Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Motorkáři

    V tomhle s Oldou souhlasím. A klidně to i zobecním: Já, který \"dodržuju\" předpisy mám uhýbat někomu, kdo je nedodržuje? Nemluvě o tom, že mám omezovat využití svých práv ve prospěch někoho, kdo předpisy nedodržuje? Tady je něco špatně... No není o motorkářích a plechovkářích. To je o lidech a češích zvláště. Ti slušní ohýbají záda před hulváty.
  2. Edison

    Parkovací asistent

    Ještě, že na disp. nemám ta písmenka L, R a m. To mi dovolilo disp. otočit a namontit na strop. :-)
  3. Edison

    Motorkáři

    Potíž je v tom, že veřejná silnice nepatří jen motorkářům. Ona tak nějak v tomhle smyslu nepatří nikomu. Proto na nich platěj nějaký normy chování. A platěj pro všechny. Jde tedy o to, že pokud se chce někdo povozit, měl by volit místa, kde nebude NIKOHO ohrožovat nedodržováním předpisů. SIlnice plná účastníků to fakt asi není. A nelze to předpokládat ani u veřejné komunikace, kde nikdo v daný čas není. Protože tam být může a pak na nějakou reakci opravdu čas prostě není.
  4. Edison

    Motorkáři

    Nemám je rád, leckdy mi z nich naskočí husí kůže. Leč pokud jsou slušní, respektuji je. Nemám problém jim udělat prostor. Leč nejeden z nich si to vynucuje.
  5. Edison

    autovyhlídky Praha

    Na auto blbý... ale skvělá na nejrůznější \"poflakovací\" odpočinek Parukářka. :-) V blízkosti pódium s akcemi (najdete na netu), hospůdka a stánek s pivkem a klobáskami...
    • 6
  6. Tak tu mám taky... Je velmi decentní. Nic jinýho bych si tam nedal Už vůbec ne nějaký tuningový nesmysly. Porle mě se tam nic jinýho nehodí.
    • 13
  7. Edison

    jak spravne kontrolovat olej

    Mě to fouká přítelkyně pusinkou... :-D
    • 18
  8. No... jenže to není jen o míře sešlápnutí pedálu. Tenhle systém je taky poněkud sofistikovanější.
    • 88
  9. http://finweb.ihned.cz/c1-51226870-pojistovny-jsou-na-dne-ceny-povinneho-ruceni-porostou
    • 24
  10. Edison

    P406 HDI spatně zapíná turbo

    V podtlaku... Na podtlak diagnostika nevidí. (teda podle mých info) [upravil dne 16.3.2011 22:52 Edison]
    • 20
  11. Edison

    P406 HDI spatně zapíná turbo

    Zalezi, kdo se tam diva. Pokud auto nejede a turbo netlaci, tak se to na diagnostice videt musi. Prinejmensim ten nizky tlak na turbu... U toho motoru se ridi turbo \"podtlakem\", ktery diagnostika sama nedokaze zmerit - tudiz ten podtlak musis merit manometrem. Tomu podtlaku bych se venoval jako prvni, mozna pro jistotu bych si na to pujcil spolehlive dobrou vahu vzduchu. Pokud se tomu problemu chces venovat, mrkni se tu na foru napr. na moje prispevky, leccos jsem tu pri podobnych potizich u tohoto motoru radil. Kaja Tím, že není nic vidět je jistě myšleno to, že vidí leda to, že turbo netlačí. Mám stejný problém. Servisák sice mluvil o podtlaku, ale jak to relevantně změřit za jízdy... když to na stojícím nedělá, za jízdy jen někdy... Váha chybu nevyhazuje...
    • 20
  12. Edison

    dotaz na porušení parkování viz foto

    Obávám se, že se mýlíš. Pokud je to křižovatka, platí tam zákaz parkování 5 m od hranice křižovatky. Pokud to křižovatka není, platí tam ona DZ.
    • 31
  13. Edison

    dotaz na porušení parkování viz foto

    jo toto znám, bych chtěl vidět kde všude se dodržuje 3m pro každý směr jízdy.... znám místa kde se to u nás nedodržuje a kolikrát mně to sere, že jsou tam auta nalepená a dvě auta se tam nevyhnou..... mně se jen nechtěla platit pokuta , ještě mně nasralo že jsem tam přišel hned jak botičkovali a vedle mne stala baba a ta to mněla pouze domluvou a mně a bráchu a kámoše to stálo každého 500.- tak jsem se ohradil jak je to možné a strážník mi řekl že to řešil jeho kolega tu danou ženskou (byly tam dva cajti totiž), a že jen domluvou a to jsem tam byl ve stejný okamžik jak baba jedna [upravil dne 15/3/11 19:07 abio] [upravil dne 15/3/11 19:08 abio] Taky bydlím na sídlišti.. A chtěl bych tam těch 6 m vidět... Mno... vcelku mě to nějak moc netrápí... Co je horší, že v případě potřeby tam nemusej projet třeba hasiči. Další problém je stání u chodníků v místech, kde je dlouhý dům kolmo k silnici. Dozadu se pak hasiči dostávaj jen velkýma okruhama kolem sídliště po trávnících... Dlouho, těžko, když už vůbec... Toho se hrozím nejvíc...
    • 31
  14. Edison

    dotaz na porušení parkování viz foto

    Teď nějak nevím, co tím myslíš.
    • 31
  15. Edison

    dotaz na porušení parkování viz foto

    K tomu podotýkám, že platnost značky končí ZA křižovatkou. Má to logiku: Např. na 90, je před křižovatkou omezena rychlost na 70, nebo zákaz předjíždění. Účelem je, aby se křižovatkou (a dostatečně před ní) projíždělo pomaleji, resp. nepředjíždělo.
    • 31
  16. Edison

    dotaz na porušení parkování viz foto

    \"Křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikacena jinou pozemní komunikaci\" Tolik k definici křižovatky zákonem. Jestli se tedy jedná o křižovatku, a z definice nevyplývá, že by musela být označena dopravní značkou, pak si nejsem jist, jestli jsi dodržel ustanovení o zákazu stání v par. 27 odst. 1 písm. d) 5 m od hranice křižovatky, příp. par. 25 odst. 3. 3 m pruh pro KAŽDÝ směr jízdy...
    • 31
  17. Pěnovou pásku rozhodně ne!!! Celé by to na ní vibrovalo... Ale prodávaj se speciální kolečka, který se přilepěj na místo, kam pak přiděláváš navi. prý to je speciálně na ty přísavky. Ale nevím, ve funkci jsem to nikdy nikde neviděl. Možná by to bylo vhodný spíš tam, kde to někdo chce chytat na palubku.
    • 26
  18. Edison

    ukažte svoji 406

    To aby byly vydět ty bílý podběhy... Hlavně, až budou zadělaný... :-D
  19. Edison

    406 coupe - piskani a brzdy

    ¨Pískání na z. kole mi dělaly brdy... Rozebrat, sundat prase. Kompletně vyčistit. Pístky, válce, vodící trny...
    • 16
  20. Ahoj lidi, co říkáte tomuhle: http://www.bullock-praha.cz/sortiment/maria-cavallo---kozene-potahy-volantu.htm Nemáte s tím někdo zkušenost? Hlavně s montáží. Navlečený jsem to viděl a je to fakt moc pěkné (v rámci domácí práce) a fakt příjemné v ruce.
    • 15
  21. Edison

    Kontrolka parkovaciek

    Mám to tak, že při nastartovaném motoru mi potkávačky svítěj VŽDY. (viz. zákon.) - i při vyplěm vypínači světel, nebo v polopze \"parkovačky\". Teď jen budu řešit možnost \"dočasného\" vypnutí/zapnutí světel TLAČÍTKEM s \"automatickým obnovením\" stavu denního svícení. S tím souvicí přepojení jednoho drůtu tak, aby při denním svícení nesvítila palubka a podsvětlení PP šlo naplno. A několik dalších drobností. Rozliším takříkajíc denní a noční režim - Vypnutásvětla: denní režim, zapnutá světla: noční rfežim. Ona s tím souvisí funkce páčky dálkových světel. Při vypnutém vypínači světel totiž nezůstávají dálky zaplé.
    • 8
  22. Edison

    Kontrolka parkovaciek

    Ty sis nevšiml, že jedeš BEZ POTKÁVAČEK? Na to tam kontrolka je. Nemluvě o tom, že automatické rzsvěcení se dá udělat mnoha způsoby. Pak nezapomeneš. :-) Proto to mám udělaný po svém, aby se mi toto nestalo. [upravil dne 11.3.2011 18:40 Edison]
    • 8
  23. Chtěl opravovat auto zespoda... Tohle dělal kámoš s fiatem 125, když dělal převodovku... :-D
  24. Edison

    Nesedí mi 406 v zatáčkách

    Test \"sezení\" v zatáčkách: Existuje pár dobrých zatáček na to otestování, kde je \"shrnutý\" asfalt... Otestujou se tam i tlumiče a všechno. Jedna taková je z Vídeňské na Zálesí v Pze (u Thomayerky na Lhotku), pravý pruh... :-DDD
  25. Nejlepsi moment, kdy a jak nekoho donutit k tomu, aby relevantni dotaz se smysluplnym nadpisem a podpisem stal beznou soucasti zivota. :-)
    • 24
×
×
  • Vytvořit...