Přejít na obsah

pecino

Uživatel
  • Počet příspěvků

    390
  • Registrace

Vše od uživatele pecino

  1. pecino

    Piskot od motora

    že by kompresor klimy? nebo spojka klimy?
  2. Ale za ty špatné starty nemůže LPG, protože start probíhá na benzín a po zahřátí na 35st přepíná plyn. Já mám motor 1,6i 80kw takže je jiný. Jaká chyba tam zůstane uložená když se zobrazí ten antipolution fault? Může být vadná lambda sonda nebo něco s emisemi. Mě se ta chyba vždy po cca 100km vymazala sama, ale když tam svítila tak jsem vyčet kod chyby čínským malým OBD a věděl jsem že je to chudá směs. A technik od LPG řekl že se mám zastavit a že pošteluje mapu při těch otáčkách. Od té doby je klid.
    • 92
  3. Zjistit při jakých otáčkách to dělá a pak si nechat trochu poštelovat mapu na LPG. Mě to po vyčtení ukazovalo chybu antipolution fault (něco jako chudá směs, už přesně nevím) a mě to dělalo když jsem jel v klidu na čtyřku kolem 50km/h. Co se týče startů, nemáš tam LPG svíčky? Pokud je mám v autě tak v zimě taky hůře startuji na benzín. Nejlepší tam je nechat origo. Teď mám NGK za 120kč/ks a vše šlape.
    • 92
  4. pecino

    Nádobka ostřikovače

    musí dolů kolo, podběh nad kolem a pak ji dostaneš ven :-)
    • 14
  5. pecino

    Android radio do 307

    A ten aux na konektoru je kde vyvedený? Dia má kamarád tak bych zkusil za ním zajet. Rádio mám tohle http://obrazki.elektroda.net/33_1243379052.jpg
    • 12
  6. pecino

    Koupě 307 combi

    Diesel má větší krouťák a je to znát v rozjezdu a menší spotřebě, ale zase poslouchat studený diesel a třepat se s celým autem se mi taky moc nelíbí a jak čtu příspěvky tak zimní starty u P307 diesel nejsou nic moc. Svým benzínem na LPG najezdím cca do 15tis ročně a je to pěkné klidné svezení za cca 6,5-8L benzínu (7-9L lpg) Není to na závodění protože auto je dost těžké i bez naložení. Pracovní auto mám Ford connect tourneo 1,8tdci a nedám na něj dopustit ale hluk od motoru je podstatně vyšší při spotřebě 7,2-8,5L ale je to 2t auto. Pokud jezdíš málo tak nafta má sice menší spotřebu ale o něco větší náklady na údržbu. Jinak mám cca 180tis najeto a měnil jsem zapalovací lištu (2500kč), nějaké silentbloky na motoru (1500kč), chladič (1700kč) a pak spotřebák :brzdy, žárovky H7 a pneu .Olej jezdím od výměny k výměně cca 2 roky a nedolívám nic.
    • 72
  7. pecino

    Převodovka

    Díly na peugeoty prodáva někdo u Dvora Králového 776 605 905. Má tam na place spousty aut z anglie, převodovka asi bude stejná.
    • 6
  8. pecino

    Android radio do 307

    S tím BT přijímačem to vypadá zajímavě ale jak přepneš rádio aby se aktivoval AUX? Já můžu dát jen CD nebo rádio a tlačítko pro měnič není aktivní.
    • 12
  9. To origo rádio je ovládané přes sběrnici. Tzn že to nepůjde jen tak jednoduše.
    • 7
  10. Co jsem viděl 307, ty starší do roku cca 2004 tak u všech po zahřátí se ty pixely nějak ztrácely. Asi je to špatným typem LCD od výroby. Jsou LCD které mají asi vyšší provozní teplotu ale to není asi případ 307.
  11. pecino

    vybita baterie

    Nízký tlak turba? http://www.peugeot-club.com/topic/61155-p307-16hdi-80kw-nizky-tlak-turba-zavada-p0299/
    • 30
  12. pecino

    Páčky v P307

    Zkus zkontrolovat objímky žárovek blinkrů v předních světlometech. Bývají opálené kontakty a pokud neteče správný proud, blinkry pak blikají rychle.
  13. Na kratší couvání by asi šlo, bude tam narůst světla o jednou tolik, ale pokud by to svítilo déle (nevím kolik) tak to bude dost hřát. Nevím co to udělá s okolním plastem. A dále co na to řekne zpátečkový spínač? Poteče tam cca 4A, nevím na kolik je stavěný, pokud tedy nejde přes BSI a nějaký výkonový prvek který bude taky na určitý výkon.
  14. pecino

    3-tlačítkový klíč

    No jo ale 301 má malé a asi i lehké víko kufru, break nebo SW tam to fungovat asi nebude.
  15. pecino

    307SW - parkovací senzory

    Pokud to jde s kabely od zadních ABS tak bych tipl místo nad výfukem. Tam jsem měl vyhnitý kabel od ABS levé zadní kolo.
  16. pecino

    Chladič a unik vody

    Já jsem kupoval neoriginál chladič za cca 1400kč a už rok funguje. Jak dlouho nevím, ale sedl přesně a není zatím problém. Vyměněno venku při 0 C.
  17. pecino

    3-tlačítkový klíč

    A je to k něčemu? Jezdí to pak lépe? Nic ve zlém.
  18. Když mi prasklo těsnění na topení tak jsem sundal ty plastové kryty dole u dveří (jen nacavknuté) pak ten odkládací plast na levou nohu, taky nacvaknutý pak otočit nebo nasílím vytahnout ty dva plastové šrouby (už nevím přesně) a nadzvedl od dveří horní koberec který je vcelku pod všemi sedadly a vytáhl spodní hrubý filc, ten je jen pod nohama řidiče. Ten jsem sice usušil ale pořád byl takový smradlavý a mastný od nemrznoucí kapaliny. Tak jsem ho vyhodil a nahradil nějakým hrubým starým filcem cca 12mm co jsem našel v dílně.
  19. pecino

    Android radio do 307

    Mám obavy že nic takového na trhu nebude. Jediné co se dá pořídit je krabička která nahrazuje CD měnič do které se dá vložit SD karta nebo USB flashka. Ovládání pod volantem bude fungovat ale na displeji se nebudou zobrazovat názvy tracku, jen čísla disku a skladby. Nebo pořídit něco s FM transmitterem a posílat to do rádia přes FM. Ale ten zvuk je podstatně horší a někdy se musí i přeladit na jiný kmitočet a hlavně bude fungovat pod volantem jen hlasitost.
  20. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    Koaxiál není v celku ale anténa má cca 20cm dlouhý koax ukončený konektorem a ještě jeden tenký drátek taky 20cm k napájení zesilovače. Konektor se spojkou drží na takové plastové úchytce hned za těsnící gumou kufru, přes stropní světlo jde povolit ta velká matka a pak musíš trochu sundat tu gumu nahoře kolem kufru a trochu svěsit podstřeší.
    • 53
  21. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    Na vrakáči origo za 300 kila. Ale funguje :-)
  22. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    Tak jsem vyměnil tu patku antény se zesilovačem a rádio už hraje.
  23. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    zkus rozebrat ten spodek antény, nikde jinde asi nebude. Pokud do antény půjdou dva dráty tak tam bude zesilovač, jeden bude koax a druhý napájení. A nebo jak píšou výše vyčistit konektory.
  24. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    Tak spodek antény sundán a zjistil jsem že zesilovač uvnitř je a vypadá že do něj voda nezatekla. Nicméně napájení do něj jde ale pokud ho odpojuji tak se nemění příjem, takže asi bude vadný ten zesilovač. Vyčištění nepomohlo. To: Drtikoll - zadní světlo jen vyloupneš pomocí většího šroubováku, ale budeš muset sundat ten horní tapec po sundání dvou šedých špuntů a lemovky aby ses dostal ke konektorům, jsou totiž připevněné ke karoserii.
  25. pecino

    Radio - slabá citlivost tuneru

    Taky řeším zhoršený příjem na FM u rádia RD3 (P307 Break 2004). Dříve hrálo dobře a teď na samém místě začíná samo přelaďovat. Podle příspěvků výše jsem se nedočetl jestli tam zesilovač je nebo není. Je to origo anténa. Přepodkládám že pod prutem v tom "vajíčku" by měl být zesilovač? V rádiu snad chyba nebude, spíš že zatekla voda do zesilovače pokud tam je.
×
×
  • Vytvořit...