vodič, myslím bílý nebo modrý-někde to tu na fóru byli nafocené. Až najdeš, tak do tohoto vodiče přiveď minus odjinud přes spínací hodiny. Zapojení je jednoduché. Po aktivaci webasta se ti bude ohřívat voda v motoru na 70°C, takže lepší start, po startu auto hned topí. U nenastartovaného auta se interier vytápět nebude, bez přestavby s IPCU modulem se nespustí ventilátor v autě. Pozor, topení má vetší spotřebu elektřiny z baterie, pokud jezdíš kratší trasy, často startuješ a budeš topit, tak také častěji dobíjej baterii. Já dobíjím podle toho jak spouštím webasto 2-3x do měsíce.
 11. Hmmm, a fotky jsou v luftu
 12. přední ramena

  Auto celkem dost plavalo, přisuzoval jsem to k vybitým ramenům a čepům řízení. Obojí jsem vyměnil, nechal udělat geometrii, trochu se to zlepšilo, ale pořád to plave. To řízení prostě není v pořádku. Co tam dál mám řešit? Tyčky řízení, tlumiče, hřeben řízení nebo je ještě něco jiného, co by nestabilitu mohlo způsobovat?
 13. 807 - razy od zadni napravy

  A nacpat tam nový silentblok bylo už v pohodě? Někdo mi říkal, že se to nesmí mazat, že se tam musí nasunout nasucho... Taky jsem si říkal, abych tím dolováním starého silentbloku nepoškodil tu nápravu. Tím tvým postupem to určitě zkusím...nic chytřejšího asi nebude... Ještě si říkám, že bych mohl zkusit TOTO.
 14. 807 - razy od zadni napravy

  Bouchání pod autem přešlo už to takové fáze, že jsem byl nucen něco dělat. Zajel jsem na STK na vytřasadla, ramena na výměnu, čepy řízení taky špatný a vzadu, tam prý nebouchá nic. Tak povidám, že tam prostě bouchat něco slyším. Ten na STK, že prý se to bouchání přenáší po kastli dozadu. No moc mě to nepřesvědčilo. Postup jsem zvolil vepředu ramena, čepy řízení a pak válcové silentbloky na zadní nápravě, případně tlumiče. Po výměně ramen se to trochu zklidnilo, ale bouchání stále. Ale po výměně čepů řízení vzadu klid. No překvápko no - pán na STK měl fakt pravdu :-) Trochu to ještě slyšet je, ale ještě se to v klidu dá - to už budou asi ty válcový silentbloky vzadu načatý. Nový už jsem sehnal...i jsem se pokusil o výměnu, ale dostat ty starý ven se mi nepovedlo. Nějaká finta na silentbloky ven?
 15. přední ramena

  Včera jsem ty FEBI FB 26645, FB 26646 namontoval a vypadá to, že super. Trochu jsem se s tím sice potrápil, protože jsem to nikdy nedělal, ale je to tam :-) Pokud by někdo dělal výměnu ramene na heveru a ne na zvedáku - tzn. že nebudou vyvěšená obě kola, tak určitě ze stabilizátoru povolit kosti. Rameno je vsunuto mezi nosník a stabilizátor a pokud se kost nepovolí,uchycení ramena je pak sevřené. Vyndat se možná podaří, nasadit určitě ne. Pak to trefování šroubů je taky prima hra... Silentbloky fest pruží. Jsem zvědav, kolik s tím nalítám. Doporučuji před objednáním zjistit, jaký je fyzicky v ramenu šroub. Jsou M14 nebo M12 - uvádí to u toho ramene. Já měl M12, což je asi originál, ale v katalogu jsem viděl M14. Kdo ví jak to je.
×