Diesel má větší krouťák a je to znát v rozjezdu a menší spotřebě, ale zase poslouchat studený diesel a třepat se s celým autem se mi taky moc nelíbí a jak čtu příspěvky tak zimní starty u P307 diesel nejsou nic moc. Svým benzínem na LPG najezdím cca do 15tis ročně a je to pěkné klidné svezení za cca 6,5-8L benzínu (7-9L lpg) Není to na závodění protože auto je dost těžké i bez naložení. Pracovní auto mám Ford connect tourneo 1,8tdci a nedám na něj dopustit ale hluk od motoru je podstatně vyšší při spotřebě 7,2-8,5L ale je to 2t auto. Pokud jezdíš málo tak nafta má sice menší spotřebu ale o něco větší náklady na údržbu. Jinak mám cca 180tis najeto a měnil jsem zapalovací lištu (2500kč), nějaké silentbloky na motoru (1500kč), chladič (1700kč) a pak spotřebák :brzdy, žárovky H7 a pneu .Olej jezdím od výměny k výměně cca 2 roky a nedolívám nic.