Jump to content

Jarda5

Uživatel
 • Content count

  82
 • Joined

 • Last visited

About Jarda5

 • ID člena 47071
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Opava
 • Stát
  Česká republika
 1. Diagnostika

  To jsem si teď koupil na Ulysse. Má mi to dorazit koncem měsíce, tak jsem zvědav, jestli to bude k něčemu.
 2. Rameno od NTY

  Já dal FEBI (FB 26645) a (FB 26646), zatím na nich najeto cca 8tis. a spokojenost. To spíš kosti stabilizátoru měním jak na běžícím pásu. S NTY zkušenost nemám - asi poláci (nTY - ochranná známka, majitel AJS Parts Spółka z o.o. Sp. k. http://www.ajsparts.pl/ )
 3. Akumulator

  Mě Varta Silver 77Ah vydržela 4 roky, možná by ještě tuto zimu s problémy posloužila, ale nespolehlivě. Nyní jsem koupil Exide Premium. Jsem zvědav, jak ta vydrží. V mrazech dobíjím i 2x měsíčně, protože jezdím jen 7 km do práce a k tomu ještě nějaké starty, plus v mrazech ráno běží cca 20-30 minut webasto.
 4. Kamera - kam ji umístit ?

  Navrhuji, vpravo dole, vpravo nahoře nebo vlevo dole, vlevo nahoře, případně dole uprostřed nebo nahoře uprostřed. Dále je možno uprostřed skla, případně uprostřed levé poloviny nebo uprostřed pravé poloviny skla. Pozici vyber dle toho, kde nemáš například navigaci, držák na parkovací lístek, voňavý stromeček, plyšáka, stínítko, držák na mobil apod. Snad se podaří. Také je možnost v krytu na přední kapotu nebo na střechu.
 5. Cukání motoru

  Ahoj ve spolek... Nemá někdo zkušenost s něčím podobným, co se mi děje po nastartování? Nastartuji a když je motor studený, celé auto se klepe jak mokré tele, celé auto vibruje-nedá se jet, netáhne, zdechá. Jakmile se trochu zahřeje (cca 2 minuty na 1500ot na volnoběh), jak kdyby se něco přepnulo a pak je všechno v naprostém pořádku. Pokud předehřeji webastem, je to taky ok. Studené chytí hned, jen se klepe, než se zahřeje. Napadá někoho příčina? Díky za radu.
 6. Cukání motoru

  Motor mi nedávno začal vynechávat, cukat, byl neklidný až jsem nakonec zůstal na křižovatce. První co mě napadlo, nalít do nádrže hodně VIFu, dotankovat efectou z benziny, vyměnit palivový filtr. Podařilo se po delším točení nastartovat. Chod motoru se začal zlepšovat a cca po 300km jezdí jako obvykle. Standardně jsem tankoval u marketech tesco, globus, albert apod. Teď už jezdím jenom pro efektu. Sice je trochu dražší, ale cca o půl až litr klesla spotřeba. A motor pěkně vrní. Mimo jiné ty aditiva v efektě navařila ta samá společnost, co vyrábí VIF. Kurnik, je to strašně důležitý, co do těch aut tankujeme. Dlabal jsem na to a vypeklo mě to.
 7. Neštartuje

  Zdravim, tak jsem dneska zůstal na křižovatce. Ráno nechtělo chytit, po dlouhém točení nakonec chytlo, ale auto se strašně klepalo, motor byl velmi neklidný. Při zvýšení otáček normálně jelo, při nízkých se klepalo auto, velmi neklidný motor, žádný tah. Pak zdechlo při rozjezdu na křižovatce a konec. Nelze nastartovat už vůbec. Kontrolka se žádná nerozsvítila. Kde začít? ¨Fiat Ulysse 2.2 94kw 2005
 8. Tempomat

  Taky se mi to jednou stalo, ale nakonec jsme se tomu zasmáli. Kluk si hrál v autě a na páčce tempomatu otočil kolečkem a tím tempomat deaktivovaL. Já ho mám trvale zapnutý. Taky jsem se divil proč z ničeho nic nejde a ikona zhasla. Není to náhodou i tvůj případ?
 9. hlavní obrazovka pomalu nabíhá

  Hmmm, to je snad první problém, kde jsem si jistý, že se mi nemůže stát :-) Obrazovku nemám. Poradit neumím... Trochu dělám do PC, mobilů, dle toho bych myslel, že bude systém zanesený dočasnými soubory, třeba z navigace, historie apod. Pokud by se dalo, jako první bych zkusil uvést to továrního nastavení nějakým resetem.
 10. pohodlí při jízdě

  Na prvním místě byla vždy poslední diskutovaná témata. Tak jako vždy zcela automaticky beru tedy první téma jako právně diskutované. Nevšiml jsem si, že je tu svět ještě v pořádku - jako v Glóbusu :-D
 11. pohodlí při jízdě

  Jak dáš hnedka ze startu u koupené ojetiny nové tlumiče, pružiny, vpředu ramena včetně silentbloků, kosti stabilizátoru, čepy řízení, vzadu silentbloky zadní nápravy, tak budeš překvapený, jak to sedí a jede. Pokud je ale podvozek vygajdaný, plave to, naklání se to, při brždění se potápí předek - musí to být v cajku. Dá se s tím i slušně spěchat, v zatáčkách (šířka gumy 215) drží jak přibité. Já jiné auto nechci - je skvělé - doufám, že mi vydrží ještě hodně dlouho...
 12. Ruční brzda

  Ideální pružina je pod katalogovým číslem 952915 Zetor
 13. nezávislé topení Bufík

  Já osobně jsem si zapojil TOTO dálkově ovládané relé. Používám ho již druhý rok, dosah 50 - 100m. Jsem s tím moc spokojený a stálo to skoro nic.
 14. nezávislé topení Bufík

  Pokud chceš vyloženě spínání na čas, tak bych zkusil tyto hodiny, do hodin přiveď 12V. U bufika pod autem je konektor, Webasto se aktivuje minus kontaktem - webasto je trvale připojené k baterce a minus signál ho uvede do chodu, najdi minus spouštěcí vodič - je to tenký vodič, myslím bílý nebo modrý-někde to tu na fóru byli nafocené. Až najdeš, tak do tohoto vodiče přiveď minus odjinud přes spínací hodiny. Zapojení je jednoduché. Po aktivaci webasta se ti bude ohřívat voda v motoru na 70°C, takže lepší start, po startu auto hned topí. U nenastartovaného auta se interier vytápět nebude, bez přestavby s IPCU modulem se nespustí ventilátor v autě. Pozor, topení má vetší spotřebu elektřiny z baterie, pokud jezdíš kratší trasy, často startuješ a budeš topit, tak také častěji dobíjej baterii. Já dobíjím podle toho jak spouštím webasto 2-3x do měsíce.
 15. Hmmm, a fotky jsou v luftu
×